Možná přijde i recese

Chudáci Američané se zadlužili tak, že nestíhají splácet své dvanáctipokojové domy. Evropané se jim škodolibě smějí a přitom zapomínají na to, že americká recese by pro ně nebyla ani trochu vtipná. Dolar by na hospodářský pokles v USA zareagoval dalším poklesem hodnoty.

Bush pomůže dlužníkům

Epizoda hypoteční krize v USA dostává nový směr. Do hry vstoupila vláda USA. Americký prezident George Bush představil plán, který by měl přinést záchranu pro statisíce Američanů, jimž hrozí ztráta domu v souvislosti s jejich neschopností splácet hypotéku.

Deset nových ETF řady PowerShares

Na Deutsche Börse se v listopadu objevilo 10 ETF řady PowerShares od nového emitenta, společnosti Invesco. ETF PowerShares jsou rozděleny do tří kategorií. Ve skupině Intelligent Index se nacházejí indexové akcie kopírující sofistikované indexy.

Investiční výhled 2008

Z dnešního pohledu se jako nejpravděpodobnější jeví scénář, kdy současná finanční krize nebude pro globální ekonomiku nakonec znamenat červenou na semaforu. Pravděpodobnost recese v USA a její rozšíření do dalších rozvinutých ekonomik odhaduje FOND SHOP jen na 20 %.

BRIC: Nový fenomén nebo bublina?

Akciové trhy Brazílie, Ruska, Indie i Číny mají podle většiny analytiků potenciál i do budoucna. Překvapivě tento segment nebyl ohrožen ani finanční krizí, která postihla vyspělé země. Pokud se podíváte na investiční výhledy na příští rok, rozvíjející se akciové trhy stojí v popředí žebříčků atraktivnosti.

Vánoční hádanka FOND SHOPu

Máte milion korun. Přijde kouzelný dědeček a nabídne pohádkové zhodnocení. Pokud u něj k 1.1.2008 uložíte milion na 5 let, k 30.6. každého roku vám zvýší zůstatek o 70 % a k 31.12. každého roku vám ho sníží o 50 %. Co byste mu na to řekli? Správná odpověď je děkuji nechci.

IŽP Aegon Invest & Live

Podařilo se snížit průběžné náklady. To investorům na dlouhých periodách výrazně pomůže. Počáteční náklady zůstávají stejně vysoké jako jinde. To pomůže poradcům. V investičním životním pojištění Aegon Invest & Live, které distribuují finanční poradci sítě Partners, si může klient vybrat z 21 fondů.

ČP Invest Nemovitostních akcií

Fond se zaměřuje na nemovitostní a developerské společnosti. Má poměrně volnou investiční strategii. Z regionů preferuje střední a východní Evropu (40 % portfolia). Zajišťuje měnová rizika do koruny. Nevýhodou je vyšší nákladovost (2 % p.a.), výhodou nízká minimální investice.

KBC Equity Fund New Markets

Akciový fond s globální alokací na rozvíjející se trhy. Akcie vybírá stylem "zdola nahoru". Je ale zainvestován blízko benchmarku. Při stagnaci trhů na index neztrácí, při jejich růstu je mírně podvýkonný. Ve srovnání s konkurenčními fondy si vede dobře.

Fondy, kterým se nedařilo ÚPLNÉ ZNĚNÍ

Nejčastějším důvodem podvýkonnosti fondu oproti ostatním ve skupině (peer group) je mírně odlišná investiční strategie, jiný benchmark. Najdou se však i případy, kdy se fondu v porovnání s ostatními fondy skutečně nedaří, je podvýkonný. Často je na vině vyšší nákladovost.

07.02.2008 14:20:51
ADMIN
Nejlevnější povinné ručení
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Peněžní fondy Dluhopisové fondy Smíšené fondy Akciové fondyPojištění osob Finanční poradna
Kapitálové životní pojištění Investiční životní pojištění Rizikové životní pojištění Úvěrové životní pojištění
Důchodové pojištění Úrazové pojištění Pojištění majetku Pojištění bytů a rodinných domků Pojištění chalup a chat Pojištění domácností Peníze Výpočty kalkulačky
Rust

Rust

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one