Uhraďte vstupní poplatek za souseda

V tématu tohoto čísla se věnujeme analýze distribučních poplatků, kterou zpracovala analytická společnost Lipper. Z analýzy mimo jiné vyplývá, že současný trend postupně transformuje vstupní poplatky, které hradí investor "bokem" při nákupu fondu, přímo do manažerského poplatku.

1,50 USD/EUR a ropa za 100/barel

Kapitálové trhy i nadále vstřebávají ztráty z finančního sektoru. Podle analýzy společnosti Goldman Sachs "visí" na trhu stále ještě dosud neviditelná ztráta ve výši 108 mld. dolarů. Ztráta se týká kolateralizovaných dluhopisů (CDOs), do kterých byly "zabaleny" rizikové hypotéky.

Osm nových certifikátů na BCPP

Na burze cenných papírů Praha (BCPP) se v listopadu začalo obchodovat osm nových investičních certifikátů na různá podkladová aktiva. Sedm z nich emitovala společnost Raiffeisen Centrobank a jeden společnost Volksbank, která tím realizuje svou první emisi na BCPP.

Vstupní poplatky před vymřením ÚPLNÉ ZNĚNÍ

Evropští správci fondů nerozkrývají provize, které vyplácí distributorům přímo z majetku fondu. Odměny prodejců fondů jsou stále více přesouvány ze vstupních na distribuční poplatky. V USA je zveřejňování distribučních nákladů fondu dávno standardem.

Zajištěné produkty: okrajové využití

Zdrženlivě se k používání strukturovaných produktů s ochranou kapitálu postavili dotázaní profesionální správci majetku. Zajištěné produkty používají okrajově. "Velká část tzv. garantovaných investic není z ekonomického hlediska příliš zajímavá," sdělil jeden z účastníků ankety.

Znovu objevená Latinská Amerika

Fondy investující do akciových trhů Latinské Ameriky zaznamenávají enormní přítoky. Ceny akcií se i díky tomu šplhají na rekordní hodnoty. Výborně si vede zejména Brazílie, kde akcie dosáhly za uplynulých 5 let výkonnosti 1 000 % v USD, tj. zdesetinásobení původní hodnoty.

Falešné (zajištěné) naděje táhnou

Vysoká výkonnost a zároveň bezpečnost investic je iluze, ale dobře se prodává. Již několik relevantních analýz v západní Evropě a v USA tento problém popsalo. Investujte raději do kombinace dluhopisového a akciového fondu než do strukturovaného produktu, je častý závěr studií.

S ETF až do důchodu

Americká společnost XShares vydala první ETF životního cyklu s cílovými roky 2007, 2010, 2020, 2030 a 2040. Těm odpovídá i škála rizikového profilu od značně konzervativního až po agresivní. Všechny ETF kopírují speciálně vytvořené indexy životního cyklu Zacks Lifecycle

Volksbank Alternativní energie Garant III

Tříletý garantovaný certifikát s tématem ekologického investování. V prvním roce vyplácí kupón 5,25 %, v dalších letech 0 % až 10 %. Výnos závisí mj. na rozdílech ve výkonnosti podkladových akcií. Koš reprezentuje společnosti z poměrně různých sektorů a regionů.

Raiffeisen Energie Aktien

Globální fond akcií z energetického sektoru. Uplatňuje styl "zdola nahoru". Téměř polovinu portfolia tvoří akcie z USA, následuje Kanada s 10 %. Do začátku roku 2006 byl fond vůči benchmarku i konkurenčním fondům nadvýkonný, poté na index mírně ztrácel.

Prosperita - OPF globální

Aktivně řízený smíšený fond s volnou a pružnou strategií. Orientuje se hlavně na akcie, a to české i zahraniční. Podíly regionů v portfoliu fondu se často mění. Zatím se manažerům dařilo. Ve srovnání s konkurenčními fondy je nejvýkonnější, ale také nejrizikovější.

Profil sítě - AWD ČR

AWD Holding působí v půlce Evropy. Největší tržby firmy tvoří v současné době získatelské provize za prodej investičního životního pojištění. Zájem klientů se však postupně přesunuje k přímým investicím. V ČR pro AWD pracuje zhruba 500 poradců, všichni vykonávají poradenství jako hlavní činnost.

07.02.2008 14:22:16
ADMIN
Nejlevnější povinné ručení
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Peněžní fondy Dluhopisové fondy Smíšené fondy Akciové fondyPojištění osob Finanční poradna
Kapitálové životní pojištění Investiční životní pojištění Rizikové životní pojištění Úvěrové životní pojištění
Důchodové pojištění Úrazové pojištění Pojištění majetku Pojištění bytů a rodinných domků Pojištění chalup a chat Pojištění domácností Peníze Výpočty kalkulačky
Rust

Rust

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one