Reforma je diskutovaným tématem řady médií. Právě proto jsem pro vás připravili průvodce reformou. Najdete zde základní přehled všech změn, které nás od ledna 2008 čekají. Podívejte se s námi, co nám tedy schválená reforma přinese.


Daň z příjmů fyzických osob

Základní změnou v dani z příjmu FO je zavedení rovné daně, a změna výše slev na dani. Přečtěte si základní informace, které reforma 2008 přináší fyzickým osobám ve vazbě na zákon o dani z příjmu.

Reforma ve mzdách - superhrubá mzda

Reforma 2008 přinesla změny i také ve zdanění mezd zaměstnanců. Nově se daň z příjmů u zaměstnanců bude počítat z tzv. superhrubé mzdy. Co to je suberhrubá mzda? Jak bude výpočet daně vypadat? Více se dočtete v tomto kroku.

Daň z příjmů právnických osob

Změny v zákoně o daních z příjmů se týkají také firem a podnikatelů. Přečtěte si co reforma 2008 přinese právě těmto skupinám. Na co se připravit a s čím počítat do budoucna?

Daň z příjmů PO - pokračování

Řada změn se dotkne například také leasingu, odepisování, či osovobození kapitálových výnosů či divident. Přečtěte si o dalších změnách, které přináší reforma 2008 podnikatelským subjektům.

Nepřímé daně - DPH a spotřební daň

Reforma 2008 přináší také změny v dani z přidané hodnoty a spotřebních daních. Reforma nepotěší kuřáky, naopak díky definici sociálního bydlení budou stavebníci moci využít snížené sazby DPH. Přečtěte si na co se připravit.

Majetkové daně

Do majetkových daní patří daň z nemovitostí, či daň dědická či darovací. Reforma právě u posledních dvou jemonovaných daní rozšiřuje okruh osob, které jsou od těchto daní osvobozeny.

Ekologické daně

Daňová reforma 2008 přináší nové ekologické daně. Pokud nevíte, které to jsou, podívejte se s námi jaký dopad budou mít na ceny elektřiny, tuhá paliva či plyn.

Sociální dávky po reformě

Asi nejednodušší cestou pro stát, jak snížit výdaje je omezit sociální dávky. Tohoto kroku se drží také současná reforma, která většinu dávek mění a to tak, že dávky od nového roku budou nižší.

Ve zdravotnictví se zavádí nové poplatky

Refroma veřejných financí se dotkne také zdrvotnictví. Od nového roku počítejte s tím, že za návštěvu lékaře či za předpis budete muset platit. Jak vysoké tyto poplatky jsou a za co vše se bude platit zjistíte v tomto dílu našeho průvodce reformou.

08.02.2008 12:36:57
ADMIN
Nejlevnější povinné ručení
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Peněžní fondy Dluhopisové fondy Smíšené fondy Akciové fondyPojištění osob Finanční poradna
Kapitálové životní pojištění Investiční životní pojištění Rizikové životní pojištění Úvěrové životní pojištění
Důchodové pojištění Úrazové pojištění Pojištění majetku Pojištění bytů a rodinných domků Pojištění chalup a chat Pojištění domácností Peníze Výpočty kalkulačky
Rust

Rust

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one