Když se za oběd platí kartou zaměstnavatele

V zahraničí je poměrně obvyklé, že někteří zaměstnanci platí služební výdaje firemní platební nebo kreditní kartou. Tuzemské firmy si na tento platební nástroj teprve zvykají. Zatím jich je vydáno pár set tisíc. Nejvíce z nich nese logo Komerční banky.

 

Češi si více stěžují na banky či pojišťovny

Nejlepší reklama je taková, když se o značkách a produktech lidé mezi sebou spontánně baví. To je základ takzvaného ústního marketingu, tedy World of Mouth. Nedávný výzkumu toho, o čem se Češi baví, ukázal, že nespokojenost jako téma rozhovorů zdaleka nepřevládá.

 

Řemeslníci nebudou. Nikdo se jimi nechce stát.

Přijímací zkoušky na střední školy skončily pro mnohé děti zklamáním. Na gymnázia se nedostaly a rodiče jim raději zaplatí školné na soukromých školách, které s obtížemi dostudují. Přitom by mohly na odborných školách a získat kvalifikaci, po které je poptávka.

 

Jak poplatky ve fondech snižují výnosnost

Investování do fondů je pochopitelně spojeno s poplatky. Kolik tyto poplatky ale ubírají z předpokládaných výnosů? Je zaplacená částka citelná nebo je jenom symbolická?

 

Krize je pryč? To sotva.

I když se objevují prohlášení, že americká finanční krize je u konce, fakta hovoří spíše o opaku. Americké banky výrazně zpřísňují poskytování úvěrů. Připravit se prý mají na nesplácení dalších dluhů. To vše zasáhne tvrdě domácnosti, které až dosud táhly americkou ekonomiku.

 

Varování třetí: maloobchodní tržby

Průmysl a stavebnictví připravily analytikům nepříjemné překvapení. Inflace se drží výše a déle, než se očekávalo, a zahraničněobchodní bilance byla studenou sprchou. Dalším z makroekonomických údajů v řadě, které jsou výrazně horší, než očekávané, jsou březnové maloobchodní tržby.

 

Další varování: českému průmyslu dochází dech

Po pěti a půl letech nepřetržitého růstu průmyslová produkce v Česku klesla. Po sérii rekordů z předchozích měsíců sice nejde o žádnou tragédii, ale po propadu v zahraničním obchodě je to určitě špatná zpráva.

 

Refinancování půjček s exekutorem za zády

Refinancování půjček a úvěrů je v poslední době hitem mnoha reklamních kampaní. Lidé, kteří mají záznam v registru dlužníků, nebo jim hrozí dokonce exekuce, mají ale smůlu. Banky jim zpravidla nepůjčí. Některé instituce ovšem i jim dovedou zařídit refinancující hypotéku.

 

Hrozba recese a drahé suroviny aneb čekání na pátou vlnu

Když se řekne recese v USA či zdražující potraviny a suroviny, jako příčina se vybaví hypoteční krize, rostoucí poptávka z Asie či spekulace. Jenže nynější problémy světové ekonomiky mohou mít ještě jedno vysvětlení – končí čtvrtá dlouhá vlna ekonomického rozvoje a v křečích startuje pátá.

 

Kdy může pojišťovna odmítnout plnění z povinného ručení?

Četli jste v uplynulém týdnu pozorně články na Peníze.cz? Vyzkoušejte si, co všechno jste si zapamatovali, v našem kvízu. Po jeho vyplnění se dozvíte správné odpovědi.

 

Za co platí průměrní Češi bankovní poplatky

Průměrní klienti českých bank jsou rok od roku aktivnější. Na účtu uskuteční více transakcí, navíc až tři čtvrtiny z nich zadají pomocí přímého bankovnictví. Ať už je to přes telefon či internet. To jsme zjistili při přípravě rozsáhlého průzkumu nákladů na vedení účtu.

 

Úrokové sazby zůstávají stejné, koruna hned tak neoslabí

Bankovní výbor České národní banky (ČNB) na svém dnešním zasedání rozhodl nehýbat s úrokovými sazbami. To ostatně očekávala či doporučovala většina analytiků. Inflace zvolna ustupuje, zatímco silný kurz české koruny již vydal první varování.

 

Finanční poradenství podle České spořitelny I

Po testech finančně poradenských společností jsme otestovali úroveň finančního poradenství v bankách. Tentokrát přišla řada na Českou spořitelnu. Jak vypadá finanční poradenství u této banky?

 

SMS za 187 milionů

Darování peněz prostřednictvím dárcovských krátkých textových zpráv je česká specialita, kterou se chtějí naučit v Británii či v Německu. Doma však má tento už čtyřletý systém své odpůrce. Prý může smysluplně fungovat jen pro jednorázové sbírky.

 

Autem do Chorvatska: žádný alkohol a drahá dálnice

rvatsko patří mezi nejoblíbenější cíle českých turistů. Jenže letos se jim cesta autem může docela prodražit. Komplikace začnou už na krátké slovinské dálnici, za jejíž průjezd je třeba zaplatit skoro devět set korun.

Poplatky za platby do zahraničí vás zruinovat nemusí

, který by chtěl zruinovat něčí bankovní účet, by mohl poslat oběti jen minimální částku, která by nestačila ani na zaplacení drahých bankovních poplatků. České banky většinou tvrdí, že u nich by se nic takového stát nemělo.

Akcie: Praha konečně tam, kde byla v lednu

burza pokračovala v umazávání svých letošních ztrát. Index PX se dostal nad hranici 1700 bodů, nad kterou zavíral naposledy 8. 1. 2008. Ve všech seancích index pražské burzy posiloval a připsal si k dobru celkem 3,93 %.

 

Studentský účet? Zařiďte si rovnou dva!
Pokud zvažujete jako student pořízení běžného účtu, neváhejte. Banky tento produkt v podstatě dotují a výhodnější podmínky už v budoucnu nikdy nezískáte. Studentské účty představují mimo jiné i první krok pro následné získání kreditní karty či půjčky...

Studentské debety
Za jedním z hlavních důvodů, proč si studenti zřizují běžný účet, se skrývá možnost povoleného přečerpání do mínusu, obvykle známá pod názvem kontokorentní úvěr. Jaké jsou jeho výhody, a na co si dát naopak při jeho používání pozor?

Studenti, usnadněte si cestování s kreditkou!
Vytáhnout z peněženky kreditní kartu už není pouze výsadou bohatých. Takovou “frajeřinu“ si mohou dovolit již i studenti. U kterých bankovních domů lze kreditku získat? Co je k tomu potřeba a kolik to bude stát?

Kde si půjčit, když stipendium nestačí
Existují půjčky na studium s odkladem splácení? Kam se mohou studenti obrátit, a jak půjčování na studium funguje? To jsou otázky, jež si klade i mnoho rodičů. Chtějí zajistit pro své děti kvalitní vzdělání, ale peníze netisknou

Klesající ceny domů táhnou dolů americkou ekonomiku
Americkou ekonomiku ohrožuje hypoteční krize, která se rozšířila přes propojený finanční trh do celého světa. Co přinesl letošní rok největší ekonomice světa a jsou spekulace o jejím “hladkém přistání“ na místě?

Pojistěte si svůj domov se slevou
Přírodní živly a katastrofy každoročně přidělávají starosti mnoha domácnostem. Přestože zabránit škodám lze mnohdy jen stěží, zmírnit finanční ztráty může uzavření majetkového pojištění. A pokud si rozumíte s internetem, můžete poměrně výrazně ušetřit.

Český versus evropský hypoteční trh
Kolik hypoték si bereme v porovnání s ostatními státy EU? Jsme hodně zadlužení? A jakým úrokovým mírám dávají přednost naši sousedé? Odpovědi se dozvíte v naší malé evropské hypoteční exkurzi.

České daně rychle klesají
Daně zasahují do života lidí všude ve světě. Současným trendem ve všech vyspělých zemích je jejich snižování. Česko patří dokonce do první pětice zemí s nejvyšším snížením horních daňových sazeb na světě od roku 2000. Daň z příjmu je v současné době velmi nízká, problémem nadále však zůstává vysoké sociální pojištění
22.05.2008 12:42:28
ADMIN
Nejlevnější povinné ručení
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Peněžní fondy Dluhopisové fondy Smíšené fondy Akciové fondyPojištění osob Finanční poradna
Kapitálové životní pojištění Investiční životní pojištění Rizikové životní pojištění Úvěrové životní pojištění
Důchodové pojištění Úrazové pojištění Pojištění majetku Pojištění bytů a rodinných domků Pojištění chalup a chat Pojištění domácností Peníze Výpočty kalkulačky
Rust

Rust

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one