Vybrané články z minulého týdne

Peněžitá pomoc v mateřství v EU
Od nového roku dochází v Česku ke zvýšení redukčních hranic u peněžité pomoci v mateřství a zvýšení sazby z 69 % na 70 %. Maminky na mateřské dovolené si tedy finančně polepší...

Průmyslové kovy – rozmach Číny a ceny kovů
S průmyslovými kovy, jako je kupříkladu měď, hliník nebo olovo se setkáváme každý den. Jejich roční spotřeba se pohybuje v desítkách miliónů tun, přičemž dominantním konzumentem se stala nejlidnatější země světa Čína...

Volby, fondy i trhy: další výprask
„Vítejte ve zlých časech“ – titulek v polských novinách vystihuje nejen závěr minulého týdne na akciových trzích, které vyhloubily další dno. Propast je ještě hluboká a kam až se zřítíme, nikdo nechce tipovat.

Cena ropy: spekulanti a ekonomická realita
Jaký je váš názor? Odráží trh ropy reálný stav nabídky a poptávky, nebo je příliš narušen hrou spekulantů, politickými vlivy, či zájmy kartelu OPEC?

Finanční krize začala a skončí na mezibankovním trhu
Finanční krize dospěla minulý měsíc do své druhé fáze poté, co FED nechal zbankrotovat investiční banku Lehman Brothers, což vystavilo ostatní finanční instituce vysokému riziku protistrany a nejistotě,...

Korupce v Evropě neklesá!
Přestože míra korupce je v Evropské unii nejnižší na světě, došlo v letošním roce oproti roku 2007 k mírnému zvýšení. Index korupce (CPI index) pro jednotlivé země každoročně sestavuje Transparency International ...

Fondy krvácejí ze zákeřné rány
Další smutný rekord odlivu téměř 7 miliard více než zdvojnásobil ten předchozí – teď teprve vidíme, jak může být ještě hůř. Ano, jámu vyhloubila hlavně semtexová nálož peněžáků s 5,6 miliardy koruny.

Kukuřice a biopalivové šílenství
Kukuřice patří ve světě mezi nejrozšířenější zemědělské plodiny. Využití nachází v potravinovém průmyslu, spotřebovává se jako krmivo a v posledních letech jde stále větší podíl produkce na výrobu biopaliv.

Zákon přitvrdí vůči neplatičům povinného ručení
Neplatiči povinného ručení budou mít od ledna 2009 těžší život. Novela zákona o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla zavádí příspěvky nepojištěných do garančního fondu a zvyšuje vymahatelnost zákona.

Index strachu na historických maximech. Čas nakupovat?
V polovině října se index VIX dostal na nové historické maximum až k hodnotě 70,33b. Poněkud nezvyklá zpráva za situace, kdy všechny ostatní indexy padají volným pádem, kdyby se však nejednalo o tzv. index strachu.

 

 

 

Podílejte se na vývoji cen potravin

ESPA – ČS zajištěný fond 40 v prodeji již od 3.11. 2008!

Penzijní fondy opět v mínusu

Tržní hodnota aktiv v portfoliích penzijních fondů vlivem vývoje na finančních trzích klesá. Za první pololetí dosáhly penzijní fondy podle odhadů FOND SHOPu reálné výkonnosti mínus 1,5 %.

O čem se (ne) mluví 18

V rámci pravidelného informačního servisu Vám každý pátek přinášíme ohlédnutí za děním na finančních trzích

Fondy stále v minusu

Všechny kategorie fondů ztrácely a v plusu zůstaly pouze fondy investující do státních pokladničních poukázek a farmaceutických a biotechnologických společností.

Jens Erhardt: 80 % prostředků bych investoval do dluhopisů

V dlouhodobém horizontu jsou akcie nejlepší volbou pro investování. V tuto chvíli jsou ceny akcií obzvláště příznivé, slýcháváme stále častěji. Portfolio manažer Jens Erhardt je však skeptický.

Co zajímá investory fondů peněžního trhu

Michal Zháněl, z poradenské firmy KZ Finance, odpovídá na otázky týkající se fondů peněžního trhu.

Island, Maďarsko: a co dál?

Analytik společnosti Fio se ve svém článku pozastavuje nad příčinami státního bankrotu Islandu a současnými finančními problémy Maďarska

O čem se (ne)mluví 17

V rámci pravidelného informačního servisu Vám každý pátek přinášíme ohlédnutí za děním na finančních trzích

Americké penzijní fondy se topí ve ztrátách

Hořkou pilulku ve formě ztrát nyní musí spolknout americké penzijní fondy, kterým nepomohla ani důsledná diverzifikace investic. Zaplatí vše opět americký daňový poplatník?

Kurz akcií a hospodářská recese

Investorský magazín v sobotu 25. října ve 13:33 na ČT24.

Odhady vs. dohady o zásobách ropy a plynu

Audit nezávislou britskou společností překonal v Turkmenistánu všechna očekávání a potvrdil, že v jihovýchodní části země je rozsáhlá oblast, která se odhadovaným množstvím zemního plynu řadí do pětice největších na světě. Jaké zásoby vlastně pod nohama těch, kteří vyhodnocují životně důležitá fakta, skutečně jsou? A jak přesné odhady to jsou?

Pro nekrolog za USA je ještě brzy

Vyhlášení pádu USA je předčasné, jiné země totiž budou finanční krizí zřejmě postiženy ještě silněji. Navíc se prozatím za USA, jakožto vedoucí světové mocnosti, nenabízí žádná alternativa, stejně jako za dolar jakožto hlavní světovou měnu.

Ve fondech opět převládala „rudá barva“

Akciové fondy se minulý týden opět „zbarvily rudě“, podobně na tom byly fondy dluhopisové a z větší části i fondy peněžního trhu. Největší fond v ČR, Sporoinvest, vzali tentokrát investoři útokem, z fondu ubylo rekordních téměř 3 miliardy majetku během jediného týdne.

Vyjádření ČNB ke krizi na světových finančních trzích

Vzhledem k probíhajícím turbulencím na vyspělých finančních trzích Česká národní banka sděluje veřejnosti, že situaci a vývoj na českém finančním trhu podrobně sleduje a vyhodnocuje a že v současné době není důvod ke znepokojení.

ESPA -ČS zajištěný fond 39 - Podílejte se na vývoji sektoru energií!

Nový ESPA-ČS zajištěný fond 39 Vám nabízí možnost profitovat na vývoji sektoru energií.

ING posílí vlastní kapitál o 10 miliard eur

ING včera oznámila, že se dohodla s holandskou vládou na posílení její kapitálové pozice, čímž si vytvoří silný polštář do stávajícího bouřlivého tržního a ekonomického prostředí.

Pozice titulů zasažených krizí v portfoliích domácích fondů Credit Suisse

Tisková zpráva: Ve světle pokračující nestability na globálních finančních trzích jsme se rozhodli zveřejnit přehled aktuálních pozic titulů zasažených krizí v portfoliích domácích fondů Credit Suisse.

Sporoinvest a investice v islandských bankách

Největší fond peněžního trhu v České republice, který je určen pro krátkodobé investování, i na dobu kratší než jeden rok.


Zahraniční investoři stahují kapitál z východoevropských a asijských trhů

Dlouho byly hlásány teze o „zrušení“ vazeb mezi rychle se rozvíjejícími státy a oslabujícím hospodářstvím industrializovaných států. Tato schopnost imunity vůči dopadům finanční krize a jí zapříčeněným poklesem hospodářského růstu ve vyspělých státech se však nyní ukazuje být nerealizovatelnou, a investoři z těchto regionů ve velkém stahují svůj kapitál.

06.11.2008 08:20:10
ADMIN
Nejlevnější povinné ručení
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Peněžní fondy Dluhopisové fondy Smíšené fondy Akciové fondyPojištění osob Finanční poradna
Kapitálové životní pojištění Investiční životní pojištění Rizikové životní pojištění Úvěrové životní pojištění
Důchodové pojištění Úrazové pojištění Pojištění majetku Pojištění bytů a rodinných domků Pojištění chalup a chat Pojištění domácností Peníze Výpočty kalkulačky
Rust

Rust

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one