Není důchod jako důchod

Vážná choroba, úraz či zdravotní postižení může člověka vyřadit dlouhodobě z pracovního procesu. Pokles práceschopnosti pak rozhoduje o tom, zda bude žadateli přiznán částečný nebo plný invalidní důchod.

 

Recese bude mírná, alespoň ta první...

I přes dosavadní růst americké ekonomiky lze stále očekávat recesi, kterou vystřídá další růst trhů. Trend rostoucích akcií se ale blíží ke konci. Pak přijdou větší problémy než dnes, říká Gregorz Swietlik, ředitel Fortis Investmenst pro střední a východní Evropu.

Proč se časem snižuje výnosnost stavebního spoření

Skutečná výnosnost stavebního spoření s časem klesá. Je to dáno především tím, že se snižuje podíl vyplácené státní podpory na vlastních uspořených penězích.

 

Čeští daňoví poplatníci si možná polepší

Změny v procesním právu, které navrhuje Ministerstvo financí ČR, patří k těm nejzajímavějším částem daňové reformy. Pokud by se podařilo prosadit nový zákon podle ministerského návrhu, znamenalo by to výrazné posílení postavení daňového poplatníka vůči správci daně.

Mýty a fakta k Policejnímu zákonu I. - co dělat u nehody

Připravovaný zákon o policii by měl zcela zásadně změnit chování účastníků dopravní nehody. Měl by nejen snížit počet výjezdů policie k takzvaným bagatelním nehodám, ale i zrychlit celý proces dokumentace nehody.

 

Mýty a fakta k Policejnímu zákonu II. – regres a bodové konto

Motivovat řidiče k větší ohleduplnosti a dodržování pravidel silničního provozu jsou hlavní cíle, které si od navrhovaných změn zákona slibují Ministerstvo vnitra ČR i pojišťovny. Využít k tomu mimo jiné chtějí i zohlednění stavu bodového konta řidiče v rámci pojištění.

 

Odkud kam míří český internetbanking

Původně šlo přes internetbanking dělat jen základní bankovní operace. Dnes už je možné získat úvěr, pojistit se i koupit cenné papíry. Přímým bankovnictvím se nyní uskutečňuje řada bankovních retailových transakcí. Internetbanking ale přitom používá dle výzkumu stále méně než 10 procent Čechů, ostatní stále platí jinak.

 

Můžete se bránit manipulaci cizích lidí s vaším účtem?

Četli jste v uplynulém týdnu pozorně články na Peníze.cz? Vyzkoušejte si, co všechno jste si zapamatovali, v našem kvizu. Po jeho vyplnění se dozvíte správné odpovědi.

 

 

Peníze na bydlení: dopředu i dozadu

V další recenzi produktových novinek jsme se zaměřili na Komerční banku. Její inovovaná hypotéka Dopředu Dozadu, kterou banka představila v závěru dubna, dostala v našem hodnocení tři hvězdičky.

 

Rozpočtové výdaje Česka rostou příliš rychle

Výdaje českého státního rozpočtu rostou rychleji než příjmy a takřka dvakrát rychleji než celá ekonomika. Tento trend je dlouhodobý a nebezpečný.

 

Dotace na podnikání: na co si dát pozor

Zájem podnikatelů o získání dotace ze strukturálních fondů Evropské unie letos opět nabírá na obrátkách. Jednotlivá ministerstva a kraje začínají vyhlašovat výzvy, v nichž mohou o dotace požádat i malé firmy.

 

 

 

 

Úrokové sazby zůstávají stejné, koruna hned tak neoslabí

Bankovní výbor České národní banky (ČNB) na svém dnešním zasedání rozhodl nehýbat s úrokovými sazbami. To ostatně očekávala či doporučovala většina analytiků. Inflace zvolna ustupuje, zatímco silný kurz české koruny již vydal první varování.

 

Opce: Růst nebo pokles, s opcemi se dá vydělat na obojím

Obchodník nemusí zůstat jen u nákupu jednoho typu opce. Může zároveň koupit call i put opce a spoléhat na to, že cena podkladového aktiva výrazně vzroste, nebo klesne. V takovém případě slušně vydělá.

 

Kdy může pojišťovna odmítnout plnění z povinného ručení?

Četli jste v uplynulém týdnu pozorně články na Peníze.cz? Vyzkoušejte si, co všechno jste si zapamatovali, v našem kvizu. Po jeho vyplnění se dozvíte správné odpovědi.

 

Evropské cihly v tandemu I.

I když situace není tak kritická jako v USA i ceny evropských nemovitostí se dostávají pod tlak. Evropský trh ale není v tomto směru jednotný, rozhoduje typ nemovitosti i region.

 

Evropské cihly v tandemu II.

Analýzy prokazují, že ceny nemovitostí v některých regionech jsou přehřáté, jinde stále mají růstový potenciál. Zajímavý je stále především středoevropský a východoevropský region, protože komerční nemovitosti zde nabízí relativně vyšší investiční výnos.

 

EU: vydělávat v Dánsku, zdanit v Irsku a utrácet v Rumunsku

Evropské ekonomice se daří, současně roste životní úroveň občanů EU. Přestože růst hrubých mezd je ve východní Evropě vyšší a noví milionáři mají kořeny převážně ve východní Evropě, mají se Západoevropané lépe – nejlépe si žijí Lucemburčané.

 

Bude mít Slovensko příští rok euro? I. část

Přijme Slovensko příští rok euro a stane se tak další z řady tzv. nových členských zemí, která vstoupí do eurozóny? Nebo se bude opakovat odmítnutí jako v případě Litvy? Odpovědi nastíní 1. část dvoudílného článku.

 

Ojeté auto není rohlík

I přes fakt, že ho lze oproti novému koupit i za 50 % původní ceny, je potřeba se neukvapovat a vše zvážit z mnoha úhlů. Proč? Třeba z důvodu, že starší vozy prodává nejeden handlíř a být ošizen není vzácné.

 

Nové auto z ciziny přináší úsporu, ale i možná úskalí

Přemýšlíte nad pořízením nového vozu a ceny v českých autosalonech se vám zdají poněkud vyšší, než kolik vám dovolí rodinný rozpočet? Existuje levnější a přesto legální způsob, a to nákup automobilu v zahraničí. Přesto má nákup v zahraničí svá úskalí.

 

Vozidlo dosluhuje, kam s ním?

Rozhodli jste se pořídit si nového čtyřkolového miláčka a hledáte možnosti jak se zbavit starého? Existují v podstatě dvě možnosti a to vozidlo prodat a nebo, pokud již vozidlo skutečně dosloužilo, ekologicky ho zlikvidovat a vyřadit z evidence vozidel.

 

Africké certifikáty: Poušť žije

Pořád více investorů objevuje kouzlo afrického kontinentu. Mezi Saharou a Serengeti lákají především zajímavé investiční příležitosti a vysoké zisky. Ale ne všechny investiční certifikáty dodrží, co slibují.

 

Nejvýkonnější ekonomika? V USA!

Evropské ekonomice se daří, což dokazuje každoročně zveřejňovaná zpráva „The World Competitiveness Report“. Mezi deseti nejvýkonnějšími ekonomikami světa je hned šest zemí z EU. Země jsou hodnoceny v několika kategoriích, jak dopadlo Česko?

 

Hypotéka pro bohémy: na chatu i na loft

Přes to, že o hypotékách se už zpívá i v písních, ne všichni mají jasno, na co lze tento bankovní produkt použít. Lze si půjčit třeba na stavbu chaty, která nebude sloužit přímo k bydlení? Je možné hypotékou profinancovat půdní prostory?

 

Odolnost eurozóny má své limity

Ekonomika eurozóny se zdá být odolná oproti nepříznivým vlivům přicházejícím z druhé strany Atlantiku. Udrží si evropská patnáctka tuto stabilitu nebo se dočkáme dalšího zpomalování pod tlakem nepříznivého vývoje v některých z velkých evropských zemí?

 

Kde hledat brigádu při studiu

Studenti často řeší problém nedostatku finančních prostředků. Pokud nepostačí pomoc od rodičů, nezbývá než si na studiích přivydělat. Dnes se podíváme, kde si práci či brigádu najít. A možností se nabízí skutečně mnoho.

 

Zaměstnání při studiu

Studovat a pracovat, pro někoho pouze možnost, pro některé studenty životní nutnost. Vyjít při studiu vysoké školy s financemi je opravdu někdy velkým oříškem. Dnes se podíváme jaké možnosti nabízí práce v zaměstnaneckém poměru a na co si dát pozor.

 

Podnikání při studiu má své výhody

Přivydělat si na studiích na brigádě nemusí být řešením pro každého. Určitě existují mezi studenty tací, kteří se raději již při studiu pustí do podnikání. Ovšem začít podnikat je poněkud složitější než si pouze přivydělat na brigádě.

Rovná daň, ano či ne?

Česko se od letošního roku zařadilo do skupiny zemí mající rovnou daň u daně z příjmu fyzických osob (v některých zemích je rovná daň pro všechny hlavní daně). Někteří si polepšili více, jiní to téměř nepoznali

 

Vlastní nebo cizí zdroje?

Jak financovat rozjezd a rozvoj firmy? Z vlastních nebo cizích zdrojů? Jednoduchá odpověď neexistuje. Každý způsob má své náklady, výhody i nevýhody. Nejefektivnějším řešením je v drtivé většině případů jejich kombinace.

 

Pojištění odpovědnosti vyřeší mnoho komplikací

Případů, kdy člověk nechtěně způsobí někomu jinému škodu na věci, finanční újmu nebo dokonce škodu na zdraví, jsou každoročně tisíce. I za tyto neúmyslné činy však musí někdo nést odpovědnost. Proto není od věci se proti těmto a jiným podobným případům pojistit.

 

Investiční životní pojištění v otázkách a odpovědích

Je investiční životní pojištění pro každého? Kdy je dobré o něm uvažovat? Na tyto a jiné otázky odpovídá David Roček, manažer marketingu životního pojištění v ČSOB Pojišťovně. Máte dotaz z oblasti investičního životního pojištění? Zeptejte se odborníka

 

Nebojme se rizikového kapitálu

Rizikový kapitál je využíván prostředek pro financování zahájení činnosti společnosti, ale i do jejího rozvoje. Je konkurentem čí spíše alternativou k ostatním formám dlouhodobého a střednědobého financování, zejména pak firemním úvěrům.

 

Rizikový kapitál na investice i start firmy

Plánujete založit novou firmu či rozšířit svoje současné podnikatelské aktivity? Investoři rizikového kapitálu nabízejí podnikům, jejichž akcie nejsou obchodovány na burzách, dlouhodobý kapitál s cílem podpořit jejich růst a úspěšnost na trhu.

 

Jak získat investora rizikového kapitálu?

Rizikový kapitál je moderní a velmi efektivní formou financování firem. Získat investora rizikového kapitálu však není zrovna jednoduchou záležitostí a přípravě kvalitního podnikatelského plánu se tak vyplatí věnovat patřičnou pozornost.

15.05.2008 07:58:46
ADMIN
Nejlevnější povinné ručení
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Peněžní fondy Dluhopisové fondy Smíšené fondy Akciové fondyPojištění osob Finanční poradna
Kapitálové životní pojištění Investiční životní pojištění Rizikové životní pojištění Úvěrové životní pojištění
Důchodové pojištění Úrazové pojištění Pojištění majetku Pojištění bytů a rodinných domků Pojištění chalup a chat Pojištění domácností Peníze Výpočty kalkulačky
Rust

Rust

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one