Inflace, inflace, inflace ...

Donedávna tu byla jen v miniaturní podobě, nikdo si jí téměř nevšímal a nebral ji vážně. Teď najednou pěkně vyrostla, řadě lidí je na obtíž a většina z nás s ní začíná počítat. Inflace se v meziročním srovnání vyšplhala v prosinci 2007 na 5,4 %.

USA v recesi, Bush přislíbil pomoc

Americká ekonomika se podle některých ekonomů nachází již v recesi. Tento názor vyjádřil například bývalý šéf Fedu Alan Greenspan a americká investiční banka Goldman Sachs. Podle ní se bude recesi snažit tlumit Fed, který sníží základní úrokovou sazbu až na 2,5 %. Akciové trhy dále klesají.

IKS Dluhopisový končí

Fond IKS Dluhopisový se k 31. březnu 2008 sloučí do fondu IKS Dluhopisový Plus. Do třech měsíců od sloučení pak budou podílníkům zanikajícího fondu IKS Dluhopisový bezplatně vyměněny podílové listy ve prospěch fondu IKS Dluhopisový Plus.

Penzijní systémy ve střední Evropě

Téměř všechny středoevropské státy již umožnily občanům přesměrovat část povinných odvodů z průběžného penzijního systému do kapitálových fondů. Česko zatím váhá. Střední Evropa se pokouší o vznik udržitelného penzijního systému založeného na čtyřech pilířích.

Úrokové sazby půjdou v ČR nahoru

Oslovení odborníci očekávají, že ČNB během letošního roku zvedne sazby ze současných 3,50 % minimálně na 3,75 %, ale možná také až na 4,50 %. Akcelerující inflace a solidní růst ekonomiky tažený domácí poptávkou ukazují na potřebu přísnější měnové politiky.

Jak dostat ropu do portfolia

Investoři mohou využít sektorových fondů nakupujících do portfolia akcie společností z energetického sektoru, těžby a zpracování ropy a zemního plynu. Druhou možností je participovat přímo na vývoji cen energetických komodit. K tomu jsou vhodné ETF a certifikáty.

Skutečná výkonnost fondů

Za loňský rok korunový investor v akciích reálně prodělal, pokud nepřevážil rozvíjející se trhy. Zneklidňující je fakt, že to platí i o desetileté periodě.Výsledky nejsou povzbudivé. Fondy za posledních 10 let reálně vydělaly překvapivě málo.

Conseq realitní fond

Nový realitní fond bude investovat do nemovitostí za účelem jejich provozování (60 %) i dalšího prodeje (do 20 %). Zbytek portfolia mají tvořit dluhové cenné papíry. Zde se uplatní i fondy Conseq. Minimální první investice do fondu Conseq realitní OPF činí 100 tis. Kč.

HSBC BRIC Freestyle

Akciový fond zaměřený na země BRIC (Brazílie, Rusko, Indie, Čína). Nesleduje žádný benchmark ani úzké investiční limity. Na dosavadním rostoucím trhu byl vůči indexu MSCI BRIC i vůči průměru konkurence podvýkonný, ale i méně volatilní.

Pioneer P.F. Global Progressive

Smíšený fond fondů s výrazně dynamickou strategií. V portfoliu dominují akciové fondy Pioneer i jiných správců. Vůči konkurenci je nadvýkonný na rostoucím trhu, při poklesu trhu ovšem více ztrácí. V portfoliu může mít až 100 % akcií, resp. akciových fondů.

Čtvrtletní investiční doporučení

Recese, která se dostavila v USA, může mít na trhy paradoxně pozitivní vliv. Akciové složky v portfoliích neredukujeme, část pozic z peněžního trhu přesouváme do komodit. Naše očekávání do budoucna jsou umírněně pozitivní. Není nutné redukovat ve prospěch konzervativní složy.

22.02.2008 07:49:13
ADMIN
Nejlevnější povinné ručení
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Peněžní fondy Dluhopisové fondy Smíšené fondy Akciové fondyPojištění osob Finanční poradna
Kapitálové životní pojištění Investiční životní pojištění Rizikové životní pojištění Úvěrové životní pojištění
Důchodové pojištění Úrazové pojištění Pojištění majetku Pojištění bytů a rodinných domků Pojištění chalup a chat Pojištění domácností Peníze Výpočty kalkulačky
Rust

Rust

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one