Mzdový kalkulátor

Reformní abeceda 2008
Nová přiznání k dani z příjmů

Podpora bydlení již není v kurzu
Poslední roky byly ve znamení podpory bydlení. Stačí se jen podívat na možnost odpočtu úroků u úvěrů na bydlení, státní finanční podporu hypoték či řadu podpor nabízených Státním fondem rozvoje bydlení. Rok 2008 již podporám nepřeje.

Je rovná daň skutečně rovná?
Od roku 2008 je stanovena daň z příjmů fyzických osob pro všechny bez ohledu na výši příjmů na 15 %, od roku 2009 dokonce na 12,5 %. Díky této změně, alespoň to tak vypadá, by na tom měli být všichni stejně bez rozdílů příjmů, ale je tomu skutečně tak?

Placení záloh na sociální pojištění
S účinností od 1. ledna 2008 dochází k legislativním změnám v oblasti minimálního vyměřovacího základu OSVČ. Od čeho se jeho výše odvíjí a jaké změny OSVČ v následujícím roce čekají?

Daňový režim ČR není pro podniky přitažlivý
V průzkumu KPMG International hodnotili daňoví odborníci z evropských společností přitažlivost svých domácích daňových režimů ve srovnání s ostatními evropskými státy. Česká republika bohužel skončila v žebříčku přitažlivosti až třetí od konce.

Zajímá vás, co všechno přináší schválená reforma veřejných financí?

Reforma ve mzdách - superhrubá mzda
Nepřímé daně - změny v DPH a spotřební dani
Změna systému sociálních dávek
Zavedení poplatků a doplatků ve zdravotnictví

Karty pro podnikatele
Nová přiznání k dani z příjmů

Rodičovský příspěvek

Životní pojištění přináší úsporu na daních i mzdách
Nejen poplatník si může díky životnímu pojištění snížit daně. Stejně tak může učinit i zaměstnavatel, který se rozhodne přispívat na pojištění svých zaměstnanců. Kolik firma ušetří? A co nového přinesla daňová reforma?

Minimální mzda: Na hranici chudoby
K zvýšení minimální mzdy došlo v České republice již patnáctkrát. Od poloviny roku 2006 však tento ukazatel maximální chudoby pracujících stagnuje zhruba na 8000 Kč za měsíc. Jaká je jeho funkce a jak jsou na tom státy EU?

Kolik bere průměrný Čech?
Na tuto otázku není tak snadné odpovědět, jak by se mohlo zdát. Existuje sice ukazatel nazvaný průměrná mzda, nicméně je to ukazatel značně zavádějící, daleko věrněji nám odpoví ukazatel s názvem medián. Přičemž velice důležitý je i vývoj mzdy reálné.

 

Výpočet mzdy v kostce
Již v únoru dostanou zaměstnanci výplatní pásky, na kterých bude čistá mzda počítána s rovnou patnáctiprocentní daní a s využitím superhrubé mzdy. Podívejte se s námi, jaká je nová konstrukce výpočtu.

 

Vyšší příjmy díky odpočtům a společnému zdanění
Životní pojištění, penzijní připojištění či úroky z úvěrů. To jsou jen některé z cest, jak si legálně snížit daně. Další poměrně výraznou úsporu přináší společné zdanění manželů. Co všechno je nutné splnit a předložit?

06.02.2008 12:49:44
ADMIN
Nejlevnější povinné ručení
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Peněžní fondy Dluhopisové fondy Smíšené fondy Akciové fondyPojištění osob Finanční poradna
Kapitálové životní pojištění Investiční životní pojištění Rizikové životní pojištění Úvěrové životní pojištění
Důchodové pojištění Úrazové pojištění Pojištění majetku Pojištění bytů a rodinných domků Pojištění chalup a chat Pojištění domácností Peníze Výpočty kalkulačky
Rust

Rust

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one