Riziko recese v Evropské unii roste II.
Zápis z investičního výboru, který je složený z portfolio manažerů společnosti Conseq Investment Management a v pravidelných intervalech vyhodnocuje aktuální i očekávané dění na finančních trzích. Diskutována jsou obecná ekonomická, příp.politická témata, která mají hlavní vliv na vývoj cen investičních instrumentů, zejména vývoj hospodářského růstu, úrokových sazeb, měnových kurzů, cen komodit apod.
 
V rámci pravidelného informačního servisu Vám každý pátek přinášíme ohlédnutí za děním na finančních trzích
 
Investorský magazín v sobotu 4. října ve 13:33 na ČT24.
 
Předevčírem skončilo upisovací období druhé tranše garantovaného produktu Conseq Zajištěný TWIN WIN. Klienti, kteří nestihli ani tuto druhou tranši, mají ještě možnost své peněžní prostředky investovat prostřednictvím třetí tranše, jejíž upisovací období již včera začalo a trvá až do 5. prosince 2008.
 
Tisková zpráva: Fond Sporoinvest, který patří k největším fondům tohoto typu v České republice, je z dlouhodobého hlediska zdravý a vedený konzervativně. V ročním horizontu očekává Investiční společnost České spořitelny kladný výnos.
 
4. Zajištěný fond je určen investorům, pro které je důležitá bezpečnost a nízká míra rizika investice a přesto by se rádi podíleli na případném růstu akciového trhu. Podílníci fondu mají díky způsobu investování fondu zajištěnu návratnost 106 % vložené investice ke dni splatnosti fondu (tj. po odečtení vstupních poplatků). Fond představuje zajímavou příležitost jak získat výnos až 60 % za 6 let.
 
Letošní měsíc září bude navždy zapsán v historických ekonomických análech jako čas, kdy začala gradovat rok trvající a vlekoucí se hypoteční krize. V době, kdy se začaly stále častěji objevovat komentáře o tom, že to nejhorší máme za sebou a akciové trhy začínají být hodně levné a lákající k nákupu , přišel nenápadný víkend 13. až 14.září, který spustil něco, co finanční svět ještě nikdy nezažil.
 
Úvěrová krize nás provází denní rutinou více než rok. Snižování úrokových sazeb a finanční injekce se postaraly o růst amerického HDP ve druhém a třetím kvartálu. Celkově však příliš důkazů toho, že by snad FED a americké ministerstvo financí našlo cestu ven z krize nemáme.
 
Průběžně aktualizované výsledky investiční soutěže 5 statečných.
 
Držitelé státních dluhopisů České republiky, Polska, Evropské unie a USA si v uplynulých měsících přišli na pěkné peníze.
 
Tisková zpráva AKAT k dopadu krize na finančních trzích na sektor investičních a podílových fondů.
 
Během uplynulého týdne fondy ztratily na majetku necelých 1,7 miliardy Kč, když se investoři zalekli vývoje v předchozím týdnu a mohutně vybírali své investované prostředky. Nejhůře si vedl fond ISČS – Sporoinvest, z něhož odteklo cca 620 mil. Kč.
 
Pondělní propad akcií Hypo Real Estate o skoro 70 % na 4,2 EUR měl podle předpokladů dopad i na ostatní německé tituly.
 
Tisková zpráva společnosti AXA
 
Vyjádření BNP Paribas IP k expozici fondů ve vybraných amerických institucích.
 
Mohou američtí zákonodárci dostat banky z problémů? Tyto pochyby přetrvávají i po tom, co americký ministr financí Henry Paulson, jenž sám dříve zastával funkci ve vedení Goldman Sachs, představil světu záchranný plán o objemu 700 miliard USD.
 
 
V rámci pravidelného informačního servisu Vám každý pátek přinášíme ohlédnutí za děním na finančních trzích
 
Investorský magazín v sobotu 18. října ve 13:33 na ČT24.
 
Společnost SFM Group jež distrubuuje fondy WIOF se rozhodla snížit počet fondů s ohledem na nízké objemy majetků v jednotlivých fondech. Zároveň tak společnost ušetří značné náklady na správu těchto fondů.
 
Martin Fuchs z HSBC vysvětluje investorům 15 důvodů proč investovat do zajištěného fondu HSBC Zajištěný fond Titánů.
 
Článek na téma „poradit co s fondy ve finanční krizi“ jsem měl rozepsaný už před několika týdny. Zpočátku to vypadalo velice jednoduše. Investorské poučky jsou přeci jasné. V době krize držet či nakupovat, nikoli prodávat.
 
"Nyní Sporoinvest a spol. nenakupovat" říká investiční analytik poradentské společnosti KZ Finance Michal Zháněl, se kterým vám Fondmarket.cz přináší další ze série rozhovorů. Nyní jsme se ho ptali především na otázky týkající se propadů fondů peněžního trhu.
 
Investiční společnost České spořitelny čelila v minulých dnech kritice ohledně pozdnímu vysvětlení expozice jejího největšího fondu Sporoinvest v dluhopisech Lehman Brothers. Nyní se rozhodla svůj postoj změnit a vydává sérii transparentních tiskových zpráv, rozhovorů a komentářů.
 
Stále více pravděpodobný je scénář, kdy bude Evropa zasažena recesí, která bude delší než ta, kterou očekávají v USA.
 
Poslední dny přinesly investorům do podílových fondů krušné chvíle. Proto jsme se rozhodli vytvořit rozhovor s našim investičním poradcem Michalem Zhánělem týkající se komunikace s investory v této výjimečné době.
 
Portál iFondy.cz zaznamenal od začátku září několikanásobný nárůst návštěvníků. Mezi nejhledanější informace patří zejména aktuální kurzy otevřených podílových fondů.
 
Zkáza tentokrát hrozí poskytovatelům úvěrových derivátů na dluhy amerických bank
 
Minulý týden bylo velmi obtížné najít fond s kladnou týdenní výkonností. Téměř všechny fondy byly vystaveny tlaku odprodejů v důsledku poklesu kurzů a krize finančního sektoru. Především na akciových trzích "tekla krev".
 
Volkswagen na Slovensku omezuje produkci, ekonomové vsází na nízké platy.
 
ESPA – ČS zajištěný fond 40 v prodeji již od 3.11. 2008!
 
Tržní hodnota aktiv v portfoliích penzijních fondů vlivem vývoje na finančních trzích klesá. Za první pololetí dosáhly penzijní fondy podle odhadů FOND SHOPu reálné výkonnosti mínus 1,5 %.
 
V rámci pravidelného informačního servisu Vám každý pátek přinášíme ohlédnutí za děním na finančních trzích
 
Všechny kategorie fondů ztrácely a v plusu zůstaly pouze fondy investující do státních pokladničních poukázek a farmaceutických a biotechnologických společností.
 
V dlouhodobém horizontu jsou akcie nejlepší volbou pro investování. V tuto chvíli jsou ceny akcií obzvláště příznivé, slýcháváme stále častěji. Portfolio manažer Jens Erhardt je však skeptický.
 
Michal Zháněl, z poradenské firmy KZ Finance, odpovídá na otázky týkající se fondů peněžního trhu.
 
Analytik společnosti Fio se ve svém článku pozastavuje nad příčinami státního bankrotu Islandu a současnými finančními problémy Maďarska
 
V rámci pravidelného informačního servisu Vám každý pátek přinášíme ohlédnutí za děním na finančních trzích
 
Hořkou pilulku ve formě ztrát nyní musí spolknout americké penzijní fondy, kterým nepomohla ani důsledná diverzifikace investic. Zaplatí vše opět americký daňový poplatník?
 
Investorský magazín v sobotu 25. října ve 13:33 na ČT24.
 
Audit nezávislou britskou společností překonal v Turkmenistánu všechna očekávání a potvrdil, že v jihovýchodní části země je rozsáhlá oblast, která se odhadovaným množstvím zemního plynu řadí do pětice největších na světě. Jaké zásoby vlastně pod nohama těch, kteří vyhodnocují životně důležitá fakta, skutečně jsou? A jak přesné odhady to jsou?
 
Vyhlášení pádu USA je předčasné, jiné země totiž budou finanční krizí zřejmě postiženy ještě silněji. Navíc se prozatím za USA, jakožto vedoucí světové mocnosti, nenabízí žádná alternativa, stejně jako za dolar jakožto hlavní světovou měnu.
 
Akciové fondy se minulý týden opět „zbarvily rudě“, podobně na tom byly fondy dluhopisové a z větší části i fondy peněžního trhu. Největší fond v ČR, Sporoinvest, vzali tentokrát investoři útokem, z fondu ubylo rekordních téměř 3 miliardy majetku během jediného týdne.
 
Vzhledem k probíhajícím turbulencím na vyspělých finančních trzích Česká národní banka sděluje veřejnosti, že situaci a vývoj na českém finančním trhu podrobně sleduje a vyhodnocuje a že v současné době není důvod ke znepokojení.
 
Nový ESPA-ČS zajištěný fond 39 Vám nabízí možnost profitovat na vývoji sektoru energií.
 
ING včera oznámila, že se dohodla s holandskou vládou na posílení její kapitálové pozice, čímž si vytvoří silný polštář do stávajícího bouřlivého tržního a ekonomického prostředí.
 
Tisková zpráva: Ve světle pokračující nestability na globálních finančních trzích jsme se rozhodli zveřejnit přehled aktuálních pozic titulů zasažených krizí v portfoliích domácích fondů Credit Suisse.
 
Největší fond peněžního trhu v České republice, který je určen pro krátkodobé investování, i na dobu kratší než jeden rok.
 
Dlouho byly hlásány teze o „zrušení“ vazeb mezi rychle se rozvíjejícími státy a oslabujícím hospodářstvím industrializovaných států. Tato schopnost imunity vůči dopadům finanční krize a jí zapříčeněným poklesem hospodářského růstu ve vyspělých státech se však nyní ukazuje být nerealizovatelnou, a investoři z těchto regionů ve velkém stahují svůj kapitál.
 
 
24.11.2008 08:32:37
ADMIN
Nejlevnější povinné ručení
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Peněžní fondy Dluhopisové fondy Smíšené fondy Akciové fondyPojištění osob Finanční poradna
Kapitálové životní pojištění Investiční životní pojištění Rizikové životní pojištění Úvěrové životní pojištění
Důchodové pojištění Úrazové pojištění Pojištění majetku Pojištění bytů a rodinných domků Pojištění chalup a chat Pojištění domácností Peníze Výpočty kalkulačky
Rust

Rust

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one