Leden za všechny prachy

První dvanáctinu roku máme za sebou a důvod k úsměvu. Snad jen, že se začalo opět dařit dluhopisům, ale to je při výši současných ztrát jen slabá útěcha. Český akciový trh spadl za leden o 17 %, podobně špatně se vedlo i ostatním trhům v rámci středoevropského regionu.

Fed snížil sazby o 1,25 % v rozmezí týdne

Lednový vývoj akciových trhů byl jedním z nejhorších v dekádě. Pražská burza ztratila v lednu 17,4 %. Americká ekonomika zpomalila ve čtvrtém čtvrtletí anualizovaně pouze na 0,6 %. Nebezpečí recese v USA se zvýšilo. Bankovní skupiny oznámily další ztráty.

Volksbank Elektrická energie Garant

80% až 100% participaci na růstu cen elektřiny nabízí garantovaný korunový certifikát Volksbank Elektrická energie Garant. Doba do splatnosti certifikátu je 3 roky a 9 měsíců. Podkladovým aktivem je index ceny elektřiny na energetické burze.

Zlato: Bezpečná pojistka

Zlato je vhodným investičním aktivem pro horší časy. Potvrzuje se to i nyní, kdy o špatné zprávy není nouze. Zlato dosáhlo nového historického maxima a prostředí recese nahrává dalšímu růstu. Objem těžby se loni globálně snížil. Někteří analytici přesto očekávají, že by cena mohla poklesnout.

Snažím se sázet na tři nejlepší koně

Trh dluhopisů rozvíjejících se zemí je neefektivní, tvrdí Raphael Kassin, portfolio manažer fondu CS BF (Lux) Emerging Markets. Vyznává aktivní řízení a koncentraci portfolia. Daří se mu. Během uplynulých deseti let byly fondy, které řídil, výkonností konstantně a výrazně nadvýkonné.

Nízké P/E neřekne vše

Akcie firem finančního sektoru v posledním půlroce tragicky poznamenala hypoteční krize. Nastaly strmé pády. Dlouhodobě si však nevedou špatně. V současné době jsou akcie bank levné měřeno ukazatelem P/E. Nízké P/E však nelze automaticky považovat za investiční příležitost.

Po propadu kupovat nebo prodávat?

Akcie propadly. Je čas kupovat nebo prodávat? Záleží na konkrétní situaci investora. Má-li portfolio správně nastaveno vzhledem ke svému rizikovému profilu a investičnímu horizontu, je nejlepší nedělat nic. Horší to mají investoři, kteří zjistili, že jejich portfolio je nastaveno příliš rizikově.

Korunové fondy Raiffeisen

K dosavadnímu jednomu korunovému fondu, Raiffeisen českému dluhopisovému, přibyly od ledna v Raiffeisenbank tři další - peněžního trhu (Raiffeisen korunový likvidní), smíšený (Raiffeisen korunový balancovaný) a akciový (Raiffeisen korunový akciový).

IKS Balancovaný - konzervativní

Smíšený fond, u něhož tvoří alespoň 85 % portfolia dluhopisová část. Převažují v ní české státní dluhopisy splatné do 5 let. Fond zažil již dvojí změnu investiční strategie v letech 2002 a 2007. Nevýhodou tohoto fondu je vysoký manažerský poplatek na úrovni max. 2 % ročně.

Fortis Fund Strategy Balanced World

Smíšený fond s neutrální alokací 50:50 mezi akcie a dluhopisy. Cílem je mít dobře diverzifikované portfolio mezi různé typy aktiv a dosáhnout optimalizace poměru výkonnost/riziko. K tomu slouží koncepce tzv. chytrého benchmarku (smart benchmark). Regionálně není vyhraněný, převažuje eurozóna.

Profil sítě: Partners

Statistiky dokládají, že firma má za sebou úspěšný začátek. Poradci Partners ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku sjednávali hlavně investiční životní pojištění (29 %), podílové fondy a bankovní spořicí produkty (dohromady 25 %) a penzijní připojištění (18 %). V tom se příliš neliší od konkurence.

22.02.2008 08:27:30
ADMIN
Nejlevnější povinné ručení
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Peněžní fondy Dluhopisové fondy Smíšené fondy Akciové fondyPojištění osob Finanční poradna
Kapitálové životní pojištění Investiční životní pojištění Rizikové životní pojištění Úvěrové životní pojištění
Důchodové pojištění Úrazové pojištění Pojištění majetku Pojištění bytů a rodinných domků Pojištění chalup a chat Pojištění domácností Peníze Výpočty kalkulačky
Rust

Rust

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one