Jarní přednášky ve Vídni

Přicházející jaro si v redakci FOND SHOPu spojujeme s veletrhem fondů a investičních příležitostí Fonds Kongress, který každoročně pořádá časopis Fonds Professionell. Nechyběli jsme ani letos. Veletrh opět nabídl množství zajímavých přednášek a příspěvků.

Fed zachraňuje banku před úpadkem

Akciové trhy výrazně trpí vlivem problémů v bankovním sektoru a další fáze kreditní krize. Poslední špatnou zprávu, která posunula trhy výrazně do záporu, vyslala investiční banka Bear Stearns. Bance zkolabovaly likvidní pozice.

ETF Unico i-tracker končí

Německý emitent indexových akcií, společnost Union Investment, uzavírá k 31. březnu 2008 pět svých ETF obchodovaných pod značkou Unico i-tracker. Důvodem uzavření jsou nízké přítoky majetku do uvedených ETF, které dohromady spravují asi 256 mil. EUR.

Poplatková politika: zamlžit a zvýšit

"Fondovému byznysu se dařilo. Pomohl hlavně sobě," shrnul závěry svého zkoumání autor Zprávy o asset managementu (Special report on asset management), která vyšla v respektovaném týdeníku The Economist 1. března 2008.

Navrch měly komodity a EM

Jubilejní desátý ročník vídeňského Fonds Kongressu se konal 4. a 5. března 2008 v budově Nového kongresového centra na Messe Reed. Účastnilo se ho více než 130 vystavovatelů. Většinou se jednalo o investiční společnosti.

Smíšené konzervativní fondy v CZK

Smíšené fondy nabízí investorům výhodu typu "vše v jednom". Smíšený fond může tvořit portfolio zcela samostatně a přitom zajišťovat investorovi vysokou míru diverzifikace. Je zde ale komplikace - obtížná srovnatelnost. Investoři mají problém vybrat, který se jim hodí.

Jak spočítat výkonnost

Pokud se kurz podílového listu zvýšil za rok ze 100 Kč na 120 Kč, vzrostl o 20 %. Stoupne-li na konci druhého roku na 150 Kč, zvýšil se za 12 měsíců o 25 %. Celková výkonnost za 2 roky odpovídá 50 % a je vyšší než součet procentních výkonností za jednotlivé roky.

Flexi Invest 2008 od PČS

Počáteční náklady snižují výkonnost investice. Na delších periodách jejich negativní efekt slábne. Prostřednictvím IŽP obecně klient investuje do téhož, jako při přímé investici do otevřených podílových fondů, ale oklika přes pojišťovnu přidá další vrstvu poplatků.

Parvest US Small Cap

Kvalitní akciový fond malých amerických společností. Výrazněji se odchyluje od benchmarku. Převažuje energetiku a zdravotnictví, podvažuje finanční služby. Vyniká poměrem výkonnosti a rizika. Nadvýkonný byl při poklesu nebo stagnaci trhu.

Fortis Fund Equity Best Selection Asia

Aktivně řízený akciový fond investující v Asii bez Japonska do koncentrovaného portfolia 40 až 50 titulů. V posledních 3 letech překonává výkonností index i konkurenci, předtím zaostával. Dodržuje deklarovanou investiční strategii aktivního výběru.

25.03.2008 11:46:04
ADMIN
Nejlevnější povinné ručení
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Peněžní fondy Dluhopisové fondy Smíšené fondy Akciové fondyPojištění osob Finanční poradna
Kapitálové životní pojištění Investiční životní pojištění Rizikové životní pojištění Úvěrové životní pojištění
Důchodové pojištění Úrazové pojištění Pojištění majetku Pojištění bytů a rodinných domků Pojištění chalup a chat Pojištění domácností Peníze Výpočty kalkulačky
Rust

Rust

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one