Vybrané články

Z čeho mají Evropané největší obavy? Z inflace a nezaměstnanosti…
Dle studie analytické společnosti GFK „Challenges of Europe 2008“ mají Evropané největší obavy z růstu cen a nezaměstnanosti. Ekonomické problémy trápí obyvatele napříč celou Evropou. Postoj občanů se však v jednotlivých zemích značně liší…

Zlato - investorův bezpečný přístav
Zlato provázelo lidské pokolení od nepaměti a je pevně svázáno s jeho historií. To potvrzuje i skutečnost, že bylo prvním kovem zmíněným v Bibli. V minulosti se stalo synonymem bohatství a moci a dnes tomu není jinak.

Subjekty českého kapitálového trhu
Kapitálové trhy jsou obecně pro mnoho lidí nepřehledným systémem, v němž se velice obtížně orientují. V článku vám představíme subjekty, které figurují na kapitálovém trhu v Česku, jejich funkci, vzájemné vazby a stručnou charakteristiku.

Vyhněte se byrokracii a kupte si společnost na klíč
Možnost pořídit si novou firmu na klíč je v Česku stále oblíbenější formou, jak co nejrychleji a nejefektivněji začít podnikat. Co je důvodem stoupající obliby ready-made společností v České republice a jak tento způsob založení společnosti funguje?

 Trh práce: nejnižší omezení je v USA
Legislativa u pracovně-právních vztahů v mimoevropských zemích a v EU je velmi odlišná. Zatímco v mimo Evropu je zákonnou úpravou zvýhodněn zaměstnavatel, v Evropě zákonná úprava chrání zaměstnance, někdy však až příliš…

Pšenice - investice do základní potraviny
Někteří lidé mají v oblibě talíř plný masa, jiní zase upřednostňují vegetariánské pochoutky. Málokdo však může říct, že se nikdy v životě nesetkal s pšeničným pokrmem.

Horké léto na dolarových párech. Je růst dolaru udržitelný?
Impozantním růstem si v posledních dvou měsících prošel americký dolar. Dařilo se mu zpevňovat především na páru k euru a libře, ke kterým ještě do poloviny tohoto roku téměř nepřetržitě ztrácel.

EU: kde rostou reálné mzdy nejvíce?
Životní úroveň Evropanů se zvyšuje, o čemž svědčí růst reálné mzdy. Za svoji výplatu si Evropané mohou mnohem více koupit. V Česku vzrostla reálná mzda od roku 2000 do roku 2008 dokonce o 49 % a řadíme se mezi nejúspěšnější evropské země.

Finanční tipy a triky z minulého týdne

Některé banky a pojišťovny působící na českém finančním trhu se pohybují v oblasti investování, ale nespecializují se na ni. Na Finance.cz si během 14 dnech můžete přečíst o společnostech, které mají investování v krvi. V pravidelné sérii našich finančních rad, tipů a triků jsme vám postupně představili největší a nejvýznamnější investiční společnosti působící v České republice.

Návratnost z konkurzu? V Česku 21 %, v Japonsku 92 %!
Úpadkové se v různých zemích liší podmínkami prohlášení konkurzu na společnost neschopnou splácet své závazky, délkou konkurzního řízení a návratností z přihlášené a písemně doložené pohledávky, v Česku je to necelá pětina.

Ropa - nejdůležitější komodita současnosti
Ropa se stala v posledním století palivem moderní ekonomiky. Její význam neustále stoupá. Země těžící ropu se v posledních 30 letech topí v přílivu peněz a řada států začala využívat černé zlato jako své beranidlo zahraniční politiky.

Máme se bát OPEC?
OPEC vypouští zprávy o tom, že doba, kdy dojde k dalšímu utažení ropných kohoutků, nemusí být tak vzdálená. Mají se importéři ropy bát? Jsou vůbec umělá opatření vedoucí k růstu ceny tak účinná, jak se na první pohled zdá?

Wall Street na kolenou
Finanční krize, která vypukla minulý rok v USA, jako by neměla konce. Posledními oběťmi jsou dvě významné investiční banky Lehman Brothers a Merrill Lynch a obří pojišťovna AIG, kterou

Zaměstnat jednoho Švýcara nebo dvacet Bulharů?
Hodinové ohodnocení práce se i ve vyspělé Evropě výrazně liší. Průměrná hodinová mzda Švýcara činí téměř 34 euro, zatímco Bulhara 1,65 euro. Hodina práce českého pracovníka je z východoevropských zemích nejvyšší…

Účinná fiskální politika Spojeným státům pomáhá
Americká ekonomika si v druhém čtvrtletí prošla pozoruhodným oživením za kterým tentokrát, kromě tržních sil stála také vydatná fiskální podpora, která dokázala zatím odvrátit reálné nebezpečí kontrakce největší světové ekonomiky. Co vlastně americký kongres uzákonil a jaké byly dopady těchto opatření?

Fondy fondů: Za hodně peněz málo muziky
Domácí korunové fondy fondů mají v nabídce všechny přední investiční společnosti. Společným znakem je vysoká nákladovost, která není často vyvážena adekvátní přidanou hodnotou.

Bublina splaskla: Ropa je o 30% levnější než v červenci
Cena ropy klesla během osmi týdnů o 40 dolarů. To co by znělo ještě před dvěma lety jako věta z jiného světa se nyní stalo realitou, které se nikdo moc nediví. Co za tím stojí a je ropy opravdu nedostatek?

Představujeme společnost X-Trade Brokers
Společnost X-Trade Brokers je českým odborníkem na CFD kontrakty, měny, komodity a burzovní indexy. Významně se podílí i na vzdělávací činnosti. Chcete vědět o této zajímavé firmě více?

Představujeme společnost Colosseum
Mezi investorskou veřejností byla vždy společnost Colosseum synonymem pro obchodování s komoditami, resp. futures. Na českém trhu se pohybuje více než 10 let. Pokud o ní chcete vědět více, čtěte dále.

Představujeme společnost Fio
Fio, burzovní společnost, a.s. je největším českým obchodníkem s cennými papíry zaměřeným na drobnou klientelu. V obchodování s akciemi po internetu má jednoznačně dominantní postavení na českém trhu.

Představujeme skupinu ATLANTIK
ATLANTIK je kapitálově nejsilnějším nebankovním licencovaným obchodníkem s cennými papíry na českém trhu a díky ročnímu obratu 164 miliard korun je čtvrtým největším obchodníkem s cennými papíry v ČR.

Financujte podnikání směnkou
Kontokorentní, provozní, investiční úvěry, leasing, faktoring a forfaiting jsou standardními produkty pro podniky a podnikatele. Ale existují i další, méně známé produkty. A těmto produktům věnujeme téma týdne.

Inkubátory vás nastartují k růstu
Dalším méně známým způsobem, jak využít externí zdroje financování k rozjezdu či rozvoji firmy, je vstup do podnikatelského inkubátoru. Ty zaznamenaly v posledních letech velký růst.

Lombardní, emisní a hypoteční úvěr
Dalšími méně využívanými nástroji financování pro podnikatele a podniky jsou lombardní, emisní a hypoteční úvěr. Těmto úvěrům věnujeme třetí pokračování našeho tématu Méně využívané formy financování.

Jak nedělat chyby v kapitálové struktuře
Sehnat vlastní kapitál nebo přesvědčit banku o poskytnutí úvěru je někdy tak obtížný úkol, že zastře jiný problém: máme tu nejlepší možnou kapitálovou strukturu. Nabízíme vám malé ohlédnutí nad nejčastějšími chybami finančního managementu.

Hybridní formy, tiché společenství a rizikový kapitál
Nemáte dostatek vlastních prostředků, nezískali jste bankovní úvěr nebo není zájem o vaše obligace? V takovém případě můžete využít hybridních forem financování, tiché společenství nebo rizikový kapitál.

Nejlepší kamarád studenta? ISIC!
Studentská léta jsou pro většinu z nás nejkrásnějším životním obdobím, na které vzpomínáme celý život. Kromě radostí s sebou však přináší i řadu starostí. S řešením řady z nich pomohou studentské karty, především pak ta nejznámější - ISIC.

Student a finance: Jak přežít dva semestry?
Při veškeré pracovní snaze a upírání si všemožných požitků nejdou některé formy studia finančně zvládnout z vlastních úspor. I když to není ideální řešení, přicházejí na řadu bankovní půjčky.

Stipendium přijde vhod
Studentský život jistě není levnou záležitostí, i když se to někomu na první pohled nemusí zdát. Nutné výdaje lze z určité části kompenzovat čerpáním různých druhů stipendií.

Studenti, nespoléhejte se na peníze od rodičů!
Pracovat nebo podnikat při studiu je pro některé studenty životní nutností, pro jiné jen možnost, jak získat peníze navíc. Pro všechny je to ale velká událost ...

Je státní podpora bydlení dostatečná?
Financování bydlení řeší mnoho mladých rodin. Pořízení vlastního bydlení ale rodinný rozpočet významně zatíží na dlouhé roky. Stát proto především mladým lidem bydlení podporuje pomocí celé řady prostředků. Některé však chce vláda do budoucna omezit či úplně zrušit...

Co zbylo ze státní podpory na bydlení
Úvěr 300 tisíc korun je jedinou státní podporou na snížení zátěže ze splátek komerčních půjček. Pokud splníte podmínky pro přidělení a doložíte požadovanou dokumentaci, do 1,5-2 měsíců může být vaše žádost vyřízena a půjčka přidělena.

Žadatelé o hypotéku pozor! Stát vám možná pomůže se splácením!
Bude stát poskytovat úrokové dotace? To záleží na ministerstvu pro místní rozvoj a jeho rozhodnutí na začátku příštího roku. Ať se rozhodne jakkoli, žadatelé se musí o úrokovou dotaci zajímat už dnes.

06.10.2008 08:13:35
ADMIN
Nejlevnější povinné ručení
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Peněžní fondy Dluhopisové fondy Smíšené fondy Akciové fondyPojištění osob Finanční poradna
Kapitálové životní pojištění Investiční životní pojištění Rizikové životní pojištění Úvěrové životní pojištění
Důchodové pojištění Úrazové pojištění Pojištění majetku Pojištění bytů a rodinných domků Pojištění chalup a chat Pojištění domácností Peníze Výpočty kalkulačky
Rust

Rust

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one