Chcete si koupit družstevní byt a potřebujete zaplatit podíl. Byt vám nepatří, nemůžete s ním tudíž ručit, na klasickou hypotéku tedy podmínky nesplňujete. Příbuzné či známé, kteří by byli ochotni svoji nemovitost zastavit, také nemáte. Co teď?

U nižších částek lze bez problémů využít úvěru ze stavebního spoření, spořitelnám na půjčku až do půl milionu postačí většinou dva ručitelé. Ale třeba u Wüstenrot se dostanete až na dva miliony, pokud budete mít ručitele, životní pojistku a podepíšete bance směnku.

Půjčky na družstevní bydlení

 • Raiffeisen
  Prostřednictvím úvěru Družstevní bydlení mohou financovat pořízení družstevního bytu ti klienti, kteří nemají možnost ručit nemovitostí. Pro zajištění úvěru jsou požadováni dva ručitelé. Klienti mohou dobu splácení zkrátit prostřednictvím mimořádných vkladů či splátek, a to bez jakýchkoli sankcí. V opačném případě je možné dobu potřebnou pro splacení prodloužit až na 23 let. Spořitelna nijak nepenalizuje ani předčasné splacení překlenovacího a řádného úvěru. Úvěr je poskytován od 300 000 korun do 1 000 000 s 10procentní akontací. Roční úroková sazba překlenovacího úvěru je 6,3 procenta, úvěru od 3,5 procenta.
 • Wüstenrot
  Speciální překlenovací úvěr na družstevní bydlení je poskytován bez akontace na částku až 2 miliony korun. Maximální splatnost úvěru je 25 let. Zajištění – životní pojištění, ručitel, směnka u úvěru od 1 do 2 milionů korun, roční úroková sazba meziúvěru 6,3 procenta, úvěru 3,7 procenta.
 • Modrá pyramida
  Výše úvěru do 1 milionu korun, požadovaná akontace od 0 %, maximální splatnost úvěru 25 let. Zajištění: do 300 000 korun jeden ručitel, do 500 000 dva ručitelé, 500 000 až jeden milion tři ručitelé. Roční úroková sazba překlenovacího úvěru je od 4,39 procenta, úvěru od 3 procent.

Tři výše uvedené stavební spořitelny poskytují úvěry specializované, ale uspějete i u ostatních.

 • Liška
  Podmínky zajištění úvěrů a překlenovacích úvěrů umožňují klientům ručit za půjčku až 700 tisíc korun dvěma ručiteli, na 600 tisíc korun stačí jeden ručitel.
 • Hypo
  U půjčky nad 500 000 korun vždy požaduje ručení nemovitostí.
 • Buřinka
  Poskytne úvěr za předpokladu, že je klient schopen dát do jednoho roku do zástavy nemovitost, třeba i kupovaný družstevní byt, který již v té době bude převeden do vlastnictví. Postup je takový, že klient nabídne jako zajištění úvěru něco jiného, co spořitelna standardně akceptuje (například ručitele nebo termínovaný vklad). Klient pak zaplatí, nabude členská práva, poté požádá družstvo o převod bytu do vlastnictví a následně tento byt zastaví ve prospěch spořitelny.

Uspějete i v bance s požadavkem na hypotéku
Podobný postup jako Buřinka zvolily i některé banky a nabízejí takzvaný předhypoteční úvěr. Opět je třeba mít do roka nemovitost, kterou budete moci úvěr zajistit, dál potom splácíte klasickou hypotéku. V současné době tento typ úvěru nabízejí ČSOB, Hypoteční banka, Komerční banka a Citibank.
 

11.03.2008 13:26:26
ADMIN
Nejlevnější povinné ručení
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Peněžní fondy Dluhopisové fondy Smíšené fondy Akciové fondyPojištění osob Finanční poradna
Kapitálové životní pojištění Investiční životní pojištění Rizikové životní pojištění Úvěrové životní pojištění
Důchodové pojištění Úrazové pojištění Pojištění majetku Pojištění bytů a rodinných domků Pojištění chalup a chat Pojištění domácností Peníze Výpočty kalkulačky
Rust

Rust

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one