Hrozí super-recese?

Americká střední třída vyčerpala možnosti zvyšování spotřeby a je u konce se silami, tvrdí americký ekonom Robert Reich. Je potřeba systémová změna zdanění s cílem zvýšit kupní sílu nižším a středním příjmovým skupinám na úkor vyšších, tvrdí.

Inflace překvapila, sazby vzrostly

První polovina února se vyvíjela na pozadí zveřejňování makroekonomických dat. Čekalo se především na výsledky růstu ekonomik za poslední čtvrtletí loňského roku. Všechny státy jednoznačně zastínilo Slovensko, které reportovalo růst ekonomiky ve čtvrtém čtvrtletí meziročně ve výši 14,1 %.

První ETF na měnové indexy

Od začátku února se na Deutsche Börse v segmentu Xetra obchoduje 15 nových ETF, z nichž 14 emitovala v rámci řady db x-trackers Deutsche Bank. Poprvé se mezi nimi objevily čtyři ETF, které používají za podkladové aktivum měnové indexy v rámci koše měn 10 nejvyspělejších zemí.

Nájezd nebezpečných barbarů?

I když vliv státních investičních fondů roste, jejich skutečný potenciál je přeceňován. Majetek pod správou státních fondů dosáhl podle odhadů investiční banky Morgan Stanley hodnoty 2 % celosvětově obchodovaných cenných papírů s výhledem růstu na 3 % do roku 2015.

Čas převážit Ameriku?

Dolar je historicky levný, akcie po výrazném poklesu. Rýsuje se před evropským investorem výhodná koupě? Odborníci oslovení v anketě FOND SHOPu se tentokrát neshodli. Část říká ano, část říká ne. Optimisté tvrdí, že dolar má nejhorší za sebou.

Zajímavá bezriziková příležitost

Korunové fondy peněžního trhu jsou zajímavou bezrizikovou příležitostí, jak alespoň částečně zmírnit ztráty reálné hodnoty peněz způsobené inflací. Rostoucí úroková sazba ČNB "peněžáky" zatraktivňuje. Výnosy do splatnosti portfolií se u nich aktuálně pohybují mezi 3,5 % a 5,0 %.

Za vznikem fondu stojí dobrý nápad

Nové podílové fondy většinou vznikají jako reakce na předpokládaný zájem investorů. Schvalování fondu mívá spíše neformální povahu. Výsledkem je i rozsah tříd podílových listů, který se bude nabízet. Základní rozdělení PL je na retailové a institucionální, reinvestiční a dividendové.

Hlad jako investiční příležitost

Cena zemědělských komodit prudce roste. Obilí, kukuřice a sója zdražily v uplynulém půlroce o 40 %. Tlaky na zlevňování zatím podle odborníků nelze očekávat, spíše naopak. Hlavními důvody jsou růst spotřeby na hlavu v rozvíjejících se zemích a móda biopaliv v rozvinutých.

WIOF Russian Opportunities

Fond s kvalitní aktivní správou, kterému se daří vůči indexu i konkurenci. Na konečné hodnocení je ale brzy, protože fond má příliš krátkou historii. Správa fondu je delegována na investiční společnost JSC Parex Asset Management, která patří do lotyšské bankovní skupiny Parex Bank.

Raiffeisen-Pazifik-Aktien

Investuje v jihovýchodní Asii a Pacifiku, dvě třetiny portfolia tvoří japonské akcie. Používá multimanažerský přístup, může se značně odchýlit od benchmarku. Na klesajícím trhu byl nadvýkonný, posledních pět let se víceméně drží indexu.

Cílová částka a co dál

Investiční alternativy ke stavebnímu spoření jsou zajištěné fondy či jiné garantované produkty, spořicí konta, peněžní, dluhopisové a defenzivnější smíšené fondy. Variantou je i založení nového stavebního spoření. V mnoha případech je ale výhodnější prodloužit stávající smlouvu.

 

Počet připojištěných na penzi stoupl o desetinu na 3,94 mil.

Koruna dopoledne vylepšila rekord k euru i dolaru

Komerční banka zvýšila zisk o 21.4 %

Snížení cílové ceny pro Continental

Předběžný index aktivity v průmyslu v Eurozóně za měsíc únor nevykázal žádné velké překvapení
Telefónica O2 CR zvýšila ve 4Q zisk o 138%
25.02.2008 09:26:29
ADMIN
Nejlevnější povinné ručení
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Peněžní fondy Dluhopisové fondy Smíšené fondy Akciové fondyPojištění osob Finanční poradna
Kapitálové životní pojištění Investiční životní pojištění Rizikové životní pojištění Úvěrové životní pojištění
Důchodové pojištění Úrazové pojištění Pojištění majetku Pojištění bytů a rodinných domků Pojištění chalup a chat Pojištění domácností Peníze Výpočty kalkulačky
Rust

Rust

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one