Pokud si chcete půjčit od stavební spořitelny, musíte pečlivě vybírat správný tarif. Oproti hypotéce má však úvěr ze stavebního spoření výhodu v tom, že už předem víte, jaká sazba úvěru vás čeká.

Roční úroková sazba se pohybuje od tří do pěti procent, dozvíte se ji hned při podpisu smlouvy. Navíc se při předčasném splacení půjčky většinou nemusíte obávat žádných sankcí.

Platí, že na takzvaný „řádný“ úvěr dosáhnete nejdříve po dvouletém spoření a přitom na účtu musíte mít peníze v hodnotě minimálně 30 až 50 procent z cílové částky. Také je třeba splnit podmínku takzvaného hodnotícího čísla. Zohledňuje, jak pravidelně spoříte a kolik jste už uložili peněz. Zjednodušeně řečeno, čím víc jste už na své smlouvě vydělali na úrocích, tím je vaše hodnotící číslo vyšší. Na stanovení tohoto parametru má každá spořitelna trochu jinou metodiku.

Když budete potřebovat úvěr dřív, než jste předpokládali, přejděte na rychlejší variantu spoření. To samozřejmě v případě, že ji vaše stavební spořitelna nabízí a umožní vám to. 

Rychlost je za cenu vyšších splátek
U rychlejších variant získáte úvěr dříve, ale počítá se s tím, že budete splácet kratší dobu po vyšších splátkách.

Volbou pomalejší varianty si zajistíte nižší splátky a budete mít navíc i větší šanci úvěr získat. Splátky totiž tolik nezatíží váš rozpočet a vy budete pro spořitelnu „bonitnější klient“. Jen doba, než se dočkáte úvěru se výrazně prodlouží. Až o šest let.

Budete potřebovat zajištění
Aby vám spořitelna půjčila, budete se jí muset něčím zaručit. Na nižší částku stačí zajištění vkladem, tedy penězi, které už jste na účet naspořili. V případě vyšších částek budete potřebovat jednoho či dva ručitele. Přibližně od půl milionu korun vyžadují spořitelny zajištění nemovitostí (domem nebo bytem v osobním vlastnictví). Pak vám půjčí klidně i několik milionů.

Kolik vám půjčí a jaké budete potřebovat zajištění se můžete podívat ZDE

Peníze můžete dostat i dřív
Může se ovšem stát, že peníze potřebujete dřív, než vám nárok na úvěr vznikne, co teď? Spořitelny nabízejí takzvaný „překlenovací“ úvěr, říká se mu také meziúvěr. Ten je ovšem v porovnání s řádným úvěrem dražší. Jednak má vyšší úrokovou sazbu, ale hlavně úroky spořitelna počítá z celé půjčené částky nezávisle na tom, kolik jste už naspořili. Když se podíváte na obrázek, zjistíte, že platíte úroky z celých 300 000, i když už máte našetřeno 100 000 ve spořicí části smlouvy.

Úroky jsou většinou kolem šesti procent ročně. Podmínkou překlenovacího úvěru bývá, že nejprve naspoříte určitou část cílové částky, dnes však všechny spořitelny nabízejí i meziúvěry s nulovou akontací. Stačí zaplatit poplatky a spořitelna vám půjčí, aniž byste měli vlastní hotovost. Úroková sazba však bude vyšší přibližně o procento. 

Kolik budete platit
Za zpracování řádného úvěru neplatíte nic, ale musíte počítat s poplatkem za vedení úvěrového účtu. Ten je u většiny spořitelen stejně vysoký jako poplatek za spořicí účet. Platíte tedy dvakrát. Na rozdíl od standardního úvěru počítejte u překlenovacího s úhradou za zpracování, obvykle to bývá jedno procento z půjčené částky.

Stavební spoření vám může přinést slušný výnos, ale musíte vědět, jak spořit. Nejčastěji používané fígle komentuje finanční poradkyně Miriam Hanáková.

1. Dobře zvolte cílovou částku a tarif
Už v okamžiku, kdy smlouvu o stavební spoření uzavíráte, byste měli mít jasno v tom, jestli na ni chcete jen spořit, nebo také čerpat úvěr. Pokud chcete jen spořicí smlouvu na 6 let, nemá smysl ji uzavírat na 200 000 korun a více, zbytečně budete vyhazovat peníze za poplatek při uzavření – obvykle jedno procento z cílové částky. Tak akorát je 150 000 až 180 000 korun podle toho, kolik státních podpor na smlouvu budete nárokovat. Obdobně je to s tarifem. Smlouvy „na spoření“ mají vyšší úrok z vkladů, ale i vyšší úrok z úvěru a naopak. Když počítáte s čerpáním úvěru, vyberte si tarif s nižším úrokem z vkladů, ale také s nižším úrokem z úvěru.

Komentář:
Musíte vědět, co chcete. Na začátku spoření nemá spousta klientů jasno, co vlastně od smlouvy očekávají. Pak je lepší dát spoření alespoň malou rezervu – vyšší cílovou částku, buď pro delší spoření nebo pro možnost čerpání úvěru.

2. Získejte až 8 podpor na jednu smlouvu
Důvodem, proč se nejvíc smluv uzavírá koncem roku, je to, že když současně na účet vložíte jednorázově 20 000 korun plus poplatky, získáte maximální státní podporu 3 000 korun za celý uplynulý rok zpětně. V šestiletém cyklu stavebního spoření tak hned máte jeden státní příspěvek navíc. Méně známou fintou, jak na státní podpoře u jedné smlouvy vytěžit maximum, je získat na ni osmou státní podporu. Když smlouvu přetáhnete ještě do ledna dalšího roku, vložíte na ni jednorázově 20 000 korun a vzápětí ji vypovíte, můžete si nárokovat další plnou, tedy osmou, státní podporu tentokrát naopak za budoucí rok.

Komentář:
Doporučujeme. Jestli jste svou smlouvu uzavřeli v jiném měsíci než v prosinci, nevěste hlavu, smlouvu nemusíte po pěti ani šesti letech hned vypovídat, můžete si tedy na nejbližší leden počkat.

3. Peníze vkládejte na začátku roku
Pokud vložíte na účet jednorázově 20 000 korun hned na začátku roku, získáte na úrocích víc, než když vklad necháte až na konec kalendářního roku. Při vkladu v lednu totiž dostanete úroky za 12 měsíců, zatímco při vkladu v prosinci dostanete úrok jen za jeden měsíc. Na začátku spoření se výnos z úroků pohybuje v řádu stokorun, ale jiná situace nastane například po 5 letech, kdy při pravidelném spoření 20 000 korun ročně budete mít na účtu naspořeno více než 100 000 korun. Roční úrok tak bude přes 2 000 korun. Hlavní však je, že pokud máte zájem čerpat úvěr, tímto způsobem spoření urychlíte jeho přidělení.

Komentář:
Pro zájemce o úvěr. Dobrý způsob spoření pro ty, kdo jsou schopni v lednu uložit poměrně vysokou částku a peníze jim nebudou během roku chybět. Protože úroky, které jste na stavebním spoření získali, silně ovlivňují výši takzvaného hodnotícího čísla (čím víc úroků, tím víc hodnotící číslo roste), tento způsob vede k brzkému přidělení úvěru.

4. Vydělejte jinde víc
Vydělat můžete i na opačném postupu. Když dokážete během roku peníze zhodnotit lépe, než by se úročily na účtu stavebního spoření, je výhodnější nechat vklad až na prosinec. Lépe znamená v tomto případě víc než dvěma procenty ročně, což je obvyklý úrok vkladů na stavebním spoření. Jako jedna z možností se nabízí například Spořicí účet ING konto, které nabízí zhodnocení vkladů ve výši 2,25 procenta. Účet je bez výpovědní lhůty, takže peníze máte kdykoli k dispozici a za jeho správu a vedení neplatíte žádné poplatky.

Komentář:
Je potřeba pevná vůle. Pokud peníze během roku uložíte na příliš dostupné konto, může se stát, že před Vánocemi nebude na stavební spoření co poslat, protože vše utratíte třeba už za letní dovolenou. Pokud volné peníze uložíte do podílových fondů, nezapomeňte, že jejich výnos není garantovaný, může se stát, že na konci roku zjistíte, že je nižší než dvě procenta, která byste měli na stavebku.

5. Snižujte vklady na účet stavebního spoření
Pokud už spoříte několik let, nemusíte na účet každoročně vkládat celých 20 000 korun, ale stačí vám spořit o něco nižší částku. Do základu pro výpočet státní podpory se totiž započítávají i připsané úroky z vkladů a záloh státní podpory. Vezměte si k ruce výpis z účtu stavebního spoření a podívejte se, kolik peněz vám spořitelna na úrocích připsala, a o tuto částku vklad snižte – nezapomeňte však na poplatky za vedení účtu. Pokud se ve výpise nevyznáte, obraťte se přímo na stavební spořitelnu, u které máte smlouvu uzavřenou.

Komentář:
Efektivní. Není to sice úplně pohodlné, protože se nemůžete jednou provždy spolehnout na měsíční trvalý příkaz s částkou 1 667 korun, ale musíte sledovat, kolik jste už naspořili, jaký je úrok apod. Své peníze tak maximálně zhodnotíte, zvláště když zkombinujete s variantou „Získejte 8 podpor na jednu smlouvu“.

Trik obchodníků: spousta smluv za dost peněz
Chcete si státní podpory užívat každý rok? Občas se najde prodejce, který začne vysvětlovat a počítat, že je to možné. Postup je však příliš komlikovaný a je otázkou, komu se vyplatí. Pravděpodobně jen poradci, který vás tak zamotá do koloběhu smluv, že vám prodá i nějakou vypečenou životní pojistku. 

Jak to má fungovat?
Založte smlouvu a spořte. Další rok v prosinci založte novou smlouvu a kromě poplatku na ni nic neposílejte, spoříte přece na té první. A příští rok novou smlouvu a tak dál.

Když bude první smlouvě šest let, vyberte v lednu peníze a převeďte státní podporu na druhou smlouvu. Tam pošlete jednu roční úložku, stačí v prosinci, a protože smlouvě je již 6 let, můžete je hned v lednu vybrat a v dubnu vám přijde podpora.

Státní podporu převedete na smlouvu v pořadí třetí, pošlete koncem roku jednu roční úložku, ukončete v lednu, vyberete peníze a státní podporu.

Když organizačně zvládnete koloběh šesti smluv, dojdete do fáze, kdy pošlete spořitelně 20 000 korun na pouhý měsíc a dostanete za to 3 000 na státní podpoře.

Vypadá to tak složitě, že je spousta lidí ochotna uvěřit, že vše funguje jako perpetum mobile. Jenomže: kromě toho, že je s takovým postupem spousta práce, musíte myslet i na poplatky – vedení smlouvy stojí v průměru 300 korun ročně. Na šesti smlouvách je to 1 800 korun.

Patříte mezi téměř 1,3 milionu klientů stavebních spořitelen, kterým letos „doběhne“ smlouva uzavřená v roce 2002? Pak nejspíš řešíte otázku, co se spořením dál. Možností máte hned několik.

Pokud máte smlouvu uzavřenou na vyšší cílovou částku – okolo 200 000 korun, po pěti letech nejspíš ještě zdaleka nemáte na účtu naspořeno tolik, abyste ji nutně museli vypovídat. Jestli peníze momentálně nepotřebujete, můžete ve spoření v klidu pokračovat. O hlavní výhodu smluv uzavřených do roku 2003 se tak nepřipravíte – zůstane vám státní podpora až 4 500 korun.

Poradci šlo o provizi, ne o klienta
Pokud vás poradce spořitelny přesvědčuje, že byste měli nedospořenou smlouvu ukončit, kope spíš za sebe než za vás. „Asi před měsícem mě kontaktoval můj poradce s tím, že mi smlouva v listopadu končí, že bych ji měl vypovědět a uzavřít novou,“ vypráví klient Petr Skalský z Prahy. „Naštěstí mám kamaráda ve stavební spořitelně, který mi vysvětlil, že když mám na účtu 120 000 korun a cílovou částku 241 000, je to hloupost,“ dodává pan Skalský.

Vypovědět smlouvu po pěti letech bez ohledu na výši úspor a uzavřít novou je výhodné pro poradce, který by vydělal pár tisíc korun na provizi za nově uzavřenou smlouvu, ale pan Skalský by zbytečně hradil poplatek za uzavření smlouvy a zároveň by přišel o starší a výhodnější podmínky spoření. Pokud jste v podobné situaci, neukvapujte se a „doporučení“ raději ověřte na ústředí stavební spořitelny.

Hlídejte si, kolik peněz můžete naspořit
Ale co, když se naspořené peníze blíží cílové částce, sumě, na které jste se domluvili se stavební spořitelnou? Pak je nebezpečí, že přespoříte. A pozor, do cílové částky se nezapočítávají jen vaše peníze, ale také státní podpora a úroky. Na kontě tak máte o dost více peněz, než kolik jste tam sami poslali.

Pokud cílovou částku překročíte, máte problém. Porušíte tím smluvní podmínky a záleží na konkrétní spořitelně, co přesně udělá. Postup se může lišit nejen podle spořitelny, ale také podle data uzavření smlouvy, respektive obchodních podmínek platných v době, kdy jste smlouvu podepsali.

Buď vám spořitelna přeplatek vrátí a nabídne zvýšení cílové částky, nebo cílovou částku navýší automaticky – většinou o 20 000 korun – či smlouvu rovnou vypoví. Pozor ale, zvýšení cílové částky vám může přinést ztrátu v řádu tisíců i desetitisíců korun. Změnou smlouvy totiž „spadnete“ do nových obchodních podmínek, což znamená, že se vám většinou sníží úročení vkladu. Jestli jste původně měli třeba roční zhodnocení čtyři procenta, může to být citelná ztráta. Navíc některé spořitelny si naúčtují i sankci v podobě 1/3 až dosud připsaných úroků, takže vlastně sníží úroky zpětně, od počátku smlouvy.

„Zvýšením cílové částky jsem přišel celkem asi o 15 000 korun,“ vypočítává Milan Blatný, kterého neseriózní poradce přesvědčil, aby starou smlouvu „zvedl“ z 250 tisíc na půl milionu korun. Zachoval si tak sice vyšší státní podporu, ztráta na úrocích však byla tak velká, že by musel spořit ještě víc než deset let, aby se mu takový krok vyplatil. Pokud máte úrok vyšší než 2 procenta, výhodnější než zvýšit cílovou částku je starou smlouvu vypovědět a uzavřít si novou.

Smlouvu ukončíte písemnou výpovědí
Názor, že smlouva po pěti nebo šesti letech (podle data uzavření) končí, je sice rozšířený, ale mylný. Kdybyste čekali, že vám spořitelna automaticky pošle peníze na účet, bylo by to marné. 

Stavební spoření se uzavírá na dobu neurčitou, po pěti nebo šesti letech končí jen povinná doba spoření, takzvaná vázací doba. Kdybyste smlouvu vypověděli před uplynutím této doby, přišli byste o státní podporu, ale později je zcela na vás, jak se svou smlouvou naložíte. Dejte pozor na to, abyste skutečně dodrželi povinnou dobu spoření – celých pět nebo šest let spoření. Jestli jste smlouvu uzavřeli 1. prosince 2002, můžete ji vypovědět nejdřív k 2. prosinci 2007.

Výpověď se podává písemně na formuláři stavební spořitelny, případně dopisem, ten ale musí mít notářsky ověřený podpis. Peníze vám pošlou nejpozději do tří měsíců – můžete si vybrat, jestli je chcete na běžný účet, poštovní poukázkou, případně šekem nebo v hotovosti. Výpovědní lhůta začíná běžet od prvního dne měsíce následujícího po tom, co spořitelna výpověď dostane. U starších smluv možná tak dlouho čekat nebudete, spořitelny je vyplácejí rychleji.

Jaké jsou možnosti po uplynutí lhůty spoření?

 • 1. cesta: Pokračujte dál
  Klient v roce 2002 založil stavební spoření s cílovou částkou 250 000 korun, ukládá 1 500 měsíčně. Po pěti letech bude mít na účtu teprve necelých 117 000 korun a nic mu tak nebrání ve spoření pokračovat až do dosažení cílové částky. I nadále může čerpat státní podporu až 4 500 korun ročně a zachová si i vyšší úrok a případný bonus.
 • 2. cesta: Končíme!
  Klient v roce 2002 založil stavební spoření s cílovou částkou 125 000 korun, ukládá 1 500 měsíčně. Po pěti letech bude mít na účtu téměř 118 000 korun, v dalším roce by však už překročil cílovou částku. Smlouvu vypoví a uzavře si novou. Sice ztratí nárok na vyšší státní podporu, ale spořitelna mu z původní smlouvy vyplatí lepší úrok i případný úrokový bonus.
 • 3. cesta: Změnte směr
  Klient v roce 2002 založil stavební spoření s cílovou částkou 125 000, ukládá 1 500 měsíčně. Po pěti letech, kdy má na účtu necelých 118 000 korun, si zvýší cílovou částku na 300 000. Sice si tak zachová státní podporu až 4 500 korun i v dalších letech, ale přijde o vyšší úrok z vkladů a ztratí i případný bonus. Okamžitá ztráta se pohybuje okolo 7 500 korun.
Chcete hlavně šetřit? Pak vybírejte stavební spoření hlavně podle výše úroků z vkladů, poplatků a správně nastavte cílovou částku.

Stavební spoření je vhodné pro ty, kteří se nespokojí s nízkými úroky v bankách a přitom nechtějí příliš riskovat. Peníze jsou v bezpečí, vklady jsou ze zákona pojištěny stejně jako bankovní účty, výnosy nepodléhají daním. Přestože je třeba od výnosů odečíst poplatky za uzavření smlouvy a za vedení účtu, zůstává zhodnocení v porovnání například s bankovními konty mnohem zajímavější (pohybuje se až kolem šesti procent), a to hlavně díky státní podpoře. Po šesti letech trvání smlouvy můžete uspořené peníze použít na cokoliv, třeba na auto či vzdělání. Čtěte, jaká jsou pravidla smluv o stavebním spoření.

Klient stavební spořitelny
Každý občan, který má přidělené rodné číslo a trvalý pobyt v České republice může mít své stavební spoření. Na věku nezáleží, smlouvu může mít jak mimino, tak důchodce. Každý může uzavřít smluv, kolik chce, nárok na státní podporu má však u staré smlouvy jen na jednu, u nových tam, kde si písemně požádá. Přitom platí, že dohromady může dostat na všechny nové smlouvy státní podporu maximálně ve výši 3 000 korun za rok.

Cílová částka
Při uzavírání smlouvy si tuto částku stanovíte sami. Je to suma všech vkladů, státní podpory a úroků za celou dobu spoření, započítává se i případný úvěr, o kterém do budoucna uvažujete. Výši cílové částky volte podle toho, zda chcete jen spořit, či využít úvěru. Dáváte-li přednost spoření, měla by být cílová částka jen o malinko vyšší, než bude součet všech peněz na vašem účtu za předpokládané roky spoření, jinak byste zbytečně platili vyšší polatek za uzavření smlouvy. Například když chcete spořit 20 000 korun ročně, je ideální nastavit cílovou částku na 150 000 korun. Za šest let totiž naspoříte i s úroky a státními podporami právě tolik peněz. Cílovou částku nesmíte překročit, takzvaně přespořit, ale lze ji během spoření snižovat i zvyšovat (v tom případě však doplatíte poplatek).

Tarif a úroky
Většina spořitelen nabízí více způsobů, jak spořit, říká se jim tarify. Mají rozdílné úročení vkladů i úvěrů. Zhodnocení se pohybuje od jednoho do dvou procent, za úroky z úvěru zaplatíte od 3 do téměř 5 procent. Když zvolíte rychlý tarif, bude zhodnocení vyšší a vznikne vám dříve nárok na získání úvěru. Rychlejší varianty však musíte dříve splatit, je proto třeba počítat s dražším úvěrem. Takzvané pomalé tarify splácíte déle, ale nárok na úvěr vzniká pomalu. Pokud jste při zakládání spoření třeba nepočítali s úvěrem a nyní je pro vás aktuální, je možné během spoření tarif změnit a třeba místo pomalé varianty si sjednat rychlou.

Poplatky
První peníze dáte jako úhradu za uzavření smlouvy. Tato suma se počítá jako určitý díl z cílové částky, nejčastěji je to jedno procento, ale i necelá dvě (Hypo stavební spořitelna). Pokud tedy máte cílovou částku 240 000 korun, zaplatíte 2 400 korun, případně 4 320 u Hypo. Některé spořitelny mají pro poplatek stanovenu maximální hranici, například 7 500 korun u Modré pyramidy či 9 500 u Buřinky. Budete-li časem cílovou částku zvyšovat, ať už kvůli úvěru či jen navýšení, abyste mohli spořit víc let, musíte tento poplatek zaplatit znovu, a to zase setinu navýšené částky. Nižší vstupní poplatek nabízejí spořitelny u takzvaných dětských smluv, většinou půl procenta z cílové částky. 

Další poplatky budete platit každý rok za vedení spořicího, případně i úvěrového účtu. Nejčastěji se částka pohybuje kolem 300 korun. Nejméně dáte u Wüstenrot, 250 korun, nejvíce vás bude stát účet u Hypo spořitelny – 360 korun. Za šest let je tak rozdíl u nejdražší a nejlevnější spořitelny 660 korun. Za zpracování přiděleného úvěru neplatíte nic, za překlenovacího úvěr většinou jedno procento z výše půjčky. Zaslání výpisu je u většiny spořitelen zdarma, jen u Raiffeisen a Wüstenrot stojí 20 až 30 korun.

Pokud byste se rozhodli ukončit spoření dříve než za šest (pět let), nedostanete vyplacenou ani jednu státní podporu a navíc vás čeká pokuta za předčasné ukončení smlouvy, většinou půl procenta z cílové částky, ale i dvě procenta (Raiffeisen).

Spoření
Na platby si můžete zadat měsíční trvalý příkaz, ale hodně lidí posílá na stavební spoření peníze najednou, koncem roku. Nenechávejte si však placení až na poslední prosincové dny. O tom, zda vám podpora bude přiznána, totiž nerozhoduje datum, kdy peníze pošlete vy, ale kdy je dostane spořitelna na účet, a koncem roku by vás mohly zaskočit fronty u bankovních přepážek.

Pokud si budete letos uzavírat novou smlouvu, myslete na to, že abyste získali podporu v maximální výši 3 000 korun, musíte uložit nejméně 20 000 plus poplatky.

Smlouva přes počítač
Pokud víte, kde si chcete stavební spoření založit, můžete si vyplnit formulář on-line na webových stránkách banky. Uvedete na sebe kontakt a předvyplněnou smlouvu elektronicky odešlete. Do několika dní se vám ozve poradce, domluví s vámi schůzku, na které pak definitivní smlouvu podepíšete. Máte tak šanci ještě upravit její podobu.

Nejde tedy o klasické sjednání přes počítač, návštěvě poradce či pobočky se stejně nevyhnete, jen Wüstenrot pošle připravenou smlouvu poštou. Tímto způsobem můžete ušetřit, většina prodejců nabízí nějaký bonus. Například při sjednání smlouvy získáte poukázku či slevu 300 až 600 korun, či zaplatíte méně za vstupní poplatek.

Staré a nové smlouvy 
Smlouvy uzavřené do 31. prosince 2003
U starších smluv činí státní podpora 25 procent z ročně uspořené částky, maximálně 4 500 korun, což odpovídá vkladům ve výši 18 000 korun ročně. Povinná doba spoření (tzv. vázací lhůta) je 5 let. Roční úročení vkladů se pohybuje okolo 3 procent a některé stavební spořitelny nabízejí klientům, kteří nečerpají úvěr, navíc bonus v podobě 50procentního úrokového zvýhodnění.

Smlouvy uzavřené od 1. ledna 2004
U novějších smluv dosahuje státní podpora 15 procent z ročně uspořené částky, maximálně 3 000 korun, což odpovídá ročnímu vkladu 20 000 korun. Spořit musíte minimálně 6 let. Státní podporu si nově můžete nárokovat i na více smluv. Funguje to tak, že 3 000 korun se mezi smlouvy s nárokem na státní podporu rozpočítá podle výše úspor a data uzavření. Úrok z vkladů je okolo 2 %.

Co se dá dál očekávat Stavební spoření je pro stát drahé. Mluví se proto o změnách, které by mohly nastat:

 • odstupňovaná státní podpora, podle využití peněz
 • konec daňových úlev za zaplacené úroky na bydlení
 • účel půjček rozšířen i na studium

Podle předsedy asociace stavebních spořitelen Vojtěcha Lukáše, nejsou však takové změny zatím ani ve fázi návrhu.

Přehled základních podmínek stavebních spořitelen naleznete ZDE

Nejlevnější povinné ručení
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Peněžní fondy Dluhopisové fondy Smíšené fondy Akciové fondyPojištění osob Finanční poradna
Kapitálové životní pojištění Investiční životní pojištění Rizikové životní pojištění Úvěrové životní pojištění
Důchodové pojištění Úrazové pojištění Pojištění majetku Pojištění bytů a rodinných domků Pojištění chalup a chat Pojištění domácností Peníze Výpočty kalkulačky
Rust

Rust

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one