FOND SHOP 18/2008 ze dne 5.9.2008

Dluhopisová euforie po tříleté stagnaci

Kdo před třemi lety investoval do domácích dluhopisů, dočkal se zklamání v podobě delší stagnace. Teprve v posledních dvou měsících korunové dluhopisy příjemně překvapily svým růstem.

Špatné vyhlídky pro finanční sektor

Bankovní sektor je stále pod tlakem. V následujícím čtvrtletí se očekávají nové odpisy ztrát. Trhům pomohl nečekaně silný růst americké ekonomiky a změna trendu dolaru.

Zajištěný fond 39 na energetické akcie

Do 27. října 2008 upisuje Česká spořitelna ESPA-ČS zajištěný fond 39. Tento zajištěný fond je veden v koruně, trvá 5 let a při splatnosti vyplatí výnos od 10 % do 37,5 %.

Amerika je odolnější

Levný dolar způsobil změnu v bilanci zahraničního obchodu USA. Americké zboží je konkurenceschopnější na zahraničních trzích. Euro je naopak ohroženo recesí v eurozóně.

Kup a drž se vyplatí, pokud to zvládnete

Akciové fondy většina lidí nakupuje až po období růstu, pak je po poklesu v panice prodá a vrátí se do nich opět po růstu. Výsledkem jsou ztráty, říká Petr Šimčák z Pioneer Investments.

Tříletá výkonnost během dvou měsíců

ČNB nastartovala domácí dluhopisy k prudkému růstu. Ceny vyskočily během dvou měsíců o 6 %. Důvodem jsou obavy z ochlazení ekonomiky a částečně i silná koruna.

Pouze pro zkušené

Hedge fondy umí efektivně zvládat medvědí trhy, na býčím trhu však bývají podvýkonné. Přestože v minulosti vykázaly nízkou volatilitu, nejsou vhodné pro konzervativní investory.

Nákladovost některých IŽP opět šokuje

Poslední aktualizace ukazatele TANK informuje o tom, která investiční životní pojištění dostupná na trhu jsou méně drahá než jiná. TANK měří celkovou nákladovost investiční složky produktu.

ČSOB - dynamický fond

Smíšený fond fondů. Sleduje alokaci mezi akciovou a dluhopisovou část v poměru 80:15. Drtivou většinu portfolia investuje do fondů KBC. Je podvýkonný, ale zajišťuje měnové riziko.

ČP Invest Zlatý fond

Fond s ojedinělou strategií, který kombinuje akcie společností těžících zlato a ETF nebo indexové certifikáty na ceny drahých kovů i jiných komodit. Měnová rizika zajišťuje do koruny.

Budiž pořádek ve srovnávání fondů

Evropská asociace fondů a asset managementu představila projekt, kterým hodlá sjednotit dosavadní nejednotná pravidla pro zařazování fondů do kategorií.

09.09.2008 08:03:33
ADMIN
Nejlevnější povinné ručení
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Peněžní fondy Dluhopisové fondy Smíšené fondy Akciové fondyPojištění osob Finanční poradna
Kapitálové životní pojištění Investiční životní pojištění Rizikové životní pojištění Úvěrové životní pojištění
Důchodové pojištění Úrazové pojištění Pojištění majetku Pojištění bytů a rodinných domků Pojištění chalup a chat Pojištění domácností Peníze Výpočty kalkulačky
Rust

Rust

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one