Energetický rádce

Dodavatele elektřiny si můžete svobodně vybrat

Někteří zákazníci se domnívají, že elektřinu mohou kupovat pouze od společnosti, které patří elektrické vedení do jejich domácnosti. Ale tak to není. Dnes se už můžete svobodně rozhodnout, od koho budete elektřinu kupovat – stačí si vybrat a uzavřít příslušnou smlouvu.

Tuto možnost přinesla tzv. "liberalizace trhu s elektřinou", která výběr dodavatele umožnila nejprve firmám a následně i domácnostem.

Bývalé energetické firmy se rozdělily na distribuční část a obchodní část. Distributor je společnost, které patří elektrické vedení v určitém regionu České republiky, a vybrat si ji nemůžete – je v daném regionu vždy jediná. Distributorovi hradíte cenu za dopravu elektřiny do vaší domácnosti nebo firmy. Obchodník je společnost, která vám na základě smlouvy dodává elektřinu. Obchodníka si můžete vybrat a protože každý obchodník nabízí jiné ceny za elektřinu, můžete tak ušetřit.

Na trhu s elektřinou tímto způsobem vznikla zdravá konkurence. Skupina ČEZ její výhody zprostředkovává svým zákazníkům a nabízí jim elektřinu za výhodnější ceny*.

* Srovnání vychází z aktuálních ceníků silové elektřiny na rok 2008 pro domácnosti a podnikatele odebírající ze sítí nízkého napětí společností ČEZ Prodej, s.r.o., E.ON Energie, a.s. a Pražská energetika, a.s. Výsledný poměr výhodnosti je kalkulován na základě struktury zákazníků ČEZ Prodej, s.r.o.

Změna dodavatele elektřiny

Pokud chcete změnit svého dodavatele elektřiny na ČEZ Prodej, s.r.o. můžete vyplnit formulář a zaslat nám jej poštou, faxem nebo e-mailem, případně kontaktovat naši Zákaznickou linku nebo navštívit naše Zákaznické centrum.

Otázky a odpovědi
Dokumenty ke stažení
Žádost - Smlouva o sdružených službách dodávky elektřiny ze sítí NN oprávněnému zákazníkovi   (PDF) 115 kB
Srovnání cen produktů Skupiny ČEZ a PRE, a.s. pro domácnosti   (PDF) 152 kB
Srovnání cen produktů Skupiny ČEZ a E.ON, a.s. pro domácnosti   (PDF) 152 kB
Srovnání cen produktů Skupiny ČEZ a E.ON, a.s. pro podnikatele   (PDF) 194 kB
Srovnání cen produktů Skupiny ČEZ a PRE, a.s. pro podnikatele   (PDF)
Nejlevnější povinné ručení
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Peněžní fondy Dluhopisové fondy Smíšené fondy Akciové fondyPojištění osob Finanční poradna
Kapitálové životní pojištění Investiční životní pojištění Rizikové životní pojištění Úvěrové životní pojištění
Důchodové pojištění Úrazové pojištění Pojištění majetku Pojištění bytů a rodinných domků Pojištění chalup a chat Pojištění domácností Peníze Výpočty kalkulačky
Rust

Rust

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one