.

 
30.05.2012, Analýza, Autor: Jan Traxler
 
Cena většiny komodit už rok klesá. Relativně levné komodity lákají k nákupům…, dokud je inflace ještě nízká.

 
 
 
30.05.2012, Jak na to, Autor: Jan Müller
 
Každý týden odpovídá Jan Müller ze serveru Malé peníze na dotazy našich čtenářů. Jak se zachovat v konkrétních situacích souvisejících s penězi či finančními produkty se můžete ptát i vy.

 
 
 
30.05.2012, Jak na to, Autor: Jindřich Hradecký
 
Několik týdnů jste s námi mohli sledovat nabídku – včetně novinek a akčních slev – českých prodejců automobilů. Vybírali jsme horké tipy na výhodnou koupi. Seriál končí dnes dílem věnovaným největším vozům v třídě MPV. Velikánům, které se délkou blíží pěti metrům, nebo je dokonce překonávají.

 
 

28.05.2012, Jak na to, Autor: Petra Dlouhá
Účty za elektřinu tvoří stále obávanější položku rodinného rozpočtu. Za posledních pět let podražila o dvacet pět (!) procent. Českým domácnostem chybějí peníze. Jen ČEZu dluží lidé na nezaplacených fakturách stovky milionů korun. Potřebujete výdaje za elektřinu zkrotit? Poradíme, jak na to.

 
28.05.2012, Jak na to, Autor: Michal Chleboun
Náš seriál, táhnoucí se jako pořádně dlouhá nit serverem Peníze.cz už přes půl roku, se pomalu chýlí ku závěru, jak by napsal nějaký klasik. V předchozích dvaceti dílech jsme se vám snažili otevřít cestu k podnikání. Další už záleží na vás.

 
 
 
29.05.2012, Jak na to, Autor: Barbora Buřínská
 
Manžel paní Dany z Liberce každou chvíli naletěl na „výhodné slevy“ a zásoboval domácnost více či méně nepotřebnými věcmi. Brzy mu přestaly na nákupní mánii stačit peníze a začal si půjčovat. Dana o manželových půjčkách neměla ani tušení, dokud u dveří nezazvonili exekutoři...

 
 
 
29.05.2012, Co se děje, Autor: Petra Dlouhá
 
Má skvělou budoucnost, sotva začalo lézt, už vymýšlíte, jak ho pošlete na Harvard? Zadržte! Radši se začněte starat, aby ho vzali do mateřské školky. Dostat se do ní je u nás tvrdší ořech než se dostat na vysokou školu. Rodičům by mohly pomoci „dětské skupiny“ – ministerstvo je právě testuje.

 
 
 
29.05.2012, Komentář, Autor: Tomáš Prouza
 
V Evropě se debatuje o možné bankovní krizi na jihu Unie a všichni přemýšlejí nad tím, jak nastartovat růst. Česko strká hlavu do oprátky kvůli evropským dotacím a utkvělé snaze řídit se číslem, které nic neznamená.

 
 
26.05.2012, Rozhovor, Autor: Ondřej Tůma
„Krize? Žádná krize ani v USA, ani v Evropské unii není a nebyla,“ říká v pokračování exkluzivního rozhovoru ekonom Aleš Michl. V pokračování se taky dozvíte, co mají společného McDonald’s a komunisté a proč si česká pravice kope vlastní hrob.

 
 
25.05.2012, Co se děje, Autor: Michal Kašpárek
 
Nová služba v přímém přenose roztrubuje, ve kterých podnicích je plno, jak staří lidé tam zrovna jsou a jaký je poměr mužů a žen. A to je teprve začátek!

 
 
 
25.05.2012, Očima expertů, Autor: Ondřej Tůma
 
Jaká témata se v ekonomických médiích neobjevují, i když by si to zasloužila? A proč je vlastně média ignorují? Na to jsme se zeptali ekonomů Pavla Kohouta, Petra Macha, Tomáše Prouzy a dalších osobností ze světa financí.

 
 
 
25.05.2012, , Autor:
 
Každý z nás je jedinečný a každý si žije po svém. Různí lidé jsou vystaveni různým rizikům a také mohou, v okamžiku, kdy riziko přeroste do průšvihu, přijít o různé věci. Proto taky všechna životní pojištění nejsou jako přes kopírák...

 
 
 
24.05.2012, Když se řekne, Autor: Jan Müller
 
Dotazy pro Jana Müllera z webu Malé peníze nám klidně posílejte i přes facebookový profil Peníze.cz. Tam ostatně přistál i ten dnešní: smí si pracovník banky bez vašeho dovolení ofocovat vaše doklady?

 
 
 
24.05.2012, Co reklama neřekla, Autor: Vladimír Švorba
 
Hypoteční počty jsou jako orientační běh. Netrénovaní lidé se při nich nejen pořádně zapotí, ale snadno také přehlédnou nějaký nepříliš nápadný ukazatel. Že jsou úplně jinde, než chtěli být, zjistí až za dlouhou chvíli. A to už mají nasbíranou pořádnou ztrátu...

 
 
 
24.05.2012, Co si o tom myslíte, Autor: Petra Dlouhá
 
Někdo si létá obnovit garderóbu do Paříže, další bere útokem Pařížskou ulici, jiného uspokojí stánek na vietnamské tržnici. Kabelky Louis Vuitton nakonec nosí všechny. Jaký je váš vztah ke značkám a luxusu?

 
 
 
23.05.2012, Jak na to, Autor: Ondřej Tůma
 
Chystáte se už na dovolenou do zahraničí? Přichystali jsme pro vás krátký návod, jak pojištění vybírat a modelový příklad, na kterém ukážeme, co a za kolik pojišťovny nabízejí.

 
 
 
23.05.2012, Co se děje, Autor: Zdeněk Bubák
 
Vstoupit do systému penzijního připojištění za stávajících relativně výhodných, a především známých a prozkoumaných podmínek lze jen do konce listopadu. Přestoupit mezi fondy bylo dokonce možné jen do 28. února. A tak se fondy vyzbrojili a vyrazily bojovat o klienty...

 
 
 
23.05.2012, Když se řekne, Autor: Jindřich Hradecký
 
V minulých dílech našeho seriálu jsme se podívali na konkurenty Škody Roomster, nejžádanějšího MPV v Česku, a pak na jejich větší alternativy. Oběma kategoriím naráz konkurují osobní verze dodávek jako VW Caddy, Citroën Berlingo či Renault Kangoo. Proč je Češi kupují jako vozy do rodiny, vysvětlí náš přehled.

 
 
 
22.05.2012, Jak na to, Autor: Aleš Tůma
 
V průměru máme důchod 57 procent mzdy. U lidí s vyššími příjmy je poměr důchodu ke mzdě ještě nižší. Pokud má v penzi zbýt na koníčky či cestování, je třeba spořit. Třeba podle hesla Warrenna Buffetta: „Nespořte to, co nespotřebujete – spotřebovávejte to, co neuspoříte.“ Jenže jak a kam spořit?

 
 
 
22.05.2012, Jak na to, Autor: Petra Dlouhá
 
Sezóna přijímacích zkoušek je v plném proudu. Čeští maturanti tradičně pořádají hony na humanitní obory. Mnozí rodiče se děsí, že jejich děti budou jako „humanitní vzdělanci“ živořit. Jaká je realita?

 
 
 
19.05.2012, Rozhovor, Autor: Ondřej Tůma
 
Pomohl by eurozóně odchod Řecka? V čem se Česká republika podobá Španělsku? A proč by měli evropští lídři radši jezdit na chatu než do Bruselu? Exkluzivní rozhovor s ekonomem Alešem Michlem, který si vážně nebere servítky.

 
 
 
19.05.2012, Kvíz, Autor: redakce Peníze.CZ
 
Je třeba představovat Lukáše Kovandu? Kdo se v Česku jen trochu zajímá o ekonomii, ten ví: jeho rozhovory se světovými špičkami oboru, včetně řady nobelistů, jsou unikátní. Jeho „úlovky“ mu každý kolega novinář může jen závidět. Čtenáři Peníze.cz mají jedinečnou příležitost získat jeho novou knihu.

 
 
 
17.05.2012, Co si o tom myslíte, Autor: Petra Dlouhá
 
Neuvěřitelné! Hlad po tom, aby se v našem státě korupce začala opravdu vyšetřovat, i skepse, podle které to v nejvyšších patrech politiky není možné, vzaly za své. Spadla klec. A přirazila prsty jednomu z „těch nejvyšších“. Nejslavnější český populista, bigamista a rétor na čtyři! Kdo je to? Babo, raď… Je to Rath!

 
 
 
17.05.2012, Analýza, Autor: Jan Traxler
 
Po sérii znárodnění v Bolívii a Argentině berou investoři nohy na ramena. Má smysl investovat v latinské Americe? Není to příliš rizikové?

 
 
 
12.05.2012, Rozhovor, Autor: Martin Vlnas
 
„Co chtějí, vědí o člověku, mají na to kartotéku,“ zpívá Jarek Nohavica. Dnes už tedy ne kartotéku, ale databázi. A ne jednu. Pokračování rozhovoru s Petrem Říhou, který poukazuje na zoufalou neefektivitu českého eGovernmentu a díry, kterými ze státních databází můžou utíkat data k nepovolaným očím.

 
 
 
12.05.2012, Kvíz, Autor: redakce Peníze.CZ
 
Jako každou sobotu vydáváme se s kvízem zpátky k tématům minulého týdne. Byli koně, byla auta, byly tipy na levné cestování. Ale také tahanice s pojišťovnami, co nechtějí platit, nebo trocha toho investováníčka.

 
 
 
25.04.2012, Co reklama neřekla, Autor: Jan Müller
 
Každá z nových bank se snaží něčím vytáhnout, zaujmout, nalákat. Air Bank přišla mezi jiným s „garancí TOP3“ – její spořicí účet má mít vždycky alespoň třetí nejlepší úrok na trhu. V pravidelném seriálu se čtenáři ptají Jana Müllera ze serveru Malé peníze, co na to říká.

 
 
 
25.04.2012, Když se řekne, Autor: Jindřich Hradecký
 
Auta nižší střední třídy, kam patří bestsellery typu VW Golf, Ford Focus, Opel Astra či poslední hity jako Kia Cee’d a Hyundai i30, už dávno nejsou ani jako nová pro Čechy příliš drahý špás. Ceny některých modelů začínají už pod čtvrtmilionem. My jsme si dali pro našich deset tipů na dobrou koupi limit 350 000 korun.

 
 
 
01.05.2012, Co se děje, Autor: Michal Kašpárek
 
Jak vrátit smysl dělnickému svátku, když dnes lidé většinu peněz vysedí před počítačem v ekonomice znalostí a služeb? Zkuste vystoupit ze zajetých kolejí. Nebo se alespoň zamyslete nad tím, co všechno by šlo udělat jinak.

 
 
 
01.05.2012, Komiks, Autor: redakce Peníze.CZ
 
Čím rutinněji si lidi navzájem přehrávají svoje stále uhozenější role, tím cennější je skutečnost. Čím ostřejší a skutečnější skutečnost, tím lépe placená, samozřejmě.

 
 
 
03.05.2012, Co si o tom myslíte, Autor: Ondřej Tůma
 
Budou důchodci za pár desítek let pojídat kořínky a umírat hlady, protože spoléhali jen na státní penze? Určitě ne! Už jen proto, že si zkrátka zvolí někoho, kdo jim důchody zachová. Taková volební síla totiž nepůjde ignorovat.

 
 
 
30.04.2012, Rozhovor, Autor: Ondřej Tůma
 
V pokračování exkluzivního rozhovoru s filozofem Janem Sokolem se budeme bavit o české politice. Klesla naše politická scéna na úplné morální dno? Jak naši společnost ničí korupce? A jaké názory nás ve světě nejvíce poškozují?

 
 
 
02.05.2012, Když se řekne, Autor: Jindřich Hradecký
 
V seriálu o cenách nejžádanějších aut jednotlivých kategorií se po mini, malých vozech a nižší střední třídě dostáváme k té střední. Do ní Svaz dovozců automobilů, z něhož vycházíme v žebříčku prodejnosti jednotlivých modelů, řadí Octavii, dochází na nejžádanější auto Česka. Jako horní hranici našeho výběru jsme zvolili 600 000 Kč.

 
 
 
03.05.2012, Co se děje, Autor: Petra Dlouhá
 
Návrhy změn stavebního spoření kritizují stavební spořitelny i mnozí odborníci. Vrásky by ale měl Miroslavu Kalouskovi dělat i postoj Legislativní rady vlády. Peníze.cz získaly dokument, v němž rada upozorňuje, že změny můžou být v rozporu s právem Evropské unie, Ústavou i Listinou základních práv a svobod.

 
 
 
27.04.2012, Očima expertů, Autor: Ondřej Tůma
 
Podaří se Španělsku zažehnat hrozící bankrot, nebo se vydá stejnou cestou jako Řecko? Zeptali jsme se ekonomů Pavla Kohouta, Petra Teplého, Tomáše Prouzy a dalších osobností ze světa financí a byznysu.

 
 
 
28.04.2012, Rozhovor, Autor: Ondřej Tůma
 
Pohled ekonomů na problémy dnešního finančního světa vám přinášíme poměrně často. Jak se na společnost řízenou penězi dívá filozof Jan Sokol? Jakou moc nad námi peníze mají? A měla finanční krize nějaké pozitivní důsledky?

 
 
 
28.04.2012, Kvíz týdne, Autor: redakce Peníze.CZ
 
Minulý týden jsme psali o ledasčem, o věcech tutových a ověřených, ale i o tom, čemu se věří jen těžko. Pojďme si aspoň letem světem něco málo zopakovat v každotýdenním kvízu.

 
 
 
02.05.2012, Když se řekne, Autor: Jan Müller
 
Jan Müller z webu Malé peníze odpovídá na otázky čtenářů Peníze.cz. Dnes to vypadá na suchou teorii – kdo z obyčejných lidí ví, co vlastně znamená zdanění bankovních transakcí? Jenže je to věc, která by se zase jednou dotkla každého.

 
 
 
27.04.2012, Analýza, Autor: Jan Traxler
 
Čína, Indie, Brazílie… to jsou v současné době pro investory nejoblíbenější trhy. Daleko větší růstový potenciál však skýtají méně rozvinuté trhy označované jako frontier markets. Jak na těchto trzích investovat?

 
 
 
01.05.2012, Co se děje, Autor: Michal Kašpárek
 
Jak vrátit smysl dělnickému svátku, když dnes lidé většinu peněz vysedí před počítačem v ekonomice znalostí a služeb? Zkuste vystoupit ze zajetých kolejí. Nebo se alespoň zamyslete nad tím, co všechno by šlo udělat jinak.

 
 
 
04.05.2012, Jak na to, Autor: Petra Dlouhá
 
Ne každý si může dovolit vlastní domeček se zahrádkou, někteří ani družstevní byt. A tak nezbývá než bydlet pod cizí střechou. Nájemní bydlení má své výhody. Vedle nízkých vstupních investic a volnosti ve stěhování na vás však v nájmu číhá také řada zádrhelů. Poradíme, co si s nimi.

 
 
 
04.05.2012, Očima expertů, Autor: Ondřej Tůma
 
Ministerstvo financí plánuje zcela zásadní úpravy systému stavebního spoření. Přečtěte si, co si o těchto změnách myslí ekonomové Tomáš Prouza, Petr Mach, Martin Prokop a další osobnosti ze světa financí a byznysu?

 
 
 
04.05.2012, Co se děje, Autor: redakce Peníze.CZ
 
Před rokem spatřily světlo světa naše první mobilní aplikace: čtečky webů Peníze.cz a Finmag. Za pár měsíců poté jsme spustili úspěšnou aplikaci Obchodní rejstřík. A od té doby jsme udělali pořádný krok vpřed.

 
 
 
03.05.2012, Co se děje, Autor: Petra Dlouhá
 
Návrhy změn stavebního spoření kritizují stavební spořitelny i mnozí odborníci. Vrásky by ale měl Miroslavu Kalouskovi dělat i postoj Legislativní rady vlády. Peníze.cz získaly dokument, v němž rada upozorňuje, že změny můžou být v rozporu s právem Evropské unie, Ústavou i Listinou základních práv a svobod.

 
 
 
03.05.2012, Co si o tom myslíte, Autor: Ondřej Tůma
 
Budou důchodci za pár desítek let pojídat kořínky a umírat hlady, protože spoléhali jen na státní penze? Určitě ne! Už jen proto, že si zkrátka zvolí někoho, kdo jim důchody zachová. Taková volební síla totiž nepůjde ignorovat.

 
 
 
03.05.2012, Když se řekne, Autor: Barbora Buřínská
 
Někdy prostě nemůžete přijít do práce, a tak si vezmete volno. V některých případech, které přesně specifikuje zákoník práce či nařízení vlády, je však zaměstnavatel povinen vám dát volno, a někdy ho dokonce musí i zaplatit. Které případy to jsou?

 
 
 
07.05.2012, Když se řekne, Autor: Barbora Buřínská
 
V současné době žije v rodinách pěstounů zhruba 13 tisíc dětí. Každý rok se do pěstounské péče dostane kolem 700 dětí. Polovina z nich je s pěstouny v příbuzenském vztahu, druhá přichází z dětských domovů či jiných ústavů.

 
 
 
07.05.2012, Když se řekne, Autor: Michal Chleboun
 
Možná máte v začátku podnikání dostatek ambicí a entuziasmu pracovat usilovně 16 hodin denně až do roztrhání těla, ale chybí vám nápad. Ani v takovém případě se nemusíte jít ucházet o teplé místo v některém z úřadů státní správy, ale můžete podnikat. Lze totiž využít osvědčeného nápadu, který přivedl na svět někdo jiný.

 
 
 
05.05.2012, Rozhovor, Autor: Martin Vlnas
 
„Spuštění základních registrů bylo vyčísleno na čtyři miliardy. Z toho 85 % nákladů má hradit Unie a pouze 15 % má zaplatit stát. To jsou pěkné peníze, nemyslíte? Neříkám, jak to v tomto případě je s korupcí, ale jakákoliv procenta z téhle částky jsou určitě zajímavá pro spoustu lidí,“ říká Petr Říha z občanského sdružení Egonov.cz.

 
 
 
05.05.2012, Kvíz týdne, Autor: redakce Peníze.CZ
 
Každosobotní kvíz připomíná články minulého týdne. Byly pro vás zdrojem poučení? Vyzkoušejte si to! A pokud ne, snad pro vás kvíz bude aspoň zdrojem zábavy.

 
 
07.05.2012 09:13:57
ADMIN
Nejlevnější povinné ručení
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Peněžní fondy Dluhopisové fondy Smíšené fondy Akciové fondyPojištění osob Finanční poradna
Kapitálové životní pojištění Investiční životní pojištění Rizikové životní pojištění Úvěrové životní pojištění
Důchodové pojištění Úrazové pojištění Pojištění majetku Pojištění bytů a rodinných domků Pojištění chalup a chat Pojištění domácností Peníze Výpočty kalkulačky
Rust

Rust

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one