Výběr nejzajímavějších agenturních článků:

Pojištění na vlastní chyby? To je pojištění odpovědnosti
Dalším týdenním tématem jsou pojistné produkty pro podniky a podnikatele a vůbec prvním takovým produktem je pojištění odpovědnosti, kterým lze pojistit následky vlastních chyb, ale nejen jich.

Pojistné balíčky – více druhů pojištění v jedné smlouvě
Trendem společností z různých oborů včetně pojistného trhu je spojování více produktů do jedné smlouvy. Podnikatelé tak mohou získat za relativně nízkou cenu komplexní balíček pojištění.

Máte strach z žalob a soudních výloh?
Zákazník může žalovat prodejce, ten zase svého dodavatele a dodavatel svého zaměstnance a nebo úplně naopak. Pojištění právní ochrany pak zajistí pro tyto případy odbornou pomoc či uhrazení soudních výloh.

Přepravujte a obchodujte s klidem
Podnikatelská pojištění jsou nejdynamičtěji rostoucí pojistné produkty. Platí to i pro poslední představované produkty - pojištění dopravy a záruky.

Užijte si Vánoce bez dluhu
Užít si v pohodě Vánoční svátky a přitom nevyhlížet kromě Ježíška i exekutora může být pro některé domácností skutečným problémem. Je vůbec správné kupovat dárky na dluh?

Když pro úvěr, tak do banky?
Firmy jako Provident Financial půjčují téměř každému. Jejich potenciální výhodou jsou nulové požadavky na bonitu. Měli by však vaši blízcí skutečnou radost z dárku, který stál trojnásobek své ceny?

RPSN jako hlavní ukazatel úvěru
Roční procentní sazba nákladů pro nás představuje jakýsi základní ukazatel ceny úvěru. Díky němu se můžeme lépe orientovat v široké nabídce úvěrů různých finančních institucí.

 

 

Výběr nejzajímavějších agenturních článků:
Benzina loni zvedla čistý zisk devítinásobně na 128 milionů korun
Škoda kvůli krizi zlevní auta
Průměrné úroky hypoték v září klesly
Maďaři zvýšili úrokovou sazbu na 11,5 pct
Poštovní spořitelna spustila televizní banku
Pražská burza v týdnu prohloubila letošní propad na 58,6 pct
Island žádá od MMF úvěr dvě miliardy dolarů
Britská ekonomika poprvé po 16 letech klesla
Počet podnikatelů v ČR letos stoupl
Slovensko snížilo hlavní úrokovou sazbu

Polská vláda nepřesvědčila opozici o datu zavedení eura
Akcie na burze poprvé od února 2004 uzavřely pod 700 bodů
Gandalovič: Ke změně Budvaru na a.s. je třeba zvláštní zákon
Volkswagen se dočasně stal nejhodnotnější firmou světa
Fed snížil základní úrok na jedno procento
Kalousek chce mimořádnou schůzi sněmovny kvůli bankovním vkladům
Tůma: O vstupu do eurozóny by ČR zatím neměla rozhodovat
SAP: Automobilový průmysl kvůli krizi propustí až 10.000 lidí
Singer: Finanční krize ukázala nepřipravenost vlád
Zisk ČP za tři čtvrtletí klesl na 1,4 mld. Kč

 

 

Kde jsou největší rozdíly mezi bohatými a chudými?

Průměrný plat Čecha je zhruba poloviční ve srovnání s průměrným platem ve státech OECD. Rozdíly mezi bohatými a chudými jsou ovšem v Česku mnohem menší. Víte, v které zemi jsou největší rozdíly mezi bohatými a chudými? Tipněte si a dozvíte se víc.

Co je pro Čechy při koupi piva nejdůležitější?

S roční spotřebou 160 litrů na osobu patří čeští milovníci zlatého moku ke světové špičce. Při výběru piva je pro Čechy dle výzkumu CVVM nejdůležitější chuť a cena, reklama je až tolik nezajímá. Tipněte si, u kolika mužů rozhoduje u piva jedině chuť a dozvíte se víc.

Družstevní záložny: finanční krize nás neohrožuje

Finanční krize družstevní záložny neohrožuje. Nemohou totiž investovat na finančních trzích. Navíc pro jistotu převedly velkou část volných peněz na účty u České národní banky.

Interaktivní průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Zjistit majitele konkrétní nemovitosti není v Česku složité. Stačí získat výpis z katastru nemovitostí. Vyznat se v něm ale chce trochu cvik, aby člověk nepřehlédl důležitou informaci, která se k nemovitosti vztahuje. Přinášíme zde proto návod, jak se ve výpise orientovat.

Zamrazilová: ČR nehrozí recese ani stagnace

České ekonomice nehrozí stagnace nebo recese, příští rok ovšem hospodářský růst zpomalí těsně nad tři procenta. V rozhovoru pro server Patria Online to uvedla členka bankovní rady České národní banky Eva Zamrazilová.

Nedostatek uhlí může zdražit teplo až na trojnásobek

Pokud by teplárny musely nahradit hnědé uhlí plynem a obnovitelnými zdroji, vzrostly by podle Teplárenského sdružení ČR konečné ceny tepla až na trojnásobek. Na dnešní tiskové konferenci to řekl předseda Teplárenského sdružení ČR Alexej Nováček.

Akcie stagnují, čeká se na hospodářské výsledky firem

Nejistota na burzách teď pramení z dopadů finanční krize do reálné ekonomiky, tedy na zisky firem. Klíčové pro další vývoj burz budou právě očekávání zisků v příštím roce, s nimiž zanedlouho přijdou jednotlivé firmy.

O2 za tři čtvrtletí zvýšila zisk o 18,5 % na devět miliard

Největší tuzemská telekomunikační firma Telefónica O2 zvýšila do září čistý zisk o 18,5 procenta na devět miliard korun. Konsolidované výnosy vzrostly o 2,1 procenta na 48,1 miliardy Kč.

Ovládání účtu přes televizi je zatím jen pro fajnšmekry

Ovládání bankovního účtu přes televizi v Česku zavedla Poštovní spořitelna ve spolupráci s Telefonicou O2. Všichni jejich klienti teoreticky mohou účet ovládat z obývacího pokoje pomocí ovladače televize. Jenže zavést to i do praxe nebude zdaleka tak jednoduché.

ČNB půjčila v pátek zatím nejvíce peněz ručených dluhopisy

ČNB nabízí peníze finančním institucím na 14 dní výměnou za dluhopisy od poloviny října, snaží se tak rozhýbat strnulý trh s dluhopisy. V pátek si instituce vypůjčily skoro 7 miliard korun.

Češi považují život na dluh za normální

ČNB oznámila, že v září vzroslo zadlužení českých domácností u finanční institucí o 14,1 miliardy na 842,5 miliardy korun. To odpovídá průzkumu, který ukazuje, že Češi vidí zadluženost jako normální jev.

Barclays chce finanční injekci od investorů z Blízkého východu

Britský banka Barclays potřebuje kapitál, ale nechce ho získat od vlády. Za tento způsob půjčky by vládě musela odevzdat majoritní podíl ve společnosti. Raději se poohlíží jinde

Bankovní krize na Islandu bude stát 85 procent HDP země

Kdyby nenastala finanční krize, mohly islandské banky dále tvořit zisk. Takhle s sebou táhnou dolů celý Island, jehož zadluženost může prudce stoupnout až nad 100 hrubého domácího produktu země.

NBS: Hospodaření slovenských bank zatím krize nepoškodila

Slovenským bankám se zatím ve finanční krizi daří. Za první tři čtvrtletí se jim zvýšil zisk o necelou pětinu.

Penzijní fondy opět v mínusu

Tržní hodnota aktiv v portfoliích penzijních fondů vlivem vývoje na finančních trzích klesá. Za první pololetí dosáhly penzijní fondy podle odhadů časopisu FOND SHOP reálné výkonnosti mínus 1,5 %.

Přehled sazeb povinného ručení všech pojišťoven

Povinné ručení dnes nabízí v Česku čtrnáct pojišťoven. Část z nich změnila sazby v průběhu roku, další zveřejňují nové sazebníky touto dobou a několik je na trhu nově. Ve spolupráci s Top-pojistenim.cz přinášíme přehled aktuálních informací ke každé z pojišťoven.
Akcie: Po svátku je burza zase v zeleném

Pražská burza se v posledním týdnu, zkráceném díky státnímu svátku o jeden obchodní den, probrala z letargie a po delší době zažila nákupní atmosféru. Index PX začal posilovat a nakonec si za tento týden připsal téměř 17 %.

Ke zvýšení úroků hypoték se přidala i Raiffeisenbank

Raiffeisenbank zvýšila v pondělí úrokové sazby části hypotečních úvěrů a přidala se k několika bankám, které růst úroků oznámily v říjnu. Měsíční splátky hypoték tak po poklesu v minulých týdnech zřejmě opět začnou stoupat.

Pojišťovny vesměs nebudou sankcionovat řidiče bez zimních gum

Pojišťovny vesměs neuvažují o tom, že by sankcionovaly řidiče, kteří poruší novou povinnost používat v období od 1. listopadu do 30. dubna na vyznačených úsecích silnic zimní pneumatiky.

V Nošovicích sjel z pásu první sériově vyrobený vůz Hyundai

Automobilka Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku začala vyrábět osobní vozy. První sériově vyrobený vůz Hyundai sjel z linky v montážní hale 3. listopadu 2008 dopoledne.

Vláda schválila zákon, který má cizincům umožnit nákup nemovitostí

Cizinci budou pravděpodobně moci od května příštího roku v České republice volně nabývat nemovitosti k bydlení.

Cyklisté a chodci se musí o odškodnění z nehod sami přihlásit

Chodci a cyklisté, kteří se stanou oběťmi dopravních nehod, mají nárok na odškodnění z povinného ručení řidiče, který nehodu zavinil. Jenže o náhradu škody se musí sami pojišťovně přihlásit. V ideálním případě by měli o nehodě sepsat s řidičem protokol.

Země BRIC: Nadechnutí před dalším růstem

Brazílie, Rusko, Indie a Čína se stále silněji hlásí o slovo ve světové ekonomice. I když i na tyto země doléhá finanční krize, ne všechny její důsledky jsou negativní. Analytici předpokládají, že ve střednědobém horizontu budou tyto země dobrou investicí.

Odborníci: Tržní nájemné bude stagnovat, místy klesne až o 10 procent

I přes větší zájem o nájemní bydlení, které plyne i z obavy o schopnost financování hypotéky, se experti oslovení ČTK shodují, že nájemné nahoru nepůjde.

Ministři financí EU jednali o novém uspořádání světových financí

Evropská unie slaďuje svůj postoj před celosvětovým summitem ve Washingtonu. EU i svět se budou zabývat situací na finančních trzích.

MPO uvolní příští rok z fondů EU pro podniky o 6,8 mld Kč více

Poskytnutím více peněz z prostředků EU chce ministerstvo podpořit podniky, které mají horší přístup k bankovním úvěrům kvůli finanční krizi.

Počet investorů na realitním trhu se propadl o 90 procent

Investoři se bojí rizika a nechce se jim do rizikových obchodů. To postihuje i realitní trh v Česku, který se takřka zastavil.

Podmínky pro vydání Opencard mají nedostatky

Karta Opencard má do dvou let nahradit všechny průkazky na cestování pražskou MHD. V podmínkách vydání této karty automaticky například zahrnují svolení o zasílání obchodních sdělení týkajících se systému Opencard.

Jak koupit byt: Ochrana peněz při koupi bytu

Při koupi nemovitosti lze snadno přijít o miliony. Stačí narazit na nepoctivého prodávajícího. Existuje několik způsobů, jak zajistit, aby prodávající dostal peníze až v okamžiku, kdy se kupující stane majitelem nemovitosti.
Obama chce nalít do ekonomiky stovky miliard i škrtat daně

Nový americký prezident bude muset řešit největší ekonomické problémy za posledních několik desetiletí. O to složitější bude najít prostor pro plnění předvolebních slibů. S bezmeznou podporou demokratického Kongresu po celé čtyři roky přitom nemůže počítat.

Mertlík: Vítězství Obamy může znamenat vyšší výdaje ČR na armádu

Zvolení Baracka Obamy americkým prezidentem může podle hlavního ekonoma Raiffeisenbank Pavla Mertlíka znamenat vyšší výdaje Česka na vojenské angažmá v Iráku a Afghánistánu.

Evropské akcie kvůli těžařům a ropným firmám oslabily

Západoevropské akcie ve středu ukončily rostoucí sérii, která trvala šest seancí za sebou, a oslabily.
Inflace i nezaměstnanost začaly podle analytiků v říjnu klesat

Říjnová meziroční inflace se podle odhadů analytiků oslovených ČTK snížila na 6,2 procenta ze zářijových 6,6 procenta. Nezaměstnanost v říjnu klesla ze zářijových 5,3 procenta na 5,2 až 5,1 procenta, předpověděli ekonomové. Údaje o inflaci i nezaměstnanosti oznámí ČSÚ a ministerstvo v pondělí 10. listopadu.

MPSV pošle do Světlé své lidi, aby skláři rychleji získali dávky

Kvůli lákavé cenové nabídce v reklamních letácích obchodních řetězců jsou Češi ochotní změnit prodejnu, ve které pravidelně nakupují.

MPSV pošle do Světlé své lidi, aby skláři rychleji získali dávky

Městskému úřadu ve Světlé nad Sázavou přijede posila z Ministerstva práce a sociálních věcí. Dávky v hmotné nouzi a podpory v nezaměstnanosti by tak skláři mohli dostat dříve, než umožňuje současná kapacita tamních úřadů.

 

06.11.2008 08:21:43
ADMIN
Nejlevnější povinné ručení
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Peněžní fondy Dluhopisové fondy Smíšené fondy Akciové fondyPojištění osob Finanční poradna
Kapitálové životní pojištění Investiční životní pojištění Rizikové životní pojištění Úvěrové životní pojištění
Důchodové pojištění Úrazové pojištění Pojištění majetku Pojištění bytů a rodinných domků Pojištění chalup a chat Pojištění domácností Peníze Výpočty kalkulačky
Rust

Rust

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one