Překlenovací úvěry od stavebních spořitelen jsou stále jedním z nejvýhodnějších způsobů financování vlastního bydlení. Z překlenovacího úvěru od stavební spořitelny můžete financovat vlastní dům, ale za určitých podmínek třeba i bazén.

Tento druh úvěrů má například oproti hypotékám některé přednosti (nižší úroková sazba, její garance po celou dobu splácení, dospořování s příspěvkem ve formě státní podpory nebo možnost splatit dluh předčasně a bez sankcí). Stavební spořitelny navíc v současné době půjčují i na celou pořizovací hodnotu nemovitosti (tzv. stoprocentní financování), takže není nutné mít vlastní naspořené prostředky nebo bydlení financovat ještě z dalších zdrojů. Musí ale jít o řešení tzv. bytové potřeby.

Bytové potřeby

Bytovými potřebami se obecně rozumí koupě bytu, rodinného domu, stavebního pozemku, výstavba domu, změna stavby, rekonstrukce bydlení, připojení k veřejným sítím, ale třeba také vypořádání společného jmění manželů, splacení členského vkladu nebo podílu v právnické osobě, či splacení půjčky použité na financování bytových potřeb. Pokud jste se rozhodli použít půjčené finance na koupi stavebního pozemku a následnou stavbu domu, můžete z úvěru hradit také vyměření a oplocení pozemku, rozvody elektřiny, plynu, sanitární rozvody, studnu, či dokonce pergolu nebo úpravu zahrady.

Je možné prostředky z překlenovacího úvěru použít kromě stavby domu také na jeho vybavení? Z úvěru není možné financovat např. nábytek, elektrospotřebiče, volně položené podlahové krytiny, koberce, náklady na přikoupení zahrady či hodnotu vlastní práce. Klient však může prostředky z úvěru využít i na takové položky, jako je bezpečnostní systém, krb nebo kuchyňská linka se sporákem a digestoří. U kuchyně pouze nelze hradit volně stojící spotřebiče, např. chladničku nebo mikrovlnou troubu.

Součástí některých nových rodinných domů bývá už i bazén či sauna. Náklady na jejich pořízení je rovněž možné z úvěru hradit. Platí však stále pravidlo, že položka musí být součástí celého projektu stavby či rekonstrukce. Pokud se tedy rozhodnete postavit si na zahradě bazén, spořitelna vám úvěr nejspíše neposkytne. Stejné je to i v případě garáže či garážového stání. Pokud ale garáž nebo garážové stání kupujete spolu s rodinným domem nebo bytem, nemusí se pro to, abyste ho mohli zaplatit z úvěru, dokonce nacházet ani na stejném pozemku.

Bez úvěru se neobejde ani rekonstrukce

Pokud žijete v bytě, jistě víte, co obnáší jeho rekonstrukce. Ve většině případů se jedná o poměrně vysoké částky. Pokud částkou aktuálně nedisponujete a rekonstrukce je již nezbytná, můžete opět využít úvěru ze stavebního spoření. Ve spojitosti s rekonstrukcemi klienti velmi často čerpají finance na přestavbu bytového jádra a výměnu oken, pomáhá i s hrazením nákladů na rekonstrukci balkónu nebo terasy. Úvěr lze využít i na úhradu podílu nákladů na opravy a rekonstrukce společných částí domu, tj. např. na zřízení nového výtahu.

Úvěry ze stavebního spoření, ať již klasický nebo překlenovací úvěr najdou určitě své uplatnění a v mnoha případech je jejich použití jednodušší a vhodnější než využití hypotečního úvěru. Stavební spoření má tu vlastnost, že ho máte uzavřeno, spoříte si a získáváte státní podpory. A když se někdy v budoucnu objeví nutnost získat větší obnos peněz na bydlení, je stavební spoření připraveno vám pomoci. Vždy se najde nějaké řešení, které vám stavební spořitelna je schopna nabídnout pro řešení vašich bytových potřeb.

 

21.02.2008 13:13:56
ADMIN
Nejlevnější povinné ručení
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Peněžní fondy Dluhopisové fondy Smíšené fondy Akciové fondyPojištění osob Finanční poradna
Kapitálové životní pojištění Investiční životní pojištění Rizikové životní pojištění Úvěrové životní pojištění
Důchodové pojištění Úrazové pojištění Pojištění majetku Pojištění bytů a rodinných domků Pojištění chalup a chat Pojištění domácností Peníze Výpočty kalkulačky
Rust

Rust

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one