Díky, Martine!

Asociace pro kapitálový trh (AKAT) vydává tiskovou zprávu o změnách ve vedení Asociace. K datu 31.10.2009 končí, po více než sedmi letech, ve funkci výkonného ředitele pan Ing. Martin Hanzlík a novou výkonnou ředitelkou se od 1.11.2009 stává Mgr. Bc. Jana Michalíková.

Emerging markets: zastaralá nálepka

Dělení světa na rozvinuté a rozvíjející se trhy je překonaný přístup, dřívější rozdíly mezi nimi se rychle stírají, globální akciové indexy nejsou reprezentativní, tvrdí expert.

Turecko se vrací znovu na scénu v podobě investiční příležitosti

Turecko přežilo desetiletí uvolněné fiskální politiky i vysokou, chronickou inflaci. V posledních letech přistoupilo k řešení většiny strukturálních problémů a výsledkem je průměrný roční růst ve výši 6% HDP mezi lety 2002 a 2009.

Fondy zaměřené na Turecko najdeme i na českém trhu

Hledá-li drobný investor možnost, jak pokrýt svou investicí turecký akciový trh, nabízí se mu v dnešní době výběr různých typů produktů a to jak pro jednorázové, tak i pravidelné investice. Kromě ETF a investičních certifikátů jsou to podílové fondy, které jsou buďto zaměřené široce na akcie evropských emerging markets nebo fondy pouze úzce fokusované právě na Turecko.

Chystá Warren Buffett návštěvu Japonska?

Investiční guru a šéf Berkshire Hathaway se údajně zajímá o investice do japonských akcií a během roku by chtěl tuto zemi navštívit. Aspoň to tvrdí Eitan Wertheimer, který pro jeho společnost hledá a analyzuje investiční tipy na asijském kontinentě.

Pioneer bude léčit časování trhu Superbasketem

Pioneer Superbasket je investiční program, který představuje kombinaci jednorázové investice do fondu peněžního trhu a její postupné a pravidelné přesouvání do některého ze tří akciových modelových portfolií, tzv. basketů. Pioneer Superbasket reaguje na aktuální poptávku klientů a je určen investorům, kteří chtějí v dlouhodobém investičním horizontu využít výnosového potenciálu dynamicky zaměřených fondů, ale obávají se špatného načasování své jednorázové investice na akciovém trhu.

Co prozradily srpnové komentáře manažerů fondů

Někteří podílníci si čas od času pokládají otázku, jak vlastně manažeři fondů aktivně spravují svěřený majetek. Zda skutečně aktivně nakupují a prodávají či jen občas kosmeticky portfolio fondu upraví. Základní odpověď je nabíledni – musí postupovat v souladu se statutem fondu, dodržovat mantinely pro své investice.

Osmiletý zámek výměnou za 24 % výnosu

Investiční společnost ČP Invest přichází na trh s další tranší zajištěného fondu, v pořadí už sedmého. Tento fond nabízí výměnou za dodržení osmiletého období tři procenta výnosu ročně. Celkový výnos tak činí 24 procent bez ohledu na žádné další parametry. Nic víc a nic míň. Fond se v tomto případě chová podobně jako dlouhodobý bankovní termínovaný vklad. Bez garance pojištění vkladu, ale také bez daňové povinnosti v případě delšího než šestiměsíčního držení.

Latinská Amerika pohledem drobného investora

Hledáte investici, která pokryje růst cen komodit v budoucnu, je podporována sílící domácí poptávkou, přináší výnos doprovázený zvýšenou kolísavostí a je vhodná pro pravidelné investování? Bienvenido a América Latina!

Garantovaný nulový potenciál

Garantovaný fond IKS Max 9 oznámil investorům, že následující tři roky nic nevydělá a skončí s nulovou výkonností. Investice do zajištěných fondů mohou reálně ztratit i přes 15 % kupní síly.

Fondy pro lepší svět

Podílové fondy lákají investory na módní slova v názvu. Občas je obtížné zjistit, co vlastně znamenají. Samy o sobě nic. Význam dodají až pravidla, podle nichž fondy investují. Ta ale občas chybí.

Neřiďte se minulými výnosy

Opět na koni jsou investoři do podílových fondů. Peníze ve fondech vydělávají už několik měsíců v řadě, červencové výsledky znamenaly pro mnohé z nich i pětileté rekordy z pohledu měsíční výkonnosti. Přichází doba milovníků zpětných zrcátek. Opravdu s nimi chcete na start?

Do Pákistánu už nejen na trek

Snad každý horolezec vám řekne, kde začíná pouť za nejdrsnější královnou všech hor, krasavicí jménem K2. Málokterý investor ale ví, že už něco více jak rok může z České republiky investovat i na pákistánské burze. Regionálně zaměřený WIOF Pakistan Performance Fund má za svůj srovnávací index sice uveden KSE100 na burze v Karáčí, ale ve statutu má investiční manažer ponechánu dostatečnou volnost využívajíce znalosti místního prostředí. Fond vydělal svým podílníkům za rok své existence měřeno v české koruně více než 40 %. Výhodou zdejšího trhu je téměř naprostá imunita vůči světové finanční krizi.

REICO: Klíčový nájemník Aquapaláce prodloužil nájemní smlouvu

Majoritní nájemník kancelářské budovy Aquapalác v Praze 4 - společnost Hydroprojekt - prodloužil nájemní smlouvu na dalších 10 let. Aquapalác patří do jedné z šesti budov, které má ve svém portfoliu ČS nemovitostní fond. Jedná se o kancelářskou budovu s celkovou pronajímatelnou plochou necelých 7600 m2.

Co prozradily červencové komentáře manažerů fondů

Někteří podílníci si čas od času pokládají otázku, jak vlastně manažeři fondů aktivně spravují svěřený majetek. Zda skutečně aktivně nakupují a prodávají či jen občas kosmeticky portfolio fondu upraví. Základní odpověď je nabíledni – musí postupovat v souladu se statutem fondu, dodržovat mantinely pro své investice.

Držitelé certifikátů Lehman Brothers žádají v Německu odškodnění

Před vypuknutím finanční krize prodávalo mnoho německých bank poměrně agresivním způsobem i produkty typu investiční certifikát či strukturovaný dluhopis. Přitom opomíjelo klientům přiznávat kreditní riziko z nich plynoucí. Po pádu banky Lehman Brothers se dluhopisy emitované touto investiční bankou staly prakticky bezcennými a poškození klienti hledají viníka. Lehman Brothers měla nejvyšší rating a tak se banky brání poukazem na práci ratingových agentur.

Pioneer Emerging Markets Fund změnil manažera

Ke konci července 2009 se portfolio manažerem fondu Pioneer Emerging Markets Fund stal John Pollen. John Pollen působí v Pioneer Investments jako ředitel sekce pro akcie rozvíjejících se trhů a dohlíží na akciový tým pro globální rozvíjející se trhy. S řízením akciových aktiv rozvíjejících se trhů má více než dvacetileté zkušenosti.

Stane se Střední východ investorským rájem?

Pokud bychom přemýšleli o důvodech, proč investovat do oblasti Středního východu, napadne většinu z nás ropa. Ceny černého zlata v posledním roce na světových trzích razantně propadly, a proto zařazení této komodity do dlouhodobého investičního portfolia může být vzhledem k současným hodnotám velmi atraktivní. Fond WIOF Middle East nabízí širokou diversifikaci portfolia napříč celým Arabským poloostrovem.

IS Prosperita uvádí ve svém tiskovém prohlášení významný růst

Orlovská investiční společnost, známá také jako významný akcionář Orco Property Group, se přestěhovala do dřívějšího bankovního domu v centru Ostravy. Současně dokázala využít nedávných rekordních růstů cen akcií. Za zhruba měsíční období zaznamenal kurz podílových listů podílového fondu PROSPERiTA – OPF globální růst o více než 11 procent.

Jaké fondy pro deflaci a inflaci

Za deflace se vyplatí převážit v portfoliu dluhopisy a peněžní trh. Před inflací chrání kupní sílu akcie, nemovitosti a komodity. Neplatí to ale vždy na sto procent.

Pioneer hlásí v tiskovém prohlášení ratingové úspěchy

Agentura Morningstar v červnu zvýšila ratingy dvěma lucemburským akciovým podfondům rodiny Pioneer Funds. Nyní mají podfondy Pioneer Funds – U.S. Research A EUR ND a Pioneer Funds - Emerging Europe & Mediterranean Equity A EUR ND pět hvězdiček. V červenci dále došlo ke zvýšení ratingu na čtyři hvězdičky u lucemburského akciového podfondu Pioneer Funds – European Potential A EUR ND. Agentura Standard & Poor’s v červnu potvrdila stávající rating A u dalších čtyř lucemburských akciových podfondů rodiny Pioneer Funds, a to u Pioneer Funds - Commodity Alpha, Pioneer Funds - Emerging Europe & Mediterranean Equity, Pioneer Funds - Global Trends a Pioneer Funds - Global Select.

ČS nemovitostní fond reportuje prodloužení nájmu s CK Fischer

Portfoliomanažer Daniel Matula rekapituluje situaci na trhu s komerčními nemovitostmi z pohledu nemovitostního fondu.

Vyplatí se půjčit peníze státu?

Ministerstvo financí připravuje na letošní podzim dlouho očekávanou emisi státních dluhopisů určených přímo občanům. Má smysl si je koupit? Jaké budou jejich výhody a nevýhody?

Peněžní fondy nejsou v jednom šiku

Poslední tři měsíce se výkonnost korunových peněžních fondů stabilizovala, v ročním horizontu však zůstává rozdílná. Investoři stahovali svůj majetek hlavně z „dynamičtějších“ peněžních fondů.

Index globální důvěry vzrostl na 11 měsíční maximum

Index globální důvěry tzv. Bloomberg Professional Global Confidence Indexzaznamenal v dubnu 2009 největší nárůst od počátku své existence.

Koupě zlata v době krize chrání před budoucí inflací

Obchodování se zlatem má více než 5000 let starou historii. Důvody k jeho nákupu se během této doby měnily. Kdysi bylo nezastupitelným platidlem, dnes se využívá pouze jako jedna z forem investování a uchování hodnoty.

Američané jsou ve vztahu ke konci finanční krize nejoptimističtější

Přestože krize začala v USA, jejich obyvatelé jsou nejoptimističtější co se týče dalšího vývoje ekonomiky i jejich osobní finanční situace. Američané jsou stále nejvíce „happy“, vyplývá mj. z Ipsos Economic Crisis Monitoru – pravidelného výzkumu, který probíhá v šesti světových zemích.

Indie - pikantní investice

Indie patřila v roce 2008 mezi akciové trhy s nejslabší výkonností. Do 15. října 2008 se indické akcie propadly o 59,8% (zdroj: Bloomberg, S&P IFCI Investible India Index). Sanjiv Duggal, investiční ředitel ve společnosti Halbis Capital Management a portfoliomanažer Indického akciového fondu HSBC (HSBC GIF Indian Equity), nahlíží na indický akciový trh s optimismem.

Fondy i letos spíše ztrácejí, objevily se ale už nárůsty

Majetek Čechů uložený v tuzemských podílových fondech letos stále spíše klesal, u některých fondů se ale už objevily i poměrně výrazné nárůsty. Nevýrazné výnosy vykázaly fondy peněžního trhu, příliš se nedařilo ani dluhopisovým fondům. Mezi akciovými i smíšenými fondy byly velké rozdíly. Vyplývá to z dat Asociace pro kapitálový trh (AKAT) k 27. březnu, které zpracovala ČTK.

Investování není jen o volných zdrojích, ale zejména o cílech

Většina investičních specialistů se zaměřuje na to, jak správně nastavit portfolio, jaké typy nástrojů využít, jak správně diverzifikovat, jakým způsobem upravovat portfolio vzhledem k blížícímu se konci investičního horizontu. Otázce „Jak investovat“ by ale měla vždy předcházet otázka „Proč investovat“, jinými slovy, jaké má investor dlouhodobé i krátkodobé cíle, co od investice očekává, jak je pro něj důležitá likvidita, v jaké situaci se nachází. Bez vyjasnění těchto otázek je posouzení výhodnosti investice v podstatě nemožné.

Zajištěný Twin Win nabízí zajímavé řešení pro dobu krize

Následující článek doporučujeme k přečtení zejména těm, kteří chtějí ke splnění svých finančních cílů investovat poměrně konzervativně částku od 10 tisíc korun v horizontu pěti let a uspokojí je pravěpodobný průměrný roční výnos mezi 5 a 7 procenty.

Jaká práva mají drobní investoři

Od loňského prosince se rozšířila ochrana drobných investorů proti špatné práci investičních zprostředkovatelů a poradců. Investoři mají nárok na úplné informace a při reklamaci služeb se mohou snadněji domoci svých práv.

Smrt krásných fondů Oty i Pavla

Proti plánu ministerstva financí vydat státní dluhopisy občanům nelze nic namítat. Z pohledu trhu jsou ale sporná nastavení parametrů emitování těchto dluhopisů.

MiFID: Investiční poradci ponesou zodpovědnost!

S MiFIDem je to tak trochu jako se strýcem Balounem ve známé povídce. Stal se nedílnou součástí života všech, kdo mají co společného s kapitálovým trhem, a rozhodně jí již zůstane. Klientům zatím přináší pouze pozitiva. Problém je, že se zatím neví, co všechno přinese těm, kteří poskytují investiční služby.

Měnové zajištění začíná být na obtíž

Měnově zajištěné korunové fondy zažily svůj zlatý věk do poloviny minulého roku, než koruna začala oslabovat. Nyní je jejich tříletá výkonnost většinou horší než u měnově nezajištěné konkurence.

Oznámení o sloučení fondů Parvest

Společnost BNP Paribas Asset Management se rozhodla k 12. březnu 2009 sloučit fondy Parvest Europe Opportunities LU0099624685 (pohlcovaný fond) s fondem Parvest Europe Alhpa LU0221142986 (pohlcující fond) a fondy Parvest Growth (Euro) LU0089294242 (pohlcovaný fond) s fondem Parvest Balanced (Euro) LU0089291651 (pohlcující fond).

Na české burze RM-SYSTÉM se v uplynulém týdnu dařilo především bankám

Po delší době pozitivní nálada na akciových trzích probudila i většinu akciových titulů na české burze RM-SYSTÉM. Nejlépe se dařilo finančnímu sektoru v čele s Erste Bank, jejíž akcie přidaly během týdne přes 15%.

Investujte do 5. Zajištěného fondu ČP INVEST!

Možnost investovat do 5. Zajištěného fondu ČP INVEST trvá do konce dubna 2009.

Když chudý zachraňuje bohatého

Globální finanční krize postihla téměř všechny země světa. Rychle se rozvíjející země však před plným dopadem krize chrání obrovské devizové rezervy, díky jimž se tyto země staly světově největšími věřiteli. Obrovský rozdíl je ovšem mezi státními dluhopisy těchto zemí a korporátními dluhopisy firem zde působících.

Pro koho je výhodná fixace ceny elektřiny na rok 2010

Společnosti ČEZ a Pražská energetika prodloužily do konce dubna termín pro zafixování ceny elektrické energie na rok 2010. ČEZ pro rok 2010 garantuje o 15 procent nižší cenu oproti roku 2009. I tak ale zákazníci možná za elektřinu neušetří.

Warren Buffett: Udělal jsem několik skutečně krvavých věcí

Ve své výroční zprávě přiznává „prorok z Omahy“ několik přehmatů, jež mu způsobily nemalé ztráty

Investoři v době krize: Nejvíce vydělají akcie ve střední a východní Evropě

Zpravodajský server akcie.cz zaměřený na drobné investory uskutečnil na začátku roku 2009 průzkum chování investorů a jejich očekávání v době krize. Podle něj většina českých investorů plánuje v roce 2009 investovat více než loni, přestože věří, že krize odezní až v roce 2010. Nejvýnosnější podle nich budou letos akcie, a to zejména v našem regionu.

Zlato: vysoká cena vyplašila investory

Vývoj ceny zlata stále nenechává investory klidnými. Rostoucí nejistota na kapitálových trzích v nedávné době opět vyhnala cenu za trojskou unci nad psychologickou hranici 1.000 USD, místo útoku na další historická maxima však následoval strmý pád až k 905 USD za unci, jaký vývoj můžeme očekávat do budoucna?

Střední Evropou obchází strašidlo a fondy si dál pouštějí žilou

Komentář Marka Janšty, finančního analytika portálu iFondy.cz, k vývoji kurzů podílových fondů za měsíc únor

Seznamte se s eJusticí!

Jednou z priorit ministerstva spravedlnosti je zvyšování rychlosti a komfortu, s nimiž mohou občané přistupovat k informacím ze soudů...

Otázky pro portfolio manažera WIOF Pakistan Performance Fund

Krátký rozhovor s portfolio manažérem WIOF Pakistan Performance Fund

Jak ovlivnily hospodářské výsledky akcie na české burze RM-SYSTÉM?

Uplynulý týden reagovaly akcie na české burze RM-SYSTÉM výrazně nejen na situaci na globálních kapitálových trzích, ale i na pokračující výsledkovou sezónu českých společností. Své hospodářské výsledky oznámila Telefónica O2, NWR, CME, Unipetrol a Erste Bank s Českou spořitelnou.

Přijde nová vlna paniky?

V současné době se akciové kurzy při svém nejistém vývoji přibližují k hodnotám z dob největšího pesimismu, tj. října loňského roku. Budou-li tyto hodnoty prolomeny, nelze vyloučit další masivní ztráty, podobné třeba těm z října loňského roku

Spořicím účtům doba svědčí

Korunové spořicí účty, které výhodně úročí nižší zůstatky, mají nyní úrokové sazby nad hladinou (očekávané) inflace. V dnešním tržním prostředí se tak stávají zajímavou konzervativní investicí.

Vyjádření ČNB k zavádějícím informacím uveřejněným v článcích Financial Times a The Economist

Tisková zpráva ČNB

Vytrácející se půvab diamantů

Pro nastávající novomanželé to může být skvělá zpráva, diamanty budou v tomto roce výrazně levnější než v minulosti a to i přes to, že již v druhé polovině loňského roku klesla cena tohoto nerostu o 15 % - 20 %, čímž se vrátila na hodnoty ze začátku roku 2008. V tomto roce počítáme s propadem cen až o 60 %, říká Cahim Even Zohar z izraelské Tacy Consultants

Akciové trhy na vlně výprodejů! Souhrn dění z uplynulého týdne

Při analýze událostí z akciového trhu bylo možné vybírat pouze mezi špatnými a ještě horšími zprávami. Vyjádřeno indexem, akcie na české burze RM-SYSTÉM, se doslova zřítily o více než 8%. Téměř každý si nyní klade otázku, kam finanční krize spěje? Kdy se situace utiší?

 

USF: Závěr roku 2008 ve znamení útlumu

Členské subjekty Unie společností finančního zprostředkování a poradenství (USF ČR) zprostředkovaly v závěrečném kvartálu loňského roku finanční produkty celkem za 2 969 200 tis. Kč. Za celý rok 2008 tak činil zprostředkovaný obrat celkem 12 207 705 tis. Kč. Zatímco na mezikvartální bázi tak došlo k relativnímu poklesu o 2,99 %, z pohledu celého roku došlo naopak k nárůstu zprostředkovaného obratu o 1,59 %.

Správci fondů: svěží optimismus a zlepšení ekonomické nálady

Z průzkumu správců fondů, který provedla společnost Merrill Lynch, vyplývá, že optimistický ekonomický vývoj v Číně zlepšuje výhled na rozvoj. Svěží optimismus týkající se očekávaného vývoje v Číně způsobil zlepšení ekonomické nálady v globálním měřítku, jak vyplývá z průzkumu správců fondů, který uskutečnila v únoru společnost Merrill Lynch.

Státní dluhopisy: konec bezstarostnosti?

Již od poloviny minulého století oceňuje ratingová agentura Moody’s úvěrovou bonitu USA nejvyšší možnou známkou, tj. „Aaa“. To by již však brzy mohlo být minulostí, jelikož právě v těchto dnech Moody’s zvažuje přeřazení USA do nižšího ratingu (Aa). Kromě USA pak může stejný osud postihnout také Velkou Británii, naopak potvrzeny byly ratingy pro Německo, Francii a Kanadu.

 

Výhled pro české dluhopisy pozitivní

Letošní rok může být velmi úspěšným pro investice do firemních dluhopisů. Existuje však riziko vyššího počtu firemních bankrotů, proto bude třeba pečlivě vybírat.

 

Jen Asie má na konjunkturní balíčky peníze

Již několik týdnu světové vlády tvrdě pracují na dokončení podoby konjunkturních balíčků a jejich následné realizaci. Důležitou součástí těchto opatření jsou přitom také investice do infrastruktury, zdá se však, že pouze v Asii mají na tato protikrizová opatření peníze.

Investorský magazín: Analýza

Investorský magazín v sobotu 15. února ve 21:00 na ČT24.

 

Výhody evropských akcií

Pro experty z Morgan Stanley Investment Management znamenají evropské akcie, díky svým stávajícím cenám, zajímavou investiční příležitost

 

Fio vítězem dvou z pěti kategorií Zlatého Měšce 2009

Finanční skupina Fio se stala vítězem hned dvou kategorií letošního ročníku prestižní ankety Zlatý Měšec, ve kterém veřejnost volí nejlepší finanční instituce. První místo získala v oblasti bankovních služeb i obchodování s cennými papíry.

 

Česká burza RM-SYSTÉM: akcie CME v týdnu ztrácí 31%, Microsoft roste o více než 10% na 415 Kč!

Uplynulý týden jenom podtrhl dopad finanční krize na český akciový trh, celkem česká burza RM-SYSTÉM ztratila téměř 3,5%. Propad napříč trhem byl nejsilnější v pondělí a ve čtvrtek. Zajímavým prvkem, který se v obchodování projevil, byl fakt, že vývoj na české burze nekorespondoval s vývojem v zahraničí.

 

Conseq Zajištěný Twin Win druhé generace

Dovolte, abychom Vás informovali o dalších tranších garantovaného produktu Conseq Zajištěný Twin Win, tentokrát s podtitulem "defenzivní". Pro první pololetí roku 2009 byly připraveny další tři tranše tohoto strukturovaného dluhopisu, jehož emitentem a garantem je francouzská banka Societe Generale a který investorům nabízí kladný výnos nejen při růstu cen akcií, ale v určité míře i v případě jejich poklesu.

Rok 2008 na finančních trzích

V minulém roce utrpěly nejtěžší ztráty akcie. V druhém pololetí došlo k výrazným obratům také na dluhopisových, měnových a komoditních trzích vlivem rostoucí averze k riziku a obav z recese.

Jaký byl uplynulý týden na české burze RM SYSTÉM?

Výsledková sezóna v USA je v plném proudu a jednotlivé podnikové reporty významně promlouvají i do dění na českém akciovém trhu. V pátek burzy paradoxně pozitivně ovlivnilo oznámení nejhoršího čtvrtletního výkonu americké ekonomiky za posledních 27 let.

 

Finanční krize: Kdo se jí bojí?

Tisková zpráva: Krize – slovo, které je dnes a denně skloňováno v médiích zejména v souvislosti se situací na světových finančních trzích. Ale jaký je názor Čechů na světovou finanční krizi?

Akciové trhy a nejsilnější korekce v historii

Akciové trhy zaznamenaly v uplynulém roce jednu z nejsilnějších korekcí ve své historii. Globální oslabení bylo způsobeno nejenom zhoršujícími se hospodářskými výsledky řady společností, ale i panikou, která zachvátila investory po celém světě.

Pioneer investiční společnost, a.s., soustředí řízení investic do Vídně

V rámci globálního zefektivnění jednotlivých procesů přesouvá Pioneer investiční společnost, a.s., na počátku roku 2009 řízení investic do vídeňské centrály Pioneer Investments Austria. Zároveň přechází do Vídně i stávající ředitel úseku řízení investic Petr Zajíc, který bude nadále zodpovědný za řízení balancovaných a akciových strategií fondů České rodiny fondů Pioneer. Ostatní strategie budou spravovány místními portfolio manažery. Administrativním a procesním centrem zůstává nadále Praha.

Jaké byly investiční příležitosti na české burze RM SYSTÉM v uplynulém týdnu?

České i zahraniční akciové trhy uplynulý týden oslabovaly pod taktovkou negativních makroekonomických zpráv a horších než očekávaných výsledkách hospodaření velkých zahraničních korporací. Zvláště druhý faktor tížil téměř všechny sektory napříč trhem.

 

USF ČR nyní sdružuje největší počet finančně poradenských společností

Představenstvo Unie společností finančního zprostředkování a poradenství (USF ČR) na svém posledním jednání vyhovělo žádostem společností FICHTNER s.r.o. a ARGOS PZS, s.r.o. a přijalo je za členy profesního sdružení.

Investorský magazín: Kup a drž

Investorský magazín v sobotu 17. ledna ve 13:33 na ČT24.

 

Marc Faber: Nevidím žádné příznaky zotavení

Marc Faber v rozhovoru pro portál handelszeitung.ch o aktuální situaci na světových trzích.

Podílové fondy v lepší náladě

Na přelomu roku 2008/2009 se nesly akciové trhy na optimistické náladě, která vydržela i do začátku druhého lednového týdne. K pozitivní náladě přispěla první část finanční pomoci americkým automobilkám Chrysler a General Motors ve výši 4 mld. USD a také plán nastávajícího prezidenta USA Baracka Obami na daňové škrty zejména pro střední vrstvy ve výši 310 mld. USD. Ke konci týdne však již optimismus vyprchával a k negativní náladě přispěly i špatná makrodata z USA a Eurozóny, když např. v USA stoupla míra nezaměstnanosti na 15leté minimum (7,2 %).

Státní dluhopisy: Kdo padne první?

Poptávka po státních dluhopisech dosáhla takového rozměru, že již miliony investorů půjčují svůj kapitál vládám takřka zadarmo, nebo za to dokonce musí ještě zaplatit.

Jaký byl rok 2008 na české burze RM-SYSTÉM?

Podíváme-li se na vývoj české burzy RM-SYSTÉM v uplynulém roce, pak asi nikoho nepřekvapí, že většina akciových titulů vykazuje meziroční ztrátu, většinou v řádech desítek procent.

 

Investorský magazín: NWR. Uhelná společnost

Investorský magazín v sobotu 29. listopadu ve 13:33 na ČT24.

Zavřené dveře nemovitostních fondů

Nemovitostní fondy vykazují za uplynulý rok slušné výsledky. Problém je, že se začínají uzavírat, čím je zcela zastavena likvidita. Výhledově se do výkonnosti promítne i pokles cen nemovitostí.

O čem se (ne) mluví 22

V rámci pravidelného informačního servisu Vám každý pátek přinášíme ohlédnutí za děním na finančních trzích

USA: (ne)konečný účet za záchranu finančního systému

Kolik finančních prostředků již bylo vynaloženo na záchranu amerického finančního systému? Zpravodajská agentura Bloomberg poprvé provedla analýzu všech programů, garancí a nezbytných pomocí, se kterými bojuje americká vláda a centrální banka proti rozsáhlým dopadům finanční krize na americkou ekonomiku. Výsledkem bylo dech beroucí číslo, které ovšem stále není konečné.

Fondy padají pod tíhou problémů světové ekonomiky

Fondy v minulém týdnu zaznamenaly poklesy, a to opět po několika týdnech dvouciferné jako reakce na zprávy s negativními výhledy ohledně růstu světové ekonomiky. Dno se již nevyhlíží v týdnech či měsících, ale v rocích. Např. APEC (rada pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří) očekává konec finanční krize za 18 měsíců.

Investorský magazín: Frankfurtská burza

Investorský magazín v sobotu 13. prosince ve 13:33 na ČT24.

O čem se (ne) mluví 24

V rámci pravidelného informačního servisu Vám každý pátek přinášíme ohlédnutí za děním na finančních trzích

Jeho veličenstvo český stát a garance vkladů

Počínaje černým pátkem 15. září letošního roku, kdy zkrachovala tehdy čtvrtá největší americká investiční banka s více než stopadesátiletou historií Lehman Brothers, zachvátila trhy po celém světě největší nejistota od dob Velké hospodářské krize z roku 1929. Investoři začali panikařit a masově se zbavovat všech rizikových cenných papírů. Poté, co se propadly i fondy peněžního trhu, dosud komentované jako bezrizikové a nemající sestupnou tendenci, se začaly stále více objevovat dohady o tom, co vlastně vše garantuje stát, co je zajištěné a na co se vztahuje pojištění bankovních vkladů vyplácené z Fondu pojištění vkladů. Tento článek proto nabízí sérii otázek a odpovědí právě na toto téma.

Trhy jako na houpačce

V minulém týdnu byly trhy rozkolísané, což projevilo i ve všech typech fondů.

Čína na počátku 21. století

Země, jež dala světu střelný prach, papír či porcelán stojí nyní na rozcestí. Koncem 20. století se z Číny stala levná továrna na zboží všeho druhu. S rychle rostoucí životní úrovní zdejšího obyvatelstva je však nutné udělat další, a ne malý krok vpřed.

Investorský magazín: Investorský rok 2009

Investorský magazín v sobotu 11. ledna ve 13:33 na ČT24.

HSBC: S termínovaným vkladem jdeme do finále!

8. leden 2009 – Banka HSBC nabízí poslední šanci získat 6ti měsíční termínovaný vklad s exkluzivním úročením 4% p.a. Nabídka je omezena pro prvních 1000 klientů, kteří vloží přesně 1 milion korun na termínovaný vklad nejpozději do 31. ledna 2009.

Akciové trhy v posledních dvou týdnech roku 2008 rostly

Výběr z komentářů k akciovým trhům z posledních dvou týdnů roku 2008.

IKS Peněžní trh PLUS - do nového roku s čistým štítem

Dynamické peněžní fondy mají za sebou nejhorší rok ve své historii.

Rizika společné měny – Polsko je jiné

Mnoho členských států Eurozóny začalo po vstupu do měnové unie vykazovat nižší tempo růstu, v Polsku by tomu však mělo být jinak. Země také dle expertů vyjde relativně bez újmy z finanční krize.

 

 

 

 

 

Vybrané články z minulého týdne

Peněžitá pomoc v mateřství v EU
Od nového roku dochází v Česku ke zvýšení redukčních hranic u peněžité pomoci v mateřství a zvýšení sazby z 69 % na 70 %. Maminky na mateřské dovolené si tedy finančně polepší...

Průmyslové kovy – rozmach Číny a ceny kovů
S průmyslovými kovy, jako je kupříkladu měď, hliník nebo olovo se setkáváme každý den. Jejich roční spotřeba se pohybuje v desítkách miliónů tun, přičemž dominantním konzumentem se stala nejlidnatější země světa Čína...

Volby, fondy i trhy: další výprask
„Vítejte ve zlých časech“ – titulek v polských novinách vystihuje nejen závěr minulého týdne na akciových trzích, které vyhloubily další dno. Propast je ještě hluboká a kam až se zřítíme, nikdo nechce tipovat.

Cena ropy: spekulanti a ekonomická realita
Jaký je váš názor? Odráží trh ropy reálný stav nabídky a poptávky, nebo je příliš narušen hrou spekulantů, politickými vlivy, či zájmy kartelu OPEC?

Finanční krize začala a skončí na mezibankovním trhu
Finanční krize dospěla minulý měsíc do své druhé fáze poté, co FED nechal zbankrotovat investiční banku Lehman Brothers, což vystavilo ostatní finanční instituce vysokému riziku protistrany a nejistotě,...

Korupce v Evropě neklesá!
Přestože míra korupce je v Evropské unii nejnižší na světě, došlo v letošním roce oproti roku 2007 k mírnému zvýšení. Index korupce (CPI index) pro jednotlivé země každoročně sestavuje Transparency International ...

Fondy krvácejí ze zákeřné rány
Další smutný rekord odlivu téměř 7 miliard více než zdvojnásobil ten předchozí – teď teprve vidíme, jak může být ještě hůř. Ano, jámu vyhloubila hlavně semtexová nálož peněžáků s 5,6 miliardy koruny.

Kukuřice a biopalivové šílenství
Kukuřice patří ve světě mezi nejrozšířenější zemědělské plodiny. Využití nachází v potravinovém průmyslu, spotřebovává se jako krmivo a v posledních letech jde stále větší podíl produkce na výrobu biopaliv.

Zákon přitvrdí vůči neplatičům povinného ručení
Neplatiči povinného ručení budou mít od ledna 2009 těžší život. Novela zákona o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla zavádí příspěvky nepojištěných do garančního fondu a zvyšuje vymahatelnost zákona.

Index strachu na historických maximech. Čas nakupovat?
V polovině října se index VIX dostal na nové historické maximum až k hodnotě 70,33b. Poněkud nezvyklá zpráva za situace, kdy všechny ostatní indexy padají volným pádem, kdyby se však nejednalo o tzv. index strachu.

 

 

 

Podílejte se na vývoji cen potravin

ESPA – ČS zajištěný fond 40 v prodeji již od 3.11. 2008!

Penzijní fondy opět v mínusu

Tržní hodnota aktiv v portfoliích penzijních fondů vlivem vývoje na finančních trzích klesá. Za první pololetí dosáhly penzijní fondy podle odhadů FOND SHOPu reálné výkonnosti mínus 1,5 %.

O čem se (ne) mluví 18

V rámci pravidelného informačního servisu Vám každý pátek přinášíme ohlédnutí za děním na finančních trzích

Fondy stále v minusu

Všechny kategorie fondů ztrácely a v plusu zůstaly pouze fondy investující do státních pokladničních poukázek a farmaceutických a biotechnologických společností.

Jens Erhardt: 80 % prostředků bych investoval do dluhopisů

V dlouhodobém horizontu jsou akcie nejlepší volbou pro investování. V tuto chvíli jsou ceny akcií obzvláště příznivé, slýcháváme stále častěji. Portfolio manažer Jens Erhardt je však skeptický.

Co zajímá investory fondů peněžního trhu

Michal Zháněl, z poradenské firmy KZ Finance, odpovídá na otázky týkající se fondů peněžního trhu.

Island, Maďarsko: a co dál?

Analytik společnosti Fio se ve svém článku pozastavuje nad příčinami státního bankrotu Islandu a současnými finančními problémy Maďarska

O čem se (ne)mluví 17

V rámci pravidelného informačního servisu Vám každý pátek přinášíme ohlédnutí za děním na finančních trzích

Americké penzijní fondy se topí ve ztrátách

Hořkou pilulku ve formě ztrát nyní musí spolknout americké penzijní fondy, kterým nepomohla ani důsledná diverzifikace investic. Zaplatí vše opět americký daňový poplatník?

Kurz akcií a hospodářská recese

Investorský magazín v sobotu 25. října ve 13:33 na ČT24.

Odhady vs. dohady o zásobách ropy a plynu

Audit nezávislou britskou společností překonal v Turkmenistánu všechna očekávání a potvrdil, že v jihovýchodní části země je rozsáhlá oblast, která se odhadovaným množstvím zemního plynu řadí do pětice největších na světě. Jaké zásoby vlastně pod nohama těch, kteří vyhodnocují životně důležitá fakta, skutečně jsou? A jak přesné odhady to jsou?

Pro nekrolog za USA je ještě brzy

Vyhlášení pádu USA je předčasné, jiné země totiž budou finanční krizí zřejmě postiženy ještě silněji. Navíc se prozatím za USA, jakožto vedoucí světové mocnosti, nenabízí žádná alternativa, stejně jako za dolar jakožto hlavní světovou měnu.

Ve fondech opět převládala „rudá barva“

Akciové fondy se minulý týden opět „zbarvily rudě“, podobně na tom byly fondy dluhopisové a z větší části i fondy peněžního trhu. Největší fond v ČR, Sporoinvest, vzali tentokrát investoři útokem, z fondu ubylo rekordních téměř 3 miliardy majetku během jediného týdne.

Vyjádření ČNB ke krizi na světových finančních trzích

Vzhledem k probíhajícím turbulencím na vyspělých finančních trzích Česká národní banka sděluje veřejnosti, že situaci a vývoj na českém finančním trhu podrobně sleduje a vyhodnocuje a že v současné době není důvod ke znepokojení.

ESPA -ČS zajištěný fond 39 - Podílejte se na vývoji sektoru energií!

Nový ESPA-ČS zajištěný fond 39 Vám nabízí možnost profitovat na vývoji sektoru energií.

ING posílí vlastní kapitál o 10 miliard eur

ING včera oznámila, že se dohodla s holandskou vládou na posílení její kapitálové pozice, čímž si vytvoří silný polštář do stávajícího bouřlivého tržního a ekonomického prostředí.

Pozice titulů zasažených krizí v portfoliích domácích fondů Credit Suisse

Tisková zpráva: Ve světle pokračující nestability na globálních finančních trzích jsme se rozhodli zveřejnit přehled aktuálních pozic titulů zasažených krizí v portfoliích domácích fondů Credit Suisse.

Sporoinvest a investice v islandských bankách

Největší fond peněžního trhu v České republice, který je určen pro krátkodobé investování, i na dobu kratší než jeden rok.


Zahraniční investoři stahují kapitál z východoevropských a asijských trhů

Dlouho byly hlásány teze o „zrušení“ vazeb mezi rychle se rozvíjejícími státy a oslabujícím hospodářstvím industrializovaných států. Tato schopnost imunity vůči dopadům finanční krize a jí zapříčeněným poklesem hospodářského růstu ve vyspělých státech se však nyní ukazuje být nerealizovatelnou, a investoři z těchto regionů ve velkém stahují svůj kapitál.

Jan Vedral: V dobách největší paniky se rodí největší zisky

Jan Vedral: V dobách největší paniky se rodí největší zisky

Komentář Ing. Jana Vedrala k aktuální situaci na světových trzích

FondMarket.cz informuje | Externí přispěvatelé| 26. 9. 2008

Riziko recese v Evropské unii roste

Zápis z investičního výboru, který je složený z portfolio manažerů společnosti Conseq Investment Management a v pravidelných intervalech vyhodnocuje aktuální i očekávané dění na finančních trzích. Diskutována jsou obecná ekonomická, příp.politická témata, která mají hlavní vliv na vývoj cen investičních instrumentů, zejména vývoj hospodářského růstu, úrokových sazeb, měnových kurzů, cen komodit apod.

Fondy a investiční produkty | Externí přispěvatelé| 26. 9. 2008
Investorský magazín: Biotechnologické firmy

Investorský magazín: Biotechnologické firmy

Investorský magazín v sobotu 27. září ve 13:33 na ČT24.

Fondy a investiční produkty | Externí přispěvatelé| 26. 9. 2008
O čem se (ne)mluví 13

O čem se (ne)mluví 13

V rámci pravidelného informačního servisu Vám každý pátek přinášíme ohlédnutí za děním na finančních trzích

FondMarket.cz informuje | Petr Rozkošný| 26. 9. 2008
Jak vydělat, i když trhy klesají?

Jak vydělat, i když trhy klesají?

Kapitálové trhy procházejí těžkým obdobím. Poklesy akciových trhů se ze Spojených států rozšířily do celého světa a mnoho investorů propadlo depresi. Pátek však ukázal akciové trhy úplně v jiném světle. Po pozitivních zprávách o změnách v regulaci kapitálových trhů se akcie vydaly vzhůru a některé z nich rostly dokonce o desítky procent za jediný den! Nabízí se tedy otázka - jak investovat v době extrémní nejistoty na kapitálových trzích?

FondMarket.cz informuje | Externí přispěvatelé| 25. 9. 2008
7 otázek a odpovědí o 700 miliardách dolarů

7 otázek a odpovědí o 700 miliardách dolarů

Záchranný balík 700 miliard dolarů jako vládní pomoc Wall Streetu. Co se za sumou téměř tři čtvrtě biliónu dolarů skrývá?

Fondy a investiční produkty | Martin Honeš| 24. 9. 2008
REICO: Zaznamenáváme nárůst poptávky investorů

REICO: Zaznamenáváme nárůst poptávky investorů

ČS nemovitostní fond i přes nejistou situaci, která nyní panuje na světových trzích, nepociťuje pokles zájmu investorů, a nejpozději začátkem příštího roku očekává nový přírůstek v portfoliu.

Fondy a investiční produkty | Marek Janšta| 24. 9. 2008
Conseq Zajištěný Twin Win - konec úpisu druhé tranše již příští týden

Conseq Zajištěný Twin Win - konec úpisu druhé tranše již příští týden

Upisovací obdbobí první tranše garantovaného produktu Conseq Zajištěný Twin Win se pomalu blíží ke svému konci. Investoři, kteří chtějí využít této nabídky, potřebují podepsat smlouvu a zaslat peněžní prostředky do 30. 9. 2008. Výnos, který může dosáhnout až 60 % při splatnosti za pět let, se odvíjí od rozdílu mezi cenami akcií při zahájení a při splatnosti produktu. Současná situace nízkých cen akcií tak výrazně zvyšuje růstový potenciál druhé tranše.

Fondy a investiční produkty | Externí přispěvatelé| 24. 9. 2008
Investoři do fondů zažili nejbláznivější týden v historii

Investoři do fondů zažili nejbláznivější týden v historii

Uplynulý týden byl plný převratných událostí, které se zákonitě musely promítnout i do vývoje cen podílových listů otevřených podílových fondů. A právě reakce jednotlivých typů fondů ( a někdy i v rámci jedné kategorie-viz dluhopisové fondy) na velice bouřlivý vývoj na trzích ukázala na jejich základní odlišnosti.

Fondy a investiční produkty | Miroslav Frajt| 23. 9. 2008
 Dluhopisy rozvíjejících se trhů – zavedená investiční třída

Dluhopisy rozvíjejících se trhů – zavedená investiční třída

Dluhopisy rozvíjejících se zemí nabízí investorům kromě potencionálu nadprůměrného výnosu nově i stabilitu.

Fondy a investiční produkty | Petr Rozkošný| 22. 9. 2008
Hilarovi v důchodě zakládají investici vnoučatům

Hilarovi v důchodě zakládají investici vnoučatům

V minulých dílech Pěti statečných jsme se seznámili s Petrem Hilarem, mladým mužem, kterého provedeme jeho životem. Našemu Petrovi bude v boji proti finančním žralokům pomáhat v různých životních situacích novodobých Pět statečných. Po celý rok budeme jejich snahy sledovat, Petrovi mezitím uběhne celý produktivní věk a na Vánoce se s námi dostane až do důchodu. Úplná pravidla hry najdete v Životních situacích.

Životní situace | Marek Janšta| 22. 9. 2008
Je finanční krize spiknutím?

Je finanční krize spiknutím?

Do jisté míry určitě. Nicméně konspirační teorie, která by v tom udělala "jasno", zatím nespatřila světlo světa. Je zde však množství jiných, kterým věří i Češi. Z pohledu přijímání konspiračních teoriíí jsme ale průměrní - jsme "normálně paranoidní" společnost.

FondMarket.cz informuje | Martin Honeš| 21. 9. 2008
Riziko recese v Evropské unii roste II.

Riziko recese v Evropské unii roste II.

Zápis z investičního výboru, který je složený z portfolio manažerů společnosti Conseq Investment Management a v pravidelných intervalech vyhodnocuje aktuální i očekávané dění na finančních trzích. Diskutována jsou obecná ekonomická, příp.politická témata, která mají hlavní vliv na vývoj cen investičních instrumentů, zejména vývoj hospodářského růstu, úrokových sazeb, měnových kurzů, cen komodit apod.

Fondy a investiční produkty | Externí přispěvatelé| 03. 10. 2008
O čem se (ne)mluví 14

O čem se (ne)mluví 14

V rámci pravidelného informačního servisu Vám každý pátek přinášíme ohlédnutí za děním na finančních trzích

FondMarket.cz informuje | Petr Rozkošný| 03. 10. 2008
Investorský magazín: Developerské společnosti

Investorský magazín: Developerské společnosti

Investorský magazín v sobotu 4. října ve 13:33 na ČT24.

FondMarket.cz informuje | Externí přispěvatelé| 02. 10. 2008
Conseq Zajištěný TWIN WIN - Začátek upisovacího období pro 3. tranši

Conseq Zajištěný TWIN WIN - Začátek upisovacího období pro 3. tranši

Předevčírem skončilo upisovací období druhé tranše garantovaného produktu Conseq Zajištěný TWIN WIN. Klienti, kteří nestihli ani tuto druhou tranši, mají ještě možnost své peněžní prostředky investovat prostřednictvím třetí tranše, jejíž upisovací období již včera začalo a trvá až do 5. prosince 2008.

Fondy a investiční produkty | Externí přispěvatelé| 02. 10. 2008
Otevřený podílový fond Sporoinvest je z dlouhodobého hlediska zdravý

Otevřený podílový fond Sporoinvest je z dlouhodobého hlediska zdravý

Tisková zpráva: Fond Sporoinvest, který patří k největším fondům tohoto typu v České republice, je z dlouhodobého hlediska zdravý a vedený konzervativně. V ročním horizontu očekává Investiční společnost České spořitelny kladný výnos.

Fondy a investiční produkty | Externí přispěvatelé| 02. 10. 2008
Vydělávejte, i když trhy klesají!

Vydělávejte, i když trhy klesají!

4. Zajištěný fond je určen investorům, pro které je důležitá bezpečnost a nízká míra rizika investice a přesto by se rádi podíleli na případném růstu akciového trhu. Podílníci fondu mají díky způsobu investování fondu zajištěnu návratnost 106 % vložené investice ke dni splatnosti fondu (tj. po odečtení vstupních poplatků). Fond představuje zajímavou příležitost jak získat výnos až 60 % za 6 let.

Fondy a investiční produkty | Externí přispěvatelé| 02. 10. 2008
Fondy zažily nejbláznivější měsíc v historii. Bude hůř???

Fondy zažily nejbláznivější měsíc v historii. Bude hůř???

Letošní měsíc září bude navždy zapsán v historických ekonomických análech jako čas, kdy začala gradovat rok trvající a vlekoucí se hypoteční krize. V době, kdy se začaly stále častěji objevovat komentáře o tom, že to nejhorší máme za sebou a akciové trhy začínají být hodně levné a lákající k nákupu , přišel nenápadný víkend 13. až 14.září, který spustil něco, co finanční svět ještě nikdy nezažil.

Fondy a investiční produkty | Marek Janšta| 02. 10. 2008
USA: Banky opět přehlížejí situaci na nemovitostním trhu

USA: Banky opět přehlížejí situaci na nemovitostním trhu

Úvěrová krize nás provází denní rutinou více než rok. Snižování úrokových sazeb a finanční injekce se postaraly o růst amerického HDP ve druhém a třetím kvartálu. Celkově však příliš důkazů toho, že by snad FED a americké ministerstvo financí našlo cestu ven z krize nemáme.

Fondy a investiční produkty | Petr Rozkošný| 02. 10. 2008
Průběh soutěže

Průběh soutěže

Průběžně aktualizované výsledky investiční soutěže 5 statečných.

Životní situace | Marek Janšta| 02. 10. 2008
Státní dluhopisy poráží většinu burz

Státní dluhopisy poráží většinu burz

Držitelé státních dluhopisů České republiky, Polska, Evropské unie a USA si v uplynulých měsících přišli na pěkné peníze.

Fondy a investiční produkty | Petr Rozkošný| 01. 10. 2008
AKAT: Podílové fondy byly ušetřeny přímých dopadů krize

AKAT: Podílové fondy byly ušetřeny přímých dopadů krize

Tisková zpráva AKAT k dopadu krize na finančních trzích na sektor investičních a podílových fondů.

FondMarket.cz informuje | Externí přispěvatelé| 30. 9. 2008
Další „jízda na kolotoči“ jménem podílové fondy

Další „jízda na kolotoči“ jménem podílové fondy

Během uplynulého týdne fondy ztratily na majetku necelých 1,7 miliardy Kč, když se investoři zalekli vývoje v předchozím týdnu a mohutně vybírali své investované prostředky. Nejhůře si vedl fond ISČS – Sporoinvest, z něhož odteklo cca 620 mil. Kč.

FondMarket.cz informuje | Michal Zháněl| 30. 9. 2008
Ve spojení s Hypo Real Estate

Ve spojení s Hypo Real Estate

Pondělní propad akcií Hypo Real Estate o skoro 70 % na 4,2 EUR měl podle předpokladů dopad i na ostatní německé tituly.

Fondy a investiční produkty | Petr Rozkošný| 30. 9. 2008
AXA: Finanční krize neohrožuje skupinu ani její klienty

Tisková zpráva BNP Paribas

Vyjádření BNP Paribas IP k expozici fondů ve vybraných amerických institucích.

FondMarket.cz informuje | Externí přispěvatelé| 29. 9. 2008
Můžeme očekávat druhé dějství finanční krize, tentokrát v Evropě?

Můžeme očekávat druhé dějství finanční krize, tentokrát v Evropě?

Mohou američtí zákonodárci dostat banky z problémů? Tyto pochyby přetrvávají i po tom, co americký ministr financí Henry Paulson, jenž sám dříve zastával funkci ve vedení Goldman Sachs, představil světu záchranný plán o objemu 700 miliard USD.

Fondy a investiční produkty | Petr Rozkošný| 29. 9. 2008

Není důchod jako důchod

Vážná choroba, úraz či zdravotní postižení může člověka vyřadit dlouhodobě z pracovního procesu. Pokles práceschopnosti pak rozhoduje o tom, zda bude žadateli přiznán částečný nebo plný invalidní důchod.

 

Recese bude mírná, alespoň ta první...

I přes dosavadní růst americké ekonomiky lze stále očekávat recesi, kterou vystřídá další růst trhů. Trend rostoucích akcií se ale blíží ke konci. Pak přijdou větší problémy než dnes, říká Gregorz Swietlik, ředitel Fortis Investmenst pro střední a východní Evropu.

Proč se časem snižuje výnosnost stavebního spoření

Skutečná výnosnost stavebního spoření s časem klesá. Je to dáno především tím, že se snižuje podíl vyplácené státní podpory na vlastních uspořených penězích.

 

Čeští daňoví poplatníci si možná polepší

Změny v procesním právu, které navrhuje Ministerstvo financí ČR, patří k těm nejzajímavějším částem daňové reformy. Pokud by se podařilo prosadit nový zákon podle ministerského návrhu, znamenalo by to výrazné posílení postavení daňového poplatníka vůči správci daně.

Mýty a fakta k Policejnímu zákonu I. - co dělat u nehody

Připravovaný zákon o policii by měl zcela zásadně změnit chování účastníků dopravní nehody. Měl by nejen snížit počet výjezdů policie k takzvaným bagatelním nehodám, ale i zrychlit celý proces dokumentace nehody.

 

Mýty a fakta k Policejnímu zákonu II. – regres a bodové konto

Motivovat řidiče k větší ohleduplnosti a dodržování pravidel silničního provozu jsou hlavní cíle, které si od navrhovaných změn zákona slibují Ministerstvo vnitra ČR i pojišťovny. Využít k tomu mimo jiné chtějí i zohlednění stavu bodového konta řidiče v rámci pojištění.

 

Odkud kam míří český internetbanking

Původně šlo přes internetbanking dělat jen základní bankovní operace. Dnes už je možné získat úvěr, pojistit se i koupit cenné papíry. Přímým bankovnictvím se nyní uskutečňuje řada bankovních retailových transakcí. Internetbanking ale přitom používá dle výzkumu stále méně než 10 procent Čechů, ostatní stále platí jinak.

 

Můžete se bránit manipulaci cizích lidí s vaším účtem?

Četli jste v uplynulém týdnu pozorně články na Peníze.cz? Vyzkoušejte si, co všechno jste si zapamatovali, v našem kvizu. Po jeho vyplnění se dozvíte správné odpovědi.

 

 

Peníze na bydlení: dopředu i dozadu

V další recenzi produktových novinek jsme se zaměřili na Komerční banku. Její inovovaná hypotéka Dopředu Dozadu, kterou banka představila v závěru dubna, dostala v našem hodnocení tři hvězdičky.

 

Rozpočtové výdaje Česka rostou příliš rychle

Výdaje českého státního rozpočtu rostou rychleji než příjmy a takřka dvakrát rychleji než celá ekonomika. Tento trend je dlouhodobý a nebezpečný.

 

Dotace na podnikání: na co si dát pozor

Zájem podnikatelů o získání dotace ze strukturálních fondů Evropské unie letos opět nabírá na obrátkách. Jednotlivá ministerstva a kraje začínají vyhlašovat výzvy, v nichž mohou o dotace požádat i malé firmy.

 

 

 

 

Úrokové sazby zůstávají stejné, koruna hned tak neoslabí

Bankovní výbor České národní banky (ČNB) na svém dnešním zasedání rozhodl nehýbat s úrokovými sazbami. To ostatně očekávala či doporučovala většina analytiků. Inflace zvolna ustupuje, zatímco silný kurz české koruny již vydal první varování.

 

Opce: Růst nebo pokles, s opcemi se dá vydělat na obojím

Obchodník nemusí zůstat jen u nákupu jednoho typu opce. Může zároveň koupit call i put opce a spoléhat na to, že cena podkladového aktiva výrazně vzroste, nebo klesne. V takovém případě slušně vydělá.

 

Kdy může pojišťovna odmítnout plnění z povinného ručení?

Četli jste v uplynulém týdnu pozorně články na Peníze.cz? Vyzkoušejte si, co všechno jste si zapamatovali, v našem kvizu. Po jeho vyplnění se dozvíte správné odpovědi.

 

Evropské cihly v tandemu I.

I když situace není tak kritická jako v USA i ceny evropských nemovitostí se dostávají pod tlak. Evropský trh ale není v tomto směru jednotný, rozhoduje typ nemovitosti i region.

 

Evropské cihly v tandemu II.

Analýzy prokazují, že ceny nemovitostí v některých regionech jsou přehřáté, jinde stále mají růstový potenciál. Zajímavý je stále především středoevropský a východoevropský region, protože komerční nemovitosti zde nabízí relativně vyšší investiční výnos.

 

EU: vydělávat v Dánsku, zdanit v Irsku a utrácet v Rumunsku

Evropské ekonomice se daří, současně roste životní úroveň občanů EU. Přestože růst hrubých mezd je ve východní Evropě vyšší a noví milionáři mají kořeny převážně ve východní Evropě, mají se Západoevropané lépe – nejlépe si žijí Lucemburčané.

 

Bude mít Slovensko příští rok euro? I. část

Přijme Slovensko příští rok euro a stane se tak další z řady tzv. nových členských zemí, která vstoupí do eurozóny? Nebo se bude opakovat odmítnutí jako v případě Litvy? Odpovědi nastíní 1. část dvoudílného článku.

 

Ojeté auto není rohlík

I přes fakt, že ho lze oproti novému koupit i za 50 % původní ceny, je potřeba se neukvapovat a vše zvážit z mnoha úhlů. Proč? Třeba z důvodu, že starší vozy prodává nejeden handlíř a být ošizen není vzácné.

 

Nové auto z ciziny přináší úsporu, ale i možná úskalí

Přemýšlíte nad pořízením nového vozu a ceny v českých autosalonech se vám zdají poněkud vyšší, než kolik vám dovolí rodinný rozpočet? Existuje levnější a přesto legální způsob, a to nákup automobilu v zahraničí. Přesto má nákup v zahraničí svá úskalí.

 

Vozidlo dosluhuje, kam s ním?

Rozhodli jste se pořídit si nového čtyřkolového miláčka a hledáte možnosti jak se zbavit starého? Existují v podstatě dvě možnosti a to vozidlo prodat a nebo, pokud již vozidlo skutečně dosloužilo, ekologicky ho zlikvidovat a vyřadit z evidence vozidel.

 

Africké certifikáty: Poušť žije

Pořád více investorů objevuje kouzlo afrického kontinentu. Mezi Saharou a Serengeti lákají především zajímavé investiční příležitosti a vysoké zisky. Ale ne všechny investiční certifikáty dodrží, co slibují.

 

Nejvýkonnější ekonomika? V USA!

Evropské ekonomice se daří, což dokazuje každoročně zveřejňovaná zpráva „The World Competitiveness Report“. Mezi deseti nejvýkonnějšími ekonomikami světa je hned šest zemí z EU. Země jsou hodnoceny v několika kategoriích, jak dopadlo Česko?

 

Hypotéka pro bohémy: na chatu i na loft

Přes to, že o hypotékách se už zpívá i v písních, ne všichni mají jasno, na co lze tento bankovní produkt použít. Lze si půjčit třeba na stavbu chaty, která nebude sloužit přímo k bydlení? Je možné hypotékou profinancovat půdní prostory?

 

Odolnost eurozóny má své limity

Ekonomika eurozóny se zdá být odolná oproti nepříznivým vlivům přicházejícím z druhé strany Atlantiku. Udrží si evropská patnáctka tuto stabilitu nebo se dočkáme dalšího zpomalování pod tlakem nepříznivého vývoje v některých z velkých evropských zemí?

 

Kde hledat brigádu při studiu

Studenti často řeší problém nedostatku finančních prostředků. Pokud nepostačí pomoc od rodičů, nezbývá než si na studiích přivydělat. Dnes se podíváme, kde si práci či brigádu najít. A možností se nabízí skutečně mnoho.

 

Zaměstnání při studiu

Studovat a pracovat, pro někoho pouze možnost, pro některé studenty životní nutnost. Vyjít při studiu vysoké školy s financemi je opravdu někdy velkým oříškem. Dnes se podíváme jaké možnosti nabízí práce v zaměstnaneckém poměru a na co si dát pozor.

 

Podnikání při studiu má své výhody

Přivydělat si na studiích na brigádě nemusí být řešením pro každého. Určitě existují mezi studenty tací, kteří se raději již při studiu pustí do podnikání. Ovšem začít podnikat je poněkud složitější než si pouze přivydělat na brigádě.

Rovná daň, ano či ne?

Česko se od letošního roku zařadilo do skupiny zemí mající rovnou daň u daně z příjmu fyzických osob (v některých zemích je rovná daň pro všechny hlavní daně). Někteří si polepšili více, jiní to téměř nepoznali

 

Vlastní nebo cizí zdroje?

Jak financovat rozjezd a rozvoj firmy? Z vlastních nebo cizích zdrojů? Jednoduchá odpověď neexistuje. Každý způsob má své náklady, výhody i nevýhody. Nejefektivnějším řešením je v drtivé většině případů jejich kombinace.

 

Pojištění odpovědnosti vyřeší mnoho komplikací

Případů, kdy člověk nechtěně způsobí někomu jinému škodu na věci, finanční újmu nebo dokonce škodu na zdraví, jsou každoročně tisíce. I za tyto neúmyslné činy však musí někdo nést odpovědnost. Proto není od věci se proti těmto a jiným podobným případům pojistit.

 

Investiční životní pojištění v otázkách a odpovědích

Je investiční životní pojištění pro každého? Kdy je dobré o něm uvažovat? Na tyto a jiné otázky odpovídá David Roček, manažer marketingu životního pojištění v ČSOB Pojišťovně. Máte dotaz z oblasti investičního životního pojištění? Zeptejte se odborníka

 

Nebojme se rizikového kapitálu

Rizikový kapitál je využíván prostředek pro financování zahájení činnosti společnosti, ale i do jejího rozvoje. Je konkurentem čí spíše alternativou k ostatním formám dlouhodobého a střednědobého financování, zejména pak firemním úvěrům.

 

Rizikový kapitál na investice i start firmy

Plánujete založit novou firmu či rozšířit svoje současné podnikatelské aktivity? Investoři rizikového kapitálu nabízejí podnikům, jejichž akcie nejsou obchodovány na burzách, dlouhodobý kapitál s cílem podpořit jejich růst a úspěšnost na trhu.

 

Jak získat investora rizikového kapitálu?

Rizikový kapitál je moderní a velmi efektivní formou financování firem. Získat investora rizikového kapitálu však není zrovna jednoduchou záležitostí a přípravě kvalitního podnikatelského plánu se tak vyplatí věnovat patřičnou pozornost.

Americké akcie na počátku obchodování v červených číslech

Telefónica O2 zaplatí pokutu 200 tis. Kč

Snížení doporučení pro GE

Růst poptávky po ropě letos pravděpodobně klesne

Dovozní ceny v USA vzrostly o 14,8 %

Zvýšení cen plynu v Polsku

Prodej Seznamu by měl začít v květnu

Snížená cílová cena pro Bayer

Zisk společnosti Philips podle analytiků klesne

Zisk GE Electric za první čtvrtletí představuje 44 centů na akcii

Průmysl v ČR se zvýšil o 11,3 %

Kurz dolaru oslabuje

Morgan Stanley hodnotí středoevropské akcie

Bear Stearns zveřejní výsledky za 1Q 14.4.

Stávka zaměstnanců ČEZu v Bulharsku skončila

Japonské akcie na konci týdne vzrostly

Prodejní doporučení pro PGNIG

Snížení doporučení pro Grupa Lotos

Mimořádná valná hromada ECM

Evropské akcie na počátku dne posilují

Evropské akcie po třech dnech propadů posilují

Predikce hospodářských výsledků společnosti Telefónica O2 za 1Q 2008

PGNIG omezí zaměstnancům možnost volně obchodovat s akciemi společnosti

OECD odhaduje náklady finanční krize na 350 - 420 miliard dolarů

Inflace v Polsku se v březnu mírně snížila

Ceny průmyslových výrobců v USA se zvýšily o 1,1 %

Johnson&Johnson vykázal zisk za první čtvrtletí 1,26 USD na akcii

Cena ropy vzrostla na rekordních 113,30 USD za barel

Těžba ropy v Rusku možná dosáhla maxima

Berlusconi chce zachránit Alitalii

Siemens plánuje propustit 1200 zaměstnanců

Inflace ve Velké Británii zůstává na 2,5%

Počet vyvlastněných domů v USA roste

Evropské prodeje aut klesají

Výsledky Tesco překonaly očekávání

Německý index ZEW vykázal nečekaný pokles

Vznikne největší letecká společnost na světě

Americké akcie včera klesaly

Akcie Philip Morris ČR dnes poprvé bez nároku na dividendu

Reklama v mobilních telefonech – placený spam nebo užitečná služba?

Americké akcie směřují k oslabení

Snížení cílové ceny pro IVG Immobilien

Data o zaměstnanosti v USA jsou mírně horší, než se čekalo

Evropské akcie jsou na včerejších hodnotách

EPS Pfizeru je nižší než se čekalo

Snížení cílové ceny pro Air Berlin

Německé akcie mírně rostou

Snížení cílové ceny pro DSG International

Zisk Nokie vzrostl, výhledem ale nepotěšila

Ceny ropy dnes jen mírně rostou

Zvýšení cílové ceny pro Hypo Real Estate

Merrill Lynch vykazuje v Q1 vyšší ztrátu, než se čekalo

Akcie Nokia tlačí evropský trh do červeného

Německé instituty snížily odhad tamního růstu 2008 na 1,8 %

Pražská burza dopoledne mírně rostla

Snížené doporučení pro akcie Experian

Euro rekordně vysoko k dolaru

Americké futures klesají

Zvýšení cílové ceny pro akcie UBS

O2 v Q1 podle odhadů zvýšila zisk o 17 %

Koruna se vrací k hranici 25 Kč za euro

Britské akcie posilují

Snížení cílové ceny pro akcie L'Oreal

Munich Re očekává pokles čistého zisku v roce 2008

Švýcarské akcie oslabují

Zvýšení cílové ceny pro Salzgitter

Ceny akcií v Japonsku výrazně rostly

Evropské akcie navyšují růst

Zvýšené doporučení pro AAA Auto

Maloobchodní tržby ČR v únoru zvýšily růst

Francouzské akcie posilují

Akcie France Telecom klesají o více než 3 %

Německé akcie otevírají růstem

Snížení cílové ceny pro Deutsche Telekom

Americké akcie včera značně rostly

Snížení cílové ceny pro ThyssenKrupp

Evropské akcie směřují k růstovému otevření

Snížení cílové ceny pro RWE

Představenstvo Telefóniky navrhne dividendu 50 Kč

Německé akcie posilují

Americké akcie zahájily obchodování růstem

Společnost Bic zaznamenala pokles zisku

Intel uvedl na český trh nejvýkonnější počítač pro domácnosti

Cena zlata klesla o 3 %

Zvýšení doporučení pro TNT

Anglické akcie rostou

Nezaměstnanost na Slovensku klesla

Snížení doporučení pro France Telecom

Tržby za videohry a konzoly v USA za březen vyskočily o 57 pct

Caterpillar zvýšil tržby o 18 %

Změna doporučení pro GlaxoSmithKline

Honeywell zvýšil zisk za 1Q

Citigroup vykázala ztrátu 5.11 mld. dolarů

Snížení cílové ceny pro L'Oreal

Americké Futures rostou

Pražská burza dnes mírně rostla

Změna doporučení pro Vivacon

Čínské akcie klesly o čtyři procenta a jsou na ročním minimu

Akcie Fresenius rostou nejvíce za posledních 9 měsíců

Změna doporučení pro AstraZeneca

Cena benzínu v uplynulém týdnu vzrostla

Snížení cílové ceny pro Mytilineos

Italské akcie rostou

Koruna oslabuje vůči euru

NEC očekává menší zisk

Snížení cílové ceny pro FCC

Japonské akcie pokračují v růstu, kurz dolaru se ustálil

AMD vykázal ztrátu

Snížení cílové ceny pro KGAA

Slovensko chce prodat akcie Českých aerolinií

Google zvýšil zisk za 1Q

Americké akcie uzavřely smíšeně, dolar posiloval

Německý index výrobních cen (PPI) dosáhl hodnoty 4.2 %

Akcie RWE klesly o 3.8 %

Evropské akcie rostou

Německé akcie oslabují

Americké akcie zahájily obchodování poklesem

Home Credit v prvním čtvrtletí půjčil meziročně o 40 pct. více

Telefonica schválila dividendu 50 Kč

Ceny ropy v New Yorku klesla

Snížení cílové ceny pro Nobel Biocare

Evropské akcie ztrácejí

Hasbro vykázala lepší zisk než se očekávalo

Snížení doporučení pro Peugeot

Quest Diagnostics zvýšila zisk za 1Q

Weatherford zaznamenala pokles zisku

Změna doporučení pro Hermes International

Merck & Co zvýšil zisk za 1Q

Student Agency loni zvýšila tržby o 30 pct na 3,4 miliardy korun

Bank of America dosáhla za 1Q zisku 1.21 mld. dolarů

Švýcarské akcie rostou

Americké Futures rostou

Zvýšení cílové ceny pro Total

Koruna dnes vůči euru oslabila

China Mobile zvýšila zisk o 37 %

Změna doporučení pro Air Liquide

Unipetrol meziročně zpracovala o 4 % surové nafty méně

Britská centrální banka má plán na zmírnění úvěrové krize

Iberdrola SA zaznamenala nárůst zisku

Snížení doporučení pro ICOS Vision System

Škoda zvýšila prodej vozů za 1Q o 15 %

Italské akcie klesají

Změna doporučení pro Imperial Tobacco

Daimler a Hero budou společně investovat 700 mil. EUR

Rolls-Royce plánuje rozšíření v Číně

Snížení cílové ceny pro ABB

Pražská burza zahájila obchodování růstem

Nestle zvýšila tržby za 1Q

Snížení cílové ceny pro France Telecom

Americké akcie zakončily týden růstem

Novartis zvýšil zisk za 1Q

 

Zlaté rezervy ECB minulý týden poklesly o 39 milionů eur

Výrobní inflace eurozóny podle očekávání, revize HDP mírně horší

VIG vstoupí do indexu PX s podílem 1,5 %

Ekonomika Slovenska vzrostla v Q4 o 14,3 %

Prodej vozů Mercedes-Benz se v únoru zvýšil o 18 %

Maloobchodní tržby v eurozóně v lednu zrychlily o 0.4 %

Cena ropy v New Yorku vzrostla o 1.2 %

Ukrajina začala čerpat zemní plyn určený pro západní Evropu

Zisk společnosti Slovak Telekom za loňský rok vzrostl na 6.17 mld. Sk

Společnost Grupo Atento koupila Telemarketing Prague

Adidas zvýšila zisk za 4Q o 63 %

Data o americké nezaměstnanosti nepřináší velká překvapení

Evropská centrální banka ponechala úroky na 4 %

TPCA loni zvýšila tržby o 10 %

Nezaměstnanost ve Francii v Q4 nejnižší za 24 let

Běžný účet platební bilance skončil deficitem 88,9 mld. Kč

E.ON zveřejnil výsledky za Q4 nad očekáváním

Cena zlata vzrostla na nový rekord

Brusel zastavil Bulharsku vyplácení části zemědělských dotací

Ukazatel nezaměstnanosti v USA vykázala hodnotu 4.8 %

Česká ekonomika vzrostla za lońský rok o 6.5 %

Telefónica zruší limity dat pro internetové připojení

Cena zlata v New Yorku klesla

Společnost McDonald´s zvýšila tržby

Zentiva vykázala za loňský rok pokles zisk o 36 %

Společnost Porsche uvedla, že neplánuje rozšíření podílu ve VW

Přebytek čínské obchodní bilance v únoru klesl

Míra nezaměstnanosti v Česku klesla za únor na 5.9 %

Inflace za únor dosáhla hodnoty 7.5 %

Nejvíce zahraničních investic loni přilákala Čína »

Firmy už se nemusí strachovat odlivu zahraničních pracovníků

Ministerstvo financí přijalo opatření, jež odstraňuje daňové znevýhodnění cizinců pracujících v ČR.

Do konce března láká Poštovní spořitelna zájemce o hypotéky na bezplatné vyřízení úvěru. Ovšem pouze při fixaci...

Přesto, že se míra evidované nezaměstnanosti v lednu 2008 meziměsíčně zvýšila o 0,1 procentního bodu na 6,1 %, jedná...

Již k třetímu navýšení úrokové sazby na spořicím účtu, konkrétně 3,5 %, přistoupila v poslední době BAWAF Bank....

Od počátku února navýšila úrokové sazby spořicích účtů také Citibank. Roční úroková sazba vkladů však není nijak...

Bankovní rada České národní banky včera zvýšila úrokové sazby o čtvrt procentního bodu.

V loňském roce se spotřeba elektřiny v České republice zvýšila o 0,6 procenta na celkových 59,75 terawatthodiny.

O narůstajícím počtu uživatelů, komunikujících s daňovou správou elektronicky, svědčí údaje o počtech podání v roce...

mBank rozesílala na počátku února výpisy z účtu i klientům, kteří ještě nemají aktivovaný účet. Přinášíme vám reakci našeho čtenáře.

SkyEurope si pro klienty připravila speciální Valentýnskou nabídku. Rezervujete-li si dvě letenky pro dospělé,...

Úspěšnou kampaň Jubilejní balíček, v rámci kterého získají zájemci o termínované účty TOP JISTOTA roční úrokovou sazbu...

Volksbank CZ přistoupila prvního ledna tohoto roku ke standardu České bankovní asociace č. 19/2005, tzv. Kodexu...

Klienti, kteří převedou své penzijní připojištění k Penzijnímu fondu České pojišťovny, získají zdarma na jeden rok...

Podle čeho studenti volí firmu, v níž si chtějí vybudovat kariéru? Je pro mladé lidi důležitější možnost profesního růstu, nebo dostatek benefitů a velký plat? Chtějí radši firemní automobil, nebo příjemné pracovní prostředí? Těmito otázkami se zabýval rozsáhlý výzkum, který mezi vysokoškoláky s ekonomickým zaměřením provedla společnost KPMG Česká republika.

Česká národní banka vydala včera do oběhu pamětní stříbrnou dvousetkorunu k 650. výročí vydání nařízení Karla IV. o zakládání vinic.

ČP INVEST investiční společnost, a. s. nabízí zájemcům o investování Zlatý otevřený podílový fond, který od počátku roku posílil o více než 7 % a spravuje majetek přesahující 261 mil. Kč.

Hypoteční banka od roku 2004 zdvojnásobila počet nových klientů. Objem poskytnutých hypoték fyzickým osobám se za...

Podle Sdružení automobilového průmyslu bylo na konci loňského roku v ČR registrováno 4,28 milionu osobních aut.

Zaregistrovat si internetovou doménu s koncovkou .eu je od února levnější.

Investice do výzkumu a vývoje nebo do vyspělých služeb v hodnotě převyšující miliardu korun přilákal během posledních...

Úspěšnou premiéru na českém akciovém trhu RM-SYSTÉM dnes zažily akcie Nokia.

Fio, družstevní záložna expanduje na Slovensko, kde na jaře začne nabízet své služby klientům její organizační složka Fio, sporiteľné družstvo s přístupem do clearingového systému Národní banky Slovenska a kódem 8330.

Pojištění denních dávek při pobytu v nemocnici je u Gelnerali určeno všem ve věku od 3 do 55 let.

Skupina Kofola utržila v loňském roce za prodej výrobků a služeb ve střední Evropě 4 553 418 tisíc korun, což je v...

Včera úspěšně proběhl první obchodní den s novou emisí akcií Vienna Insurance Group na Burze cenných papírů Praha....

K jedněm z největších veletrhů ve střední a východní Evropě zaměřených na vodní hospodářství, nakládání s odpady a na...

Raiffeisenbank dnes společně s eBankou vyplatily slíbenou odměnu ve výši půl milionu korun za dopadení pachatele...

ČSOB a Poštovní spořitelna v roce 2007 věnovaly více než 20 milionů korun na filantropické projekty. Hlavními oblastmi investic byla především podpora vzdělání a finanční gramotnosti a integrace zdravotně a sociálně znevýhodněných.

Největší poptávka ojetých vozů na českém trhu loni panovala po Fabii v modré barvě, uvádí v tiskové zprávě společnost AAA AUTO.

Letištěm Praha vloni prošlo rekordních 12 436 254 cestujících. Naše největší letiště tak zaznamenalo 7,5% nárůst oproti předchozímu roku. Největší zájem o cestování letadlem byl mezi cestujícími v srpnu, kdy jich vzdušný přístav odbavil 1,34 milionů, nejrušnějším dnem byl pak 29. červen s téměř 47 tisíci pasažéry. Průměrně branami letiště prošlo každý den 34 tisíc cestujících.

Tuzemská Volksbank přichází na trh s novým investičním certifikátem s názvem Elektrická energie GARANT. Je to již...

Od 1. února mohou rodiče uzavřít u pojišťovny AXA investiční životní pojištění s názvem Medvídek.

Leasingová společnost s Autoleasing, která je součástí Finanční skupiny České spořitelny, rozšířila svou dosavadní nabídku produktů leasingu a pojištění o další produkt: ‚short service operativní leasing‘.

Nejlevnější povinné ručení
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Peněžní fondy Dluhopisové fondy Smíšené fondy Akciové fondyPojištění osob Finanční poradna
Kapitálové životní pojištění Investiční životní pojištění Rizikové životní pojištění Úvěrové životní pojištění
Důchodové pojištění Úrazové pojištění Pojištění majetku Pojištění bytů a rodinných domků Pojištění chalup a chat Pojištění domácností Peníze Výpočty kalkulačky
Rust

Rust

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one