Vybrané články z minulého týdne

Investice i fondy stále v nemilosti
Akcie, fondy, investice – to jsou dnes možná tak sprostá slova, že jejich vyslovením v hospodě si můžeme vykoledovat inzultaci. Úprk z našich fondů sice značně zmírnil tempo, ale přesto odkupy za více než 800 milionů korun dále srážejí letošní statistiku už skoro k nule.
Káva – legální droga na burze
Káva patří mezi základní druhy komodit, s nimiž přichází běžný člověk každý den do styku. Mnozí z nás si již ani nedovedou představit ráno bez horkého šálku, který svou nezaměnitelnou aromatickou vůní zaútočí na naše smysly a probudí rozespalé tělo opět k životu.
Výpovědní lhůta – v USA žádná, v Česku 2 měsíce
Dostat výpověď není nic příjemného, v Evropě se můžou alespoň zaměstnanci těšit ze zákonem stanovené výpovědní lhůty a mají tak čas hledat novou práci a pobírat ještě mzdu a moci splácet úvěry. V USA či Mexiku však není výpovědní lhůta zavedena a dostat „padáka na hodinu“ není problém..
Krize prověřila u bank schopnost rychlé reakce
Finanční krize je v ekonomickém světě současným tématem číslo jedna. Společnost Stem/Mark zrealizovala zajímavý výzkum kvality komunikace českých bank o tomto problému. O jeho výsledky jsme vás nemohli ochudit.
Soumrak nad Islandem
Island, nádherná ostrovní země ležící v severním Atlantiku, pro jednou zaujala svět něčím jiným než mořskými produkty, geotermálními prameny či nedotčenou přírodou. Není to však nic, na co by mohli být obyvatelé Islandu hrdí: nad jejich zemí se vznáší temná hrozba státního bankrotu.
Kvůli úpravě pojistné smlouvy už do pojišťovny chodit nemusíte
V dnešní době internetu je již běžné nakupovat přes internet či sledovat svůj bankovní účet a provádět on-line platby. Ani pojištění nezůstává v tomto pozadu a na trh přichází zajímavá novinka, která umožňuje klientům ovládání jejich pojištění přes internet.
Povinné ručení - co je dobré vědět
Zákon stanoví pro každého řidiče motorového vozidla nutnost být pojištěn kvůli odpovědnosti za škodu z provozu vozidla. Na co se vztahuje, kdo se pojišťuje, a kdo hradí škody za nepojištěné vozidlo?
Co vše ovlivňuje cenu povinného ručení?
Povinné ručení v posledních letech prošlo dynamickým vývojem, který jej k nepoznání změnil. Pryč jsou doby jedné pojišťovny nabízející pár základních sazeb. Orientovat se v dnešní nabídce pojišťoven není snadnou záležitostí.
Povinné ručení: Putování za lepší nabídkou
Změnit pojišťovnu nemusí být v případě povinného ručení úplně snadné. Některé instituce se budou zuby nehty snažit protáhnout celý akt natolik, abyste museli počkat do dalšího pojistného výročí.
Malusy a bonusy - cukr a bič na řidiče
Řidičům, kteří respektují pravidla a jezdí bez nehod, přinesou bonusy zajímavé snížení ceny za povinné ručení. Řidiči, kteří často chybují, budou ale muset zaplatit více v důsledku malusů.
O čem psaly agentury Reuters, ČTK a HBI Press
Víte, že díky serveru Finance.cz máte jedinečnou příležitost být ihned informováni o podstatných věcech, které se stanou ve světě i u nás doma? Na stránce zpravodajstvi.finance.cz najdete kompletní ekonomické zpravodajství agentur Reuters, ČTK a HBI Press. Navíc také tiskové zprávy od nejrůznějších firem a institucí a hlavně analýzy, zprávy a komentáře redakčního týmu Finance.cz.

Výběr nejzajímavějších agenturních článků:
Americký akciový index Dow Jones klesl pod 9000 bodů
Míra nezaměstnanosti v září zůstala na 5,3 procenta
Růst spotřebitelských cen v září vzrostl na 6,6 procenta
Centrální banky světa nabídly neomezený přísun dolarových úvěrů
Propad evropských akcií se prohloubil na pětileté minimum
Centrální banky USA, Evropy a Číny snížily úrokové sazby
MMF snížil odhad růstu globální ekonomiky na 3,9 procenta
České akcie přes zásah centrálních bank klesly nejníže od 2004
Bankovní systém Islandu je v troskách, obrana měny selhala
Ceny ropy poprvé za uplynulý rok klesly pod 80 dolarů za barel
15.10.2008 07:34:56
ADMIN
Nejlevnější povinné ručení
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Peněžní fondy Dluhopisové fondy Smíšené fondy Akciové fondyPojištění osob Finanční poradna
Kapitálové životní pojištění Investiční životní pojištění Rizikové životní pojištění Úvěrové životní pojištění
Důchodové pojištění Úrazové pojištění Pojištění majetku Pojištění bytů a rodinných domků Pojištění chalup a chat Pojištění domácností Peníze Výpočty kalkulačky
Rust

Rust

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one