Bankovní poradci: Ledoborec mění směr

"Vyškolit lidi pro kvalitní investiční poradenství je strašně drahé a trvá to dlouho," sdělil mi v soukromém rozhovoru před 2 roky jeden z vedoucích manažerů zahraniční banky, která se snaží zavést standardy běžné na bankovních pobočkách v západní Evropě také v české bance, kterou koupila.

Výsledková sezóna rozpoutala nervozitu

Trhy vstřebávají pokračující výsledkovou sezónu v USA, která zatím přináší spíše zklamání. Poradenská společnost Thomson Financial výrazně snížila souhrnný odhad nárůstu ziskovosti za třetí čtvrtletí pro společnosti zařazené do amerického akciového indexu S&P 500.

ETF na dluhopisové indexy eurozóny

Přední evropský emitent indexových akcií Lyxor Asset Management přišel se dvěmi novými ETF na evropské dluhopisové indexy. Jedná se o Lyxor ETF EuroMTS 15+Y a Lyxor ETF EUROMTS Covered Bond Aggregate.

Dopady daňové reformy na investice

Dobrá zpráva - šestiměsíční test zůstává v platnosti. Příjmy z prodeje cenných papírů (např. OPF) nebudou i nadále zdaňovány, pokud doba jejich držení přesáhla 6 měsíců. Původní návrh zrušit šestiměsíční test nakonec ministerstvo financí stáhlo.

Certifikáty nejrychleji reagují na nové trendy

Díky certifikátům lze investovat do jakékoli třídy aktiv a mizí rozdíl mezi institucionálním a privátním investorem. Oba mají nyní stejné možnosti, říká Martin Svoboda, vydavatel Zertifikate Journalu. Stálost spreadu i v kritických tržních fázích vypovídá podle Svobody o kvalitě emitenta certifikátu.

Korunové dluhopisy mají nejhorší za sebou

Poslední dva roky nepřinesly investorům do českých dluhopisů a tím i dluhopisových fondů dobré výsledky. Výkonnost českých státních dluhopisů v CZK měřená indexem Patria GPRI činila pouze 0,8 % p.a. Ve střednědobé a dlouhodobé perspektivě však od českých dluhopisů můžeme čekat lepší výsledky.

Mýty o podílových fondech

Nejčastější: Nové fondy jsou lepší než ty existující delší dobu. Rating je známka kvality. Název fondu je směrodatný. V korunovém fondu nepodstupuji měnové riziko. Průměrování investic je všelék. Velké fondy jsou lepší než malé. Fondy překonávají svůj srovnávací index.

Pioneer Multibrand: Korunové fondy fondů

Pioneer Investments uvádí na český trh tři nové fondy fondů - Pioneer P.F. Global Progressive CZK, Global Dynamic CZK a Global Defensive CZK. Zajišťují měnová rizika. Do portfolia se snaží nakupovat kvalitní fondy různých správců a přitom udržet nákladovost na nízké úrovni.

ESPA Stock Global

Akciový fond s globální diverzifikací. Skládá se ze dvou oddělených subportfolií - hodnotové a růstové části. V porovnání s konkurencí dosahuje za posledních 5 let průměrné výkonnosti. Výhodou je snadná dostupnost na pobočkách České spořitelny a korunová třída fondu.

Credit Suisse Equity Small Cap Japan

Akciový fond investující do menších japonských společností. Sleduje širokou diverzifikaci portfolia na úrovni sektorů i jednotlivých titulů. V porovnání s indexem i průměrem konkurence je mírně podvýkonný. Výhodou je dlouhá historia a velký objem prostředků pod správou.

Bankéři začínají radit rozumně

Kvalita investičního poradenství na pobočkách bank se za poslední dva roky mírně zlepšila, vyplývá z opakovaného zjišťování FOND SHOPu přímo v terénu. Je vidět snaha bank mít na pobočce vždy alespoň jednoho pracovníka speciálně vyškoleného na investiční poradenství.

07.02.2008 14:27:01
ADMIN
Nejlevnější povinné ručení
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Peněžní fondy Dluhopisové fondy Smíšené fondy Akciové fondyPojištění osob Finanční poradna
Kapitálové životní pojištění Investiční životní pojištění Rizikové životní pojištění Úvěrové životní pojištění
Důchodové pojištění Úrazové pojištění Pojištění majetku Pojištění bytů a rodinných domků Pojištění chalup a chat Pojištění domácností Peníze Výpočty kalkulačky
Rust

Rust

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one