Termín uzavření smlouvy jsme stanovili na 1. prosince 2007 a zdůraznili, že klientovi jde jen o spoření, čerpat úvěr v plánu nemá.

Každá spořitelna na to šla trochu jinak. Většina jich doporučila ještě letos na spoření vložit jednorázově 20 000 korun a tím získat jednu státní podporu navíc. Wüstenrot a Raiffeisen nastavily model tak, že klient získá osm státních podpor, u Hypo dokonce devět, což však znamená, že musí spořit o rok déle než u ostatních spořitelen. Přehled přinášíme v tabulce a komentář k postupu jednotlivých spořitelen v textu.

Liška zapomněla na státní podporu za rok 2007
Liška doporučuje spořit 1 700 korun pravidelně měsíčně. Přestože je plánovaný termín uzavření smlouvy v prosinci, spořitelna překvapivě nenavrhla jednorázový vklad 20 000 korun, kterým by klient získal jednu státní podporu navíc. Ve srovnání s ostatními modely se na úrocích také ukazuje, že je výhodnější peníze vkládat jednorázově, a to nejlépe na začátku roku, než spořit měsíčně. Navržená cílová částka 146 000 korun je dostačující, ačkoliv celkem klient našetří o dva tisíce víc. Poslední státní podporu totiž klient dostane dodatečně, když je smlouva ukončena, na účtu se tak neobjeví.

Hypo jako jediná zvýhodňuje spořicí smlouvy
Hypo radí spořit ročně, vždy k 1. prosinci na účet jednorázově vložit 20 400 korun, a model nastavila na sedm let a dva měsíce, čímž se dostala dokonce na devět státních podpor. Jako jediná stavební spořitelna i dnes nabízí úrokové zvýhodnění, když nebudete čerpat úvěr. Maximální bonus získáte, když si smlouvu uzavřete v tarifu Nadstandard 1,8 – kromě 20 procent z úroků připsaných za celou dobu spoření vám Hypo připíše ještě dodatečné úrokové zvýhodnění ve výši jednoho procenta z cílové částky. Za tarif Nadstandard 1,8 však zaplatíte vyšší poplatek za uzavření – 1,8 procenta z cílové částky.

Pyramida vsadila na vklady začátkem roku
Pyramida doporučuje vložit v roce 2007 jednorázově 22 000 korun, pak vždy k 1. lednu 22 000 korun. Částka 22 000 korun je však poněkud nepochopitelná, k získání maximální státní podpory by stačilo o dva tisíce méně.

Buřinka zbytečně nadsadila cílovou částku
Buřinka radí stejně jako Liška spořit pravidelně měsíčně, a to 1 660 korun. Za letošek však doporučuje vložit jednorázově 20 000 plus poplatky, a tak získat zpětně plnou státní podporu za celý rok. Spořitelna jako optimální cílovou částku uvedla 369 000 korun, což je zbytečně moc a okamžitě se to odráží ve výši poplatků. Úspory dosáhnou celkem necelých 170 000 korun a tato suma by byla dostačující i jako cílová částka.

Raiffeisen mlží ohledně poplatků
Raiffeisen doporučuje do konce roku jednorázově vložit 22 000 korun a pak vždy k 5. lednu až do roku 2013 na účet dávat 20 000 korun. Příliš jasně banka nevysvětluje poplatky – spořitelna uvedla celkovou výši poplatků 311 korun – tedy jen roční poplatek za vedení účtu a zaslání výpisu, ve skutečnosti zaplatí klient celkem 3 776 korun, protože je třeba počítat všechny roky a přičíst i úhradu za uzavření smlouvy.

Wüstenrot počítá osm podpor
Wüstenrot jako nejvýhodnější frekvenci spoření vidí vložit v roce 2007 jednorázově 20 000 korun a pak dvacetitisícový vklad opakovat vždy k 3. lednu v letech 2008 až 2013. Spoření doporučuje přetáhnout do ledna 2014, čímž získáte další státní podporu navíc – osmou. Obdobně jako u Lišky je cílová částka sice nižší než úspory, ale státní podpora za rok 2013 a 2014 bude vyplacena dodatečně až po ukončení smlouvy, takže k překročení cílové částky nedojde.

11.03.2008 13:25:46
ADMIN
Nejlevnější povinné ručení
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Peněžní fondy Dluhopisové fondy Smíšené fondy Akciové fondyPojištění osob Finanční poradna
Kapitálové životní pojištění Investiční životní pojištění Rizikové životní pojištění Úvěrové životní pojištění
Důchodové pojištění Úrazové pojištění Pojištění majetku Pojištění bytů a rodinných domků Pojištění chalup a chat Pojištění domácností Peníze Výpočty kalkulačky
Rust

Rust

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one