Nové články na FondMarket.cz

USF: Závěr roku 2008 ve znamení útlumu

Členské subjekty Unie společností finančního zprostředkování a poradenství (USF ČR) zprostředkovaly v závěrečném kvartálu loňského roku finanční produkty celkem za 2 969 200 tis. Kč. Za celý rok 2008 tak činil zprostředkovaný obrat celkem 12 207 705 tis. Kč. Zatímco na mezikvartální bázi tak došlo k relativnímu poklesu o 2,99 %, z pohledu celého roku došlo naopak k nárůstu zprostředkovaného obratu o 1,59 %.

Správci fondů: svěží optimismus a zlepšení ekonomické nálady

Z průzkumu správců fondů, který provedla společnost Merrill Lynch, vyplývá, že optimistický ekonomický vývoj v Číně zlepšuje výhled na rozvoj. Svěží optimismus týkající se očekávaného vývoje v Číně způsobil zlepšení ekonomické nálady v globálním měřítku, jak vyplývá z průzkumu správců fondů, který uskutečnila v únoru společnost Merrill Lynch.

Státní dluhopisy: konec bezstarostnosti?

Již od poloviny minulého století oceňuje ratingová agentura Moody’s úvěrovou bonitu USA nejvyšší možnou známkou, tj. „Aaa“. To by již však brzy mohlo být minulostí, jelikož právě v těchto dnech Moody’s zvažuje přeřazení USA do nižšího ratingu (Aa). Kromě USA pak může stejný osud postihnout také Velkou Británii, naopak potvrzeny byly ratingy pro Německo, Francii a Kanadu.

 

Výhled pro české dluhopisy pozitivní

Letošní rok může být velmi úspěšným pro investice do firemních dluhopisů. Existuje však riziko vyššího počtu firemních bankrotů, proto bude třeba pečlivě vybírat.

 

Jen Asie má na konjunkturní balíčky peníze

Již několik týdnu světové vlády tvrdě pracují na dokončení podoby konjunkturních balíčků a jejich následné realizaci. Důležitou součástí těchto opatření jsou přitom také investice do infrastruktury, zdá se však, že pouze v Asii mají na tato protikrizová opatření peníze.

Investorský magazín: Analýza

Investorský magazín v sobotu 15. února ve 21:00 na ČT24.

 

Výhody evropských akcií

Pro experty z Morgan Stanley Investment Management znamenají evropské akcie, díky svým stávajícím cenám, zajímavou investiční příležitost

 

Fio vítězem dvou z pěti kategorií Zlatého Měšce 2009

Finanční skupina Fio se stala vítězem hned dvou kategorií letošního ročníku prestižní ankety Zlatý Měšec, ve kterém veřejnost volí nejlepší finanční instituce. První místo získala v oblasti bankovních služeb i obchodování s cennými papíry.

 

Česká burza RM-SYSTÉM: akcie CME v týdnu ztrácí 31%, Microsoft roste o více než 10% na 415 Kč!

Uplynulý týden jenom podtrhl dopad finanční krize na český akciový trh, celkem česká burza RM-SYSTÉM ztratila téměř 3,5%. Propad napříč trhem byl nejsilnější v pondělí a ve čtvrtek. Zajímavým prvkem, který se v obchodování projevil, byl fakt, že vývoj na české burze nekorespondoval s vývojem v zahraničí.

 

Conseq Zajištěný Twin Win druhé generace

Dovolte, abychom Vás informovali o dalších tranších garantovaného produktu Conseq Zajištěný Twin Win, tentokrát s podtitulem "defenzivní". Pro první pololetí roku 2009 byly připraveny další tři tranše tohoto strukturovaného dluhopisu, jehož emitentem a garantem je francouzská banka Societe Generale a který investorům nabízí kladný výnos nejen při růstu cen akcií, ale v určité míře i v případě jejich poklesu.

Rok 2008 na finančních trzích

V minulém roce utrpěly nejtěžší ztráty akcie. V druhém pololetí došlo k výrazným obratům také na dluhopisových, měnových a komoditních trzích vlivem rostoucí averze k riziku a obav z recese.

Jaký byl uplynulý týden na české burze RM SYSTÉM?

Výsledková sezóna v USA je v plném proudu a jednotlivé podnikové reporty významně promlouvají i do dění na českém akciovém trhu. V pátek burzy paradoxně pozitivně ovlivnilo oznámení nejhoršího čtvrtletního výkonu americké ekonomiky za posledních 27 let.

 

Finanční krize: Kdo se jí bojí?

Tisková zpráva: Krize – slovo, které je dnes a denně skloňováno v médiích zejména v souvislosti se situací na světových finančních trzích. Ale jaký je názor Čechů na světovou finanční krizi?

Akciové trhy a nejsilnější korekce v historii

Akciové trhy zaznamenaly v uplynulém roce jednu z nejsilnějších korekcí ve své historii. Globální oslabení bylo způsobeno nejenom zhoršujícími se hospodářskými výsledky řady společností, ale i panikou, která zachvátila investory po celém světě.

Pioneer investiční společnost, a.s., soustředí řízení investic do Vídně

V rámci globálního zefektivnění jednotlivých procesů přesouvá Pioneer investiční společnost, a.s., na počátku roku 2009 řízení investic do vídeňské centrály Pioneer Investments Austria. Zároveň přechází do Vídně i stávající ředitel úseku řízení investic Petr Zajíc, který bude nadále zodpovědný za řízení balancovaných a akciových strategií fondů České rodiny fondů Pioneer. Ostatní strategie budou spravovány místními portfolio manažery. Administrativním a procesním centrem zůstává nadále Praha.

Jaké byly investiční příležitosti na české burze RM SYSTÉM v uplynulém týdnu?

České i zahraniční akciové trhy uplynulý týden oslabovaly pod taktovkou negativních makroekonomických zpráv a horších než očekávaných výsledkách hospodaření velkých zahraničních korporací. Zvláště druhý faktor tížil téměř všechny sektory napříč trhem.

 

USF ČR nyní sdružuje největší počet finančně poradenských společností

Představenstvo Unie společností finančního zprostředkování a poradenství (USF ČR) na svém posledním jednání vyhovělo žádostem společností FICHTNER s.r.o. a ARGOS PZS, s.r.o. a přijalo je za členy profesního sdružení.

Investorský magazín: Kup a drž

Investorský magazín v sobotu 17. ledna ve 13:33 na ČT24.

 

Marc Faber: Nevidím žádné příznaky zotavení

Marc Faber v rozhovoru pro portál handelszeitung.ch o aktuální situaci na světových trzích.

Podílové fondy v lepší náladě

Na přelomu roku 2008/2009 se nesly akciové trhy na optimistické náladě, která vydržela i do začátku druhého lednového týdne. K pozitivní náladě přispěla první část finanční pomoci americkým automobilkám Chrysler a General Motors ve výši 4 mld. USD a také plán nastávajícího prezidenta USA Baracka Obami na daňové škrty zejména pro střední vrstvy ve výši 310 mld. USD. Ke konci týdne však již optimismus vyprchával a k negativní náladě přispěly i špatná makrodata z USA a Eurozóny, když např. v USA stoupla míra nezaměstnanosti na 15leté minimum (7,2 %).

Státní dluhopisy: Kdo padne první?

Poptávka po státních dluhopisech dosáhla takového rozměru, že již miliony investorů půjčují svůj kapitál vládám takřka zadarmo, nebo za to dokonce musí ještě zaplatit.

Jaký byl rok 2008 na české burze RM-SYSTÉM?

Podíváme-li se na vývoj české burzy RM-SYSTÉM v uplynulém roce, pak asi nikoho nepřekvapí, že většina akciových titulů vykazuje meziroční ztrátu, většinou v řádech desítek procent.

 

Investorský magazín: NWR. Uhelná společnost

Investorský magazín v sobotu 29. listopadu ve 13:33 na ČT24.

Zavřené dveře nemovitostních fondů

Nemovitostní fondy vykazují za uplynulý rok slušné výsledky. Problém je, že se začínají uzavírat, čím je zcela zastavena likvidita. Výhledově se do výkonnosti promítne i pokles cen nemovitostí.

O čem se (ne) mluví 22

V rámci pravidelného informačního servisu Vám každý pátek přinášíme ohlédnutí za děním na finančních trzích

USA: (ne)konečný účet za záchranu finančního systému

Kolik finančních prostředků již bylo vynaloženo na záchranu amerického finančního systému? Zpravodajská agentura Bloomberg poprvé provedla analýzu všech programů, garancí a nezbytných pomocí, se kterými bojuje americká vláda a centrální banka proti rozsáhlým dopadům finanční krize na americkou ekonomiku. Výsledkem bylo dech beroucí číslo, které ovšem stále není konečné.

Fondy padají pod tíhou problémů světové ekonomiky

Fondy v minulém týdnu zaznamenaly poklesy, a to opět po několika týdnech dvouciferné jako reakce na zprávy s negativními výhledy ohledně růstu světové ekonomiky. Dno se již nevyhlíží v týdnech či měsících, ale v rocích. Např. APEC (rada pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří) očekává konec finanční krize za 18 měsíců.

Investorský magazín: Frankfurtská burza

Investorský magazín v sobotu 13. prosince ve 13:33 na ČT24.

O čem se (ne) mluví 24

V rámci pravidelného informačního servisu Vám každý pátek přinášíme ohlédnutí za děním na finančních trzích

Jeho veličenstvo český stát a garance vkladů

Počínaje černým pátkem 15. září letošního roku, kdy zkrachovala tehdy čtvrtá největší americká investiční banka s více než stopadesátiletou historií Lehman Brothers, zachvátila trhy po celém světě největší nejistota od dob Velké hospodářské krize z roku 1929. Investoři začali panikařit a masově se zbavovat všech rizikových cenných papírů. Poté, co se propadly i fondy peněžního trhu, dosud komentované jako bezrizikové a nemající sestupnou tendenci, se začaly stále více objevovat dohady o tom, co vlastně vše garantuje stát, co je zajištěné a na co se vztahuje pojištění bankovních vkladů vyplácené z Fondu pojištění vkladů. Tento článek proto nabízí sérii otázek a odpovědí právě na toto téma.

Trhy jako na houpačce

V minulém týdnu byly trhy rozkolísané, což projevilo i ve všech typech fondů.

Čína na počátku 21. století

Země, jež dala světu střelný prach, papír či porcelán stojí nyní na rozcestí. Koncem 20. století se z Číny stala levná továrna na zboží všeho druhu. S rychle rostoucí životní úrovní zdejšího obyvatelstva je však nutné udělat další, a ne malý krok vpřed.

Investorský magazín: Investorský rok 2009

Investorský magazín v sobotu 11. ledna ve 13:33 na ČT24.

HSBC: S termínovaným vkladem jdeme do finále!

8. leden 2009 – Banka HSBC nabízí poslední šanci získat 6ti měsíční termínovaný vklad s exkluzivním úročením 4% p.a. Nabídka je omezena pro prvních 1000 klientů, kteří vloží přesně 1 milion korun na termínovaný vklad nejpozději do 31. ledna 2009.

Akciové trhy v posledních dvou týdnech roku 2008 rostly

Výběr z komentářů k akciovým trhům z posledních dvou týdnů roku 2008.

IKS Peněžní trh PLUS - do nového roku s čistým štítem

Dynamické peněžní fondy mají za sebou nejhorší rok ve své historii.

Rizika společné měny – Polsko je jiné

Mnoho členských států Eurozóny začalo po vstupu do měnové unie vykazovat nižší tempo růstu, v Polsku by tomu však mělo být jinak. Země také dle expertů vyjde relativně bez újmy z finanční krize.

 

 

 

 

 

24.02.2009 13:47:41
ADMIN
Nejlevnější povinné ručení
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Peněžní fondy Dluhopisové fondy Smíšené fondy Akciové fondyPojištění osob Finanční poradna
Kapitálové životní pojištění Investiční životní pojištění Rizikové životní pojištění Úvěrové životní pojištění
Důchodové pojištění Úrazové pojištění Pojištění majetku Pojištění bytů a rodinných domků Pojištění chalup a chat Pojištění domácností Peníze Výpočty kalkulačky
Rust

Rust

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one