Máte povinnost podat daňové přiznání za rok 2007? Daňový speciál 2008 vám pomůže s vyplněním přiznání, poradí čeho se vyvarovat a jak a kdy daně zaplatit.

 

Daňový speciál 2008

Máte povinnost vyplnit a podat daňové přiznání za zdaňovací období roku 2007? Právě pro vás je určen Daňový speciál 2008, který vám pomůže nejen s rozhodnutím, zda podávat přiznání, s jeho vyplněním, ale také poradí čeho se vyvarovat či na co si dát pozor. Nechybí ani přehled základních informacích, do kdy podat, zaplatit či jak opravit již podané přiznání. Nechybí ani informace pro OSVČ o přehledech na ČSSZ a zdravotní pojišťovnu.


Daň z příjmů fyzických osob - předmět, kdo podává, termíny

Přečtěte si kdo podává daňové přiznání FO, co je předmětem daně či do kdy je třeba přiznání podat a zaplatit daň.

Daň z příjmů právnických osob

Nejen fyzické osoby, ale také právnické osoby musí podat daňové přiznání. Přečtěte si základní informace, které potřebujete vědět.

Místní příslušnost

Který finanční úřad je pro vás místně příslušný. Podle čeho se místní příslušnost určuje? Jak se postupuje ve specifických případech?

Placení daní

Do kdy je třeba zaplatit daň. Jakými způsoby se dá daň zaplatit? Na co je třaba dávat pozor? To jsou jen některé otázky, na které vám dá tato část daňového speciálu odpověď.

Chyba v daňovém přiznání

Podali jste již daňové přiznání a zjistili jste, že v něm máte chybu? Potom máte několik možností jak postupovat a jakým přiznáním tuto chybu opravit.

Příjmy ze zahraničí

Máte mimo příjmů z České republiky, také příjmy ze zahraničí? Co byste měli vědět a na co si dát pozor? Přečtěte si základní informace, jak postupovat máte-li příjmy z více zemí.

Společné zdanění manželů

Letos máte poslední možnost, pokud splňujete zákonem dané podmínky, využít společného zdanění manželů za rok 2007. Více se dočtete právě v tomto dílu našeho průvodce.

Minimální základ daně

Letos naposledy musí všechny OSVČ, na něž neplatí výjimka, a nemají dostatečné příjmy vypočítat daň s využitím minimálního základu daně. Od zdaňovacího období 2008 je ustanovení o minimálním základe daně zrušeno.

Výdajové paušály

Patříte mezi osoby, které ve svém podnikaní dosahují příjmů, ale jejich výdaje jsou minimální. Právě vám by mohly pomoci výdajové paušály, které vám sníží daně.

Nezdanitelné části základu daně a slevy na dani

Čím vším si lze snížit daně? Nezdanitelné části základu daně jsou jednou z velmi oblíbených možností. Daně snižují také slevy na dani. Podívejte se, které to jsou.

Přehledy pro zravotní pojišťovnu a SSZ

Podnikatelé a nejen oni mají povinnost nejen podat daňové přiznání, ale také podat Přehled o příjmech a výdajích OSVČ za rok 2007. Přečtěte si do kdy je třeba je podat a doplatit pojistné.

Nejlevnější povinné ručení
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Peněžní fondy Dluhopisové fondy Smíšené fondy Akciové fondyPojištění osob Finanční poradna
Kapitálové životní pojištění Investiční životní pojištění Rizikové životní pojištění Úvěrové životní pojištění
Důchodové pojištění Úrazové pojištění Pojištění majetku Pojištění bytů a rodinných domků Pojištění chalup a chat Pojištění domácností Peníze Výpočty kalkulačky
Rust

Rust

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one