· Investice, Fondy, ETF,Waranty, Index, IPO,· Kapitálový trh, Spad, BCPP, RMS, Komodity - Doporučení

Investiční stříbro se 7% DPH? Jen s prověřeným obchodníkem.

Jak je to s nákupy investičního stříbra s DPH 7%? Jaká jsou rizika a jaké výhody? Kdy má nákup investičního stříbra v zahraničí smysl a kdy nikoliv? Dnes si ukážeme další z výhod, kterou při investování do drahých kovů můžeme využít. Uvidíme rizika, která na neznalého investora při nákupu v zahraničí čekají a představíme službu, která eliminaci těchto rizik umožní. (celý článek)

ČTVRTEK 05. DUBEN 2012

Investiční stříbro: ve stínu akciové rally

Cena zlata a cena stříbra v posledních měsících nedosahuje maxim, které jsme viděli před několika měsíci. V centru pozorností médií jsou nyní akcie, které zažívají jeden z největších růstů v historii. Zlato a stříbro jsou mimo zájem sdělovacích prostředků. Má investování do drahých kovů dále smysl? (celý článek)

PONDěLí 02. DUBEN 2012

Investiční stříbro a manipulace ceny stříbra na burze

Investiční stříbro je právem nazýváno zlatem s pákou. Znamená to, že pohyby, které vidíme na grafu ceny zlata, jsou na grafu ceny stříbra zpravidla ještě dynamičtější. Právě proto je stříbro vyhledávaným nástrojem znalých investorů. Proč se cena stříbra dnes pohybuje rychleji, než se pohybuje cena zlata? (celý článek)

ČTVRTEK 29. BřEZEN 2012

Studio burza ČT 24: Investiční stříbro

Investiční stříbro v sobě spojuje dvě základní výhody: je drahým kovem (společně se zlatem a s platinou) a je také kovem průmyslovým. Jak se na ceně stříbra projeví případné další kolo kvantitativního uvolňování? Převládne obava z inflace nebo průmyslová poptávka? K čemu jsou vhodná stříbrná ETF a k čemu stříbrné slitky, stříbrné cihly a stříbrné mince? Sledujte speciál Studia burza na téma investiční stříbro. (celý článek)

PONDěLí 26. BřEZEN 2012

Investiční stříbro: Budujeme osobní portfolio (6.část)

Dnešní část seriálu bude sice delší, avšak nahlédneme pod pokličku tajemství úspěšných nákupů velkých investorů: tzv. fixačním nákup investičního stříbra. Ukážeme si, jak při větším nákupu stříbrných mincí, stříbrných slitků nebo stříbrných cihel můžeme nakupovat za aktuální velkoobchodní ceny. Povíme si, jaké jsou výhody fixačního nákupu stříbra i jaká úskalí fixační nákup drahých kovů může mít. (celý článek)

ČTVRTEK 22. BřEZEN 2012

Investiční stříbro a investiční zlato - kov nebo ETF?

Co je to bezpečná investice? Obsah se mění. Klasickou ukázkou je nabídka bank: Kdysi to byly akciové fondy, pak přišla mánie fondů nemovitostí. Po propadu akciového trhu a po hypotéční krizi začaly banky vydávat za bezpečnou investici státní dluhopisy. Přišlo Řecko, dluhová krize PIIGS. Nová bankovní mantra zní: ETF na kovy a korporátní dluhopisy. Jaká je realita? (celý článek)

PONDěLí 19. BřEZEN 2012

SILVERUM na veletrhu investičních příležitostí v Brně

Veletrh investičních příležitostí, byť rozsahem plochy skromný, přinesl bohatý program. Čtyři dny, po které brněnský veletrh trval, přinesly zájemcům informace od rizik investičních fondů přes netradiční formy investic až po seznámení s derivátovými obchody. Mimořádnému zájmu se těšil blok věnovaný investicím do zlata a stříbra, kde v odborné debatě SILVERUM s.r.o. mělo svého zástupce. (celý článek)

ČTVRTEK 15. BřEZEN 2012

Investiční stříbro: cena pod 33 dolary láká investory

Investiční stříbro po růstové sérii zažívá korekci, kde denní pohyb o dvě procenta směrem dolů není výjimkou. Také cena zlata klesá. Fyzické stříbro si na nezájem investorů rozhodně nemůže stěžovat. Investoři využívají ceny stříbra pod 33 dolary a skupují stříbrné mince, slitky i stříbrné cihly. (celý článek)

PONDěLí 12. BřEZEN 2012

Investiční stříbro: Budujeme osobní portfolio (5.část)

V dnešním díle našeho seriálu o budování portfolia investičního zlata a investičního stříbra si řekneme, proč se liší cena slitků a mincí z drahých kovů od grafu ceny zlata a stříbra. Vysvětlíme si proč investujeme přímo do těchto dražších instrumentů namísto držení futures kontraktů nebo oborových ETF na burze. Povíme si také, proč jak může investor vydělat nejen na růstu, ale na poklesu ceny zlata a stříbra. (celý článek)

ÚTERý 06. BřEZEN 2012

SILVERUM s.r.o. na investičním veletrhu PENÍZE 2012

O víkendu v Brně vyvrcholí významná investorská událost, kterou je veletrh investičních příležitostí s názvem PENÍZE 2012. Investoři do zlata a stříbra si jistě poznamenají ve svém diáři neděli 11.března, kdy ve 13:00 hodin začne diskuze na téma cenového vývoje zlata a stříbra. Hosty debaty budou Martin Kopáček, jednatel SILVERUM s.r.o., a Jan Dvořák, šéfredaktor partnerského webu proinvestory.cz . (celý článek)

PONDěLí 05. BřEZEN 2012

Investiční stříbro: Budujeme osobní portfolio (4.část)

Kdy je nejvýhodnější nakupovat zlato a stříbro? Je lepší nakupovat pravidelně, nebo zkoušet postupně časování trhu? Vyplatí se větší jednorázový nákup nebo postupné přikupování po menších částech? Pojďme se podívat na různé přístupy při nakupování drahých kovů v našem seriálu o budování investičního portfolia. (celý článek)

ČTVRTEK 01. BřEZEN 2012

Inflace nastartována: bilion eur je v oběhu

K tématu znehodnocování nekrytých peněz připsala další kapitolu v těchto dnech Evropská centrální banka. Do oběhu dala dalšího téměř půl bilionu eur. Dohromady už ECB dala do oběhu téměř bilion (tisíc miliard) eur. Nepozorovaně se roztáčejí inflační kola a EU zdárně pracuje na znehodnocení úspor obyvatel. Není pochyb, že inflační vývoj postihne i Českou republiku. Aktuální krize se bojí 90% Čechů. (celý článek)

PONDěLí 27. úNOR 2012

Investiční stříbro: Budujeme osobní portfolio (3.část)

V předchozích dílech tohoto seriálu jsme si pověděli, zda a proč je vhodné nakupovat zlato a stříbro. Ukázali jsme si, v jakém poměru drahé kovy nakupujeme a také v jakém provedení. V dnešní části seriálu o budování investičního portfolia si předvedeme, kdy je vhodné investovat do mincí a kdy je vhodné nakupovat stříbrné a zlaté slitky. (celý článek)

ČTVRTEK 23. úNOR 2012

Státní dluhopisy: Jak ztratit 70% úspor?

Chcete přijít o 70% úspor? Kupujte státní dluhopisy. Tak by mohla znít reklama na investice do dluhopisů. Druhá obří půjčka, tentokrát ve výši 130 mld euro, recesí sužovanému Řeku pouze dopřeje oddychový čas. Podstatu problému ale neřeší. (celý článek)

PONDěLí 20. úNOR 2012

Investiční stříbro: Budujeme osobní portfolio (2.část)

Ve druhé části seriálu o budování investičního portfolia si ukážeme, jaké investice do stříbra a zlata jsou vhodné a jaké nikoliv. Vysvětlíme si, jaká úskalí na investora při promýšlení nákupu stříbra a zlata čekají a jak se lze těmto nebezpečím vyhnout. Ukážeme si, že to, co platí pro investování do zlata neplatí při investování do stříbra. (celý článek)

NEDěLE 19. úNOR 2012

Důchody nebudou. Počítejme s tím.

Že se penzijní reforma smrskla na ořezávání plateb a zvyšování daní, víme všichni. Státní kasa zeje prázdnotou, naopak díra v penzijní kase se zvětšuje. Důchodový účet je v drastickém schodku, největším od roku 2003. A bude hůř. (celý článek)

ČTVRTEK 16. úNOR 2012

Inflace v ČR roste, investoři skupují investiční kovy

Nepříjemným překvapením pro analytiky se staly dva údaje: meziroční míra inflace a recesní vývoj v ČR. Ani ze světa nepřicházejí povzbudivé zprávy: klesají ratingy států, Portugalsko a Řecko jsou podle listu Financial Times zralé na bankrot. V Evropské unii klesají prodeje nových automobilů, což je rovněž varovný signál. Obavy z vývoje v Íránu táhnou vzhůru ceny ropy a dalších komodit. Investoři v obavě z rostoucí inflace nakupují investiční kovy, favoritem je opět investiční stříbro. (celý článek)

PONDěLí 13. úNOR 2012

Investiční stříbro: Budujeme osobní portfolio (1.část)

Stříbrné mince, stříbrné slitky a stříbrné cihly prokazují od nepaměti svůj jedinečný potenciál. Investiční stříbro je i v ČR oblíbenou formou zajištění úspor proti inflaci. Laik nákup stříbra chápe, často ke své škodě, jako honbu za nejnižší cenou. Výsledkem je namísto kvalitního investičního portfolia drahých kovů zpravidla zklamání. V několika pokračováních si ukážeme, jak vypadá investiční proces, jaké otázky si musíme zodpovědět a jakým nástrahám odolat. (celý článek)

ČTVRTEK 09. úNOR 2012

Lednové žně: investiční stříbro, měď a indexy

Leden a dosud i únor (oproti všem předpokladům) opět prokazují sílu lednového efektu. Všeobecný optimismus, ať již odůvodněný či nikoliv, přenesl růst na všechny myslitelná aktiva. Samozřejmě roste cena stříbra a zlata, ale velmi dobré zisky realizujeme společně s absolventy tradingových konzultací také na mědi nebo na indexech. (celý článek)

PONDěLí 06. úNOR 2012

Investiční stříbro: leden plus 11,5 %

Lednový efekt zná každý, kdo se pohybuje na finančních trzích. Podstatou lednového efektu je, že v prvním měsíci nového roku akciové trhy zpravidla rostou. Tak tomu bylo i letos, když světové burzy posílily na dlouhodobá maxima. Jak se vyvíjela cena zlata a cena stříbra? Vyplatí se nyní investování do stříbra? Podívejme se na situaci ze širšího pohledu. (celý článek)

ÚTERý 31. LEDEN 2012

Stříbrné slitky NTR a stříbrné mince Buffalo opět skladem

Investiční stříbro: Dorazilo několik posílených zásilek investičních stříbrných slitků NTR a stříbrných mincí Buffalo. Vzhledem k problémům eurozóny a dobrému poměru kov/prémium jsou především stříbrné slitky NTR v centru zájmu mnoha investorů. Nyní jsou stříbrné slitky NTR a stříbrné mince Buffalo k dispozici v e-shopu. (celý článek)

PONDěLí 30. LEDEN 2012

Investiční stříbro za 11 dolarů

Investiční stříbro za 11 dolarů je drahé. Cena stříbra brzy klesne k sedmi dolarům za troyskou unci. Nakupovat stříbro za 11 dolarů proto nemá smysl. (celý článek)

ÚTERý 24. LEDEN 2012

Cena zlata: Za ropu se platí zlatem

Za íránskou ropu platí Indide zlatem. Toto je postup, kterým lze vyřadit jakoukoliv světovou měnu z obchodování s ropou. A postupně z jakéhokoliv obchodu ... (celý článek)

PONDěLí 23. LEDEN 2012

Investiční stříbro, investiční zlato a certifikáty - věčné téma?

Poptávka po investičním stříbře roste úměrně tomu, jak se v těchto dnech zvětšuje riziko inflace a znehodnocení úspor. Stříbrné slitky, stříbrné cihly a stříbrné mince v posledních dnech opět překonávají rekordy. Výhody investování do stříbra objevují noví a noví investoři. Věčným tématem u začínajících investorů jsou mimo jiné tzv. certifikáty u investičního stříbra a investičního zlata. (celý článek)

ČTVRTEK 19. LEDEN 2012

Na obzoru inflace, investoři skupují investiční stříbro

Investoři se v posledních dnech setkávají kromě rostoucí ceny stříbra i s nedostatkem kvalitních investičních stříbrných slitků. Důvodem jsou obavy z velké inflace, kterou by mohlo nastartovat očekávané znehodnocení dolaru. Pak by ceny investičního stříbra mohly raketově růst - a právě proti tomu se v těchto dnech mnoho investorů zajišťuje velkými nákupy. (celý článek)

PONDěLí 16. LEDEN 2012

Graf ceny stříbra se přiblížil ke 30 dolarům

Investiční stříbro rostlo, graf ceny stříbra otestoval hranici 30 dolarů. Slabší dolar pomáhá růstu ceny stříbra. Čínská poptávka po zlatě a stříbře je vysoká, naopak indická poptávka po zlatě i po stříbře je slabší. (celý článek)

STřEDA 11. LEDEN 2012

Rok 2012 – Kdo uteče, vyhraje

Co do budoucna? Rok 2012 bude rokem, kdy rizika nabydou na síle. Bude dále rokem náběhu globálních systémových změn. (celý článek)

ÚTERý 10. LEDEN 2012

Pavel Hála online na chatu Hospodářských novin

Jaké faktory ovlivní v letošním roce cenu zlata, cenu stříbra a dalších komodit? Budou komodity tím pravým investičním tipem i pro následující roky? Poroste poptávka po drahých kovech, po ropě nebo po zrninách? Jaká jsou rizika globální eknomiky? Pavel Hála, analytik SILVERUM s.r.o., odpovídá na Vaše dotazy v online chatu Hospodářských novin. (celý článek)

PONDěLí 09. LEDEN 2012

Cena zlata a cena stříbra s pozitivním výhledem, rok 2012 jinak chmurný.

Dluhová koule drtí zadlužené státy, klesající důvěra v solidní řešení vychyluje misku vah směrem k rozpadu eurozóny. Cena zlata a investiční stříbro mají pozitivní predikce analytiků, naopak globální ekonomický výhled je chmurný. (celý článek)

PONDěLí 02. LEDEN 2012

Výnos 38% je důvodem ke spokojenosti.

Konec roku vždy znamená bilancování výsledků. Výsledky obchodování sčítá také nemalý počet absolventů našich tradingových konzultací. Jak štědrý byl rok 2011? O výsledcích hovoří vedoucí opčních tradingových konzultací Martin Kopáček. (celý článek)

NEDěLE 01. LEDEN 2012

Mnoho investičních úspěchů v roce 2012!

Mnoho investičních úspěchů v roce 2012, zdraví a dobré pohody Vám přeje SILVERUM s.r.o., jednička v oboru drahých kovů v ČR.
Děkujeme Vám za Vaši přízeň v uplynulém roce a těšíme se na úspěšnou spolupráci s Vámi v roce nadcházejícím.


SILVERUM s.r.o.
investiční stříbro
investiční zlato
tradingové konzultace
(celý článek)

PONDěLí 26. PROSINEC 2011

Investiční stříbro a investiční zlato - ohlédnutí za rokem 2011

Rok 2011 rozhodně nepatřil mezi ty nudné. Světové trhy zažívaly období růstu i dramatické propady, projevila se bezradnost politiků i neblahé důsledky života na dluh. Investiční stříbro a investiční zlato prošly také obdobími růstu, i dobrých nákupních cen. Laici prožili rok v obavách. Zkušení investoři naopak letos sčítají tučné zisky. (celý článek)

PONDěLí 19. PROSINEC 2011

Negativní zprávy? Pro znalé investory naopak.

Evropská krize eskaluje. Šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová varuje před ekonomickou depresí, i před válečným konfliktem. USA odmítají Evropě půjčovat na sanace státních dluhů. Agentura Fitch snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti sedmi velkých bank, agentura Moody´s knokautovala rating Belgie. Francie možná v těchto dnech již vstupuje do recese a Německu dochází dech. Negativní zprávy? Jak pro koho. (celý článek)

ČTVRTEK 15. PROSINEC 2011

Investiční stříbro – investoři využívají pohybu ceny stříbra

Investoři do drahých kovů mají Vánoce již nyní. Aktuální ceny stříbra a ceny zlata atakují minima, na která jsme se již velmi, velmi dlouho nepodívali. Zobchodované množství stříbra napovídá, že nízká cena stříbra láká k nákupům i velké hráče na trhu stříbra. (celý článek)

ÚTERý 13. PROSINEC 2011

Investiční stříbro – stříbrné slitky A-mark nyní k dispozici

Skokový nárůst objednávek investičního stříbra má tři zásadní důvody: nevalné výsledky summitu EU, obavy z inflace a samozřejmě aktuální velmi zajímavé nákupní ceny stříbra. Po delší době jsou nyní dostupné stříbrné slitky A-mark v provedení 10 troyských uncí. Jedná se ale o omezenou nabídku, stříbrné slitky A-mark nebývají s rozumným prémiem běžně dostupné. (celý článek)

PONDěLí 12. PROSINEC 2011

Evropa bude řešit dluhy čarováním s čísly, inflace je nevyhnutelná.

Páteční summit evropských zemí vyzněl rozpačitě. Zatímco němečtí a francouzští představitelé opět nešetřili vzájemnými pochvalami, odborníci hodnotí výsledek skepticky. Evropa rezignovala na hospodářský růst, dluhy chce řešit čarováním s čísly. Na dveře klepe inflace, Evropa balancuje na hraně hospodářské recese. (celý článek)

PONDěLí 05. PROSINEC 2011

Komu ujede vlak? Inflace poroste, ceny zlata a stříbra také.

Zájem o investiční stříbro neklesá. Další investoři přeměňují svá aktiva ve stříbrné slitky, stříbrné cihly a stříbrné mince. Důvod je prostý: Dluhová krize se z Řecka přelila i do centrálních zemí eurozóny. Po neúspěšné aukci německých dluhopisů došlo k nárůstu úroků na italských a španělských dluhopisech. Kromě hrozícího návratu do recese aktuálně hrozí také znehodnocení úspor masivní inflací. Jaký bude vývoj ceny zlata a ceny stříbra? Proč hrozí inflace a znehodnocení úspor? (celý článek)

ČTVRTEK 01. PROSINEC 2011

Inflační spirála startuje, Evropa bude tisknout další peníze.

A máme to tady. To, kolem čeho politici chodí již dva roky jako kolem horké kaše: Evropa není schopna zvládat předlužení států a proto zvažuje znehodnocení společné měny. Tisk peněz je znovu na pořadu dne. Pokud k tištění peněz dojde, znamená to znehodnocení úspor se všemi negativními dopady na každého obyvatele EU. (celý článek)

PONDěLí 28. LISTOPAD 2011

Česká koruna padá. Cena stříbra na 200 USD?

Česká koruna se propadá nejen vůči dolaru (těžícímu z potíží eura), ale i vůči padajícímu euru. Americká rezervní banka (FED) ohlásila další kolo zátěžových testů pro banky. Cena zlata podle odhadů do konce roku 2012 vzroste až ke 3000 dolarů za troyskou unci zlata. A jak si stojí investiční stříbro? (celý článek)

ČTVRTEK 24. LISTOPAD 2011

Německé dluhopisy bez zájmu investorů. Jim Rogers věří komoditám.

Skončí euro v takové podobě, v jaké jej známe dnes, do poloviny ledna 2012? Asi nejtemnější vizi, i na současné pochmurné nálady na měnovém trhu, přinesla švýcarská banka Credit Suisse. Německé dluhopisy investoři v aukci odmítli. Jim Rogers sází na komodity. (celý článek)

PONDěLí 21. LISTOPAD 2011

Číňané skupují investiční stříbro, strach z inflace roste

Zajímavá situace se rýsuje v Číně. Čínští investoři v obavách z dalšího vývoje na světových trzích skupují investiční stříbro. Masivní investování Číny do stříbra začalo již loni, aktuální denní objemy obchodů se stříbrem dosahují více jak 700 % loňských objemů. Pikantní ale je, že banky prodávají investorům stovky tun stříbra, které vůbec nevlastní... (celý článek)

NEDěLE 13. LISTOPAD 2011

Sedm mýtů o investici do drahých kovů

Investiční stříbro a investiční zlato je přístavem bezpečí po pět tisíc let. Aby investice do drahých kovů měla smysl, je třeba vyvarovat se některých omylů. Na základě našich zkušeností a dotazů klientů proto přinášíme přehled sedmi základních omylů, kterých by se měl každý investor vyvarovat. (celý článek)

STřEDA 09. LISTOPAD 2011

Na záchranu Itálie nejsou peníze. Zlato u 1800 dolarů, stříbro vítězí.

Itálie stojí na pokraji dluhové katastrofy, Evropa nemá na její záchranu prostředky. Euro se propadá, a stahuje ke dnu i českou korunu. Cena zlata se blíží 1800 dolarů za unci, investoři ale skupují hlavně stříbrné investiční slitky NTR a stříbrné mince A-mark a Silver Buffalo. (celý článek)

NEDěLE 06. LISTOPAD 2011

Německo ztrácí optimismus, dluhová krize prý dalších 10 let

Před dvěma týdny přetékaly stránky tisku optimismem: Dluhová krize je pryč! Státy se shodují na posílení eurovalu, Řekové budou více šetřit a Italové provedou reformy. O pár dnů později optimisté nevěřícně hledí na pád řecké vlády, hrozící krach Itálie a pochmurné prognózy Němců, že dluhová krize tu bude ještě nejméně 10 let. Poptávka po investičním stříbře stále roste, evropské měny klesají. (celý článek)

SOBOTA 05. LISTOPAD 2011

Jakou hodnotu bude mít euro?

Troška černého humoru na téma hodnota řeckého eura po měnové reformě. Situace v Evropě je dost tragická, tak přinášíme alespoň humor na numismatické téma. (celý článek)

STřEDA 02. LISTOPAD 2011

Řecko na pokraji chaosu, krize postihne i Českou republiku

Nečekané rozhodnutí řeckého premiéra Jorgose Papandrea o referendu k zahraniční pomoci krachujícímu Řecku vyvolalo zděšení nejen na finančních trzích. Německo a Francie nešetří ostrými slovy, Evropská centrální banka připouští rozšíření dluhové nákazy do dalších zemí. Sílí obavy z recese a z následné inflace. Euro včera prudce oslabilo vůči dolaru na dlouhodobá minima. (celý článek)

ÚTERý 01. LISTOPAD 2011

Dvě aktuální ekonomické krize v Evropě. Co na to Německo?

Situace v Evropě není vůbec růžová – potkávají se ze dvě krize současně. Podle Geralda Celenteho z Global Trends Research Institute se Evropané dopouští stejné chyby, jakou udělaly Spojené státy - příliš dluhu a míří k depresi.

O co že v dnešní době jde?
1. Krize předlužených zemí
2. Systémová krize bankovního sektoru
3. Jak se může zachovat Německo?
(celý článek)

NEDěLE 30. říJEN 2011

Investiční stříbro je horkou komoditou, za měsíc plus 16 %

Investiční stříbro bylo, je a bude investičním tipem kvalifikovaných investorů. O výhodách stříbra není třeba pochybovat, cenový vývoj dává investování do stříbra jednoznačně za pravdu. Stříbrné slitky, stříbrné cihly a stříbrné mince jsou atraktivní volbou také proto, že využití stříbra v průmyslu je v trvale rostoucím trendu. (celý článek)

ČTVRTEK 27. říJEN 2011

Dluhová krize je za námi?

Bruselské sezení členů EU přišlo se třemi závěry: ochranný fond se zvýší, banky budou rekapitalizovány a věřitelé odepíšou 50% dluhů Řecka. Zástupci států v Bruselu nešetřili před kamerami úsměvy, vzájemně si tiskli ruce a poplácávali se po ramenou. Krize je vyřešena, recese zažehnána. Je to tak doopravdy? (celý článek)

ÚTERý 25. říJEN 2011

Cena zlata nad 1700 dolarů, investiční stříbro pod nákupním tlakem

Cena zlata během několika minut vystřelila nad 1700 dolarů, cena stříbra skokově překonala 33 dolarů za troyskou unci. Dluhová nákaza se šíří z Řecka do dalších států, hrozí problémy Itálie a snížení ratingu Francie. Investoři dávají přednost drahým kovům před nejistotou inflační měny. (celý článek)

PONDěLí 24. říJEN 2011

Škodu nezjistí, kdo si pohyb trhu pojistí

Investiční stříbro a investiční zlato procházejí výraznými pohyby v obou směrech. Stejně tak je tomu na finančních trzích, kdy pohyb o stovky bodů vzhůru je následující den vystřídán stovkami bodů propadu. Cena zlata a stříbra není izolovanou veličinou, investiční stříbro i investiční zlato reflektují náladu na finančních trzích. Začátečník je cenovými pohyby překvapen, skutečný investor nadšen. Proč? (celý článek)

STřEDA 19. říJEN 2011

Investiční stříbro jako indikátor nedůvěry v euro

Objem objednávek investičního stříbra po krátkém odpočinkovém čase opět razantně roste. Důvodem zvýšeného zájmu o stříbrné slitky, stříbrné cihly, stříbrné mince je strach z budoucnosti eurozóny. Investiční stříbro by se mohlo stát dobrým barometrem obav z budoucnosti. (celý článek)

PONDěLí 17. říJEN 2011

Trhy rostou. Nebezpečí je pryč?

Série několika dobrých hospodářských výsledků a pár politických proklamací dělá divy. Akciové trhy během uplynulých dnů rostou, jako by všechny problémy zmizely z povrchu zemského. Je tomu vskutku tak? Nebo jsou jen kostlivci na nějaký čas opět uklizeni do skříně? (celý článek)

NEDěLE 09. říJEN 2011

Nejhorší poválečná krize je možná před námi

Šéf Evropské centrální banky (ECB) Jean-Claude Trichet konstatoval, že současná evropská krize je nejhorší krizí od dob druhé světové války. S varováním před nedozírnými následky dluhové krize přišly také investorské legendy George Soros a Jim Rogers. Víkendová jednání německé kancléřky Merkelové a francouzského prezidenta Sarkozyho skončila ovšem opět bez konkrétního výsledku. (celý článek)

STřEDA 05. říJEN 2011

Jaký může být vývoj ceny zlata? Pavel Hála pro Hospodářské noviny

Cena zlata i investiční stříbro prochází korekcí, dříve zcela nereálné nákupní ceny jsou nyní všední realitou. Vyplatí se investovat do zlata? Jaký může být další vývoj cen akcií, dluhopisů a drahých kovů? Analytik SILVERUM s.r.o. Pavel Hála odpověděl v anketě Hospodářských novin. (celý článek)

ÚTERý 04. říJEN 2011

Děje se něco s eurem?

Na čtvrtek 6. října jsou do Berlína svolány měnové rozhovory ministrů financí Německa, Francie, dále předsedů Mezinárodního měnového fondu, Světové banky a Evropské centrální banky a OECD. Něco velkého je asi ve vzduchu. Nemohou to být změny v eurozóně? Mohou. V následujících řádcích se zaměřím . . . (celý článek)

PONDěLí 03. říJEN 2011

Vydělali jste na poklesu ceny stříbra?

Cena stříbra i cena zlata procházejí cykly, kdy růstové trendy střídají korekce a poklesy. Trhy rostou a klesají, tak tomu bylo, je a bude i nadále. Kvalifikovaný investor proto sleduje nejen zhodnocování investičního stříbra a investičního zlata v dobách růstu, ale umí včas připravit strategii pro případ poklesu ceny. (celý článek)

ÚTERý 27. Září 2011

Investiční stříbro a zlato v korekci, analytik Pavel Hála online

Cena zlata a cena stříbra zažily největší pokles za poslední desetiletí. Graf ceny zlata i graf ceny stříbra ukazují v posledních dnech na jih. Kdy je vhodné investovat do drahých kovů? Analytik Pavel Hála odpovídá v úterý 27.9.2011 od 14:00 hodin v online rozhovoru na vaše dotazy. (celý článek)

PONDěLí 26. Září 2011

Co přinesl víkend?

Víkendové zasedání Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky (SB) patří vzhledem k eskalujícímu napětí v eurozóně k ostře sledovaným akcím. Výstupy příliš povzbudivé bohužel nejsou. (celý článek)

PáTEK 23. Září 2011

Opět rekordní prodej investičního stříbra

Včerejší propad na světových trzích poslal ceny investičního stříbra na ještě atraktivnější úrovně. Investoři poklesu ceny využívají k budování portfolia drahých kovů. Jaké jsou důvody těchto nákupů investičního stříbra? (celý článek)

ČTVRTEK 22. Září 2011

FED přilil olej do ohně, obavy z recese rostou

Včerejší zasedání americké centrální banky investory nepotěšilo. FED přiznal, že americké (a potažmo světové) ekonomice hrozí recese, s razantními dopady na finanční trhy. Trhy reagují dalším propadem. (celý článek)

PONDěLí 19. Září 2011

Investoři skupují stříbro, světové trhy padají

Světové burzy skokově propadly poté, co nové zprávy z Řecka zvýšily riziko krachu státu. Obavy o budoucnost eura se prohlubují. Propad ceny akcií také odráží nervozitu, která panuje před zasedáním amerického FEDu. Není jisté, zda a s čím šéf FEDu Ben Bernanke po dvoudenním zasedání vystoupí, aby uklidnil volatilní trhy. Pondělní objednávky stříbra překonávají dosavadní rekordy. (celý článek)

PONDěLí 19. Září 2011

Cena zlata v korekci, investiční stříbro opět vítězem

Investiční zlato a investiční stříbro přinesly v posledních dnech nejednu investiční příležitost k nákupu za zajímavou cenu. Také tradeři, těžící z pohybů ceny zlata a ceny stříbra, si přišli na tučné zisky. Kdo si přál cenu zlata nad 1900 dolary, ten se dočkal. Dočkal se i ten, kdo chtěl nakupovat zlato v cenové korekci. Ještě lépe tomu bylo u investičního stříbra. Investiční stříbro a investiční zlato zkrátka musely za poslední dva týdny potěšit každého. (celý článek)

PONDěLí 12. Září 2011

Řecko na hraně bankrotu, euro v krizi

Ceny zlata a ceny stříbra se pohybují na maximech, stejně jako nervozita na finančních trzích. Není divu, situace řecké ekonomiky je kritická. Kromě řízeného bankrotu Řecka je ve hře i jeho odchod z eurozóny. Investoři proto nadále dávají přednost drahým kovům. (celý článek)

NEDěLE 11. Září 2011

Vyplatí se investovat do zlata nebo je na něm bublina?

Minulý pátek se Jan Dvořák dostal mezi vybrané osobnosti, které na serveru www.penize.cz v článku Očima expertů měli odpovědět na otázku, zda se vyplatí investovat do zlata. Zde . . . (celý článek)

PáTEK 02. Září 2011

Depozit investičního stříbra a investičního zlata - dovolená

V době od 5.9.2011 do 7.9. 2011 bude část pracovníků depozitu drahých kovů čerpat dovolenou. Může proto dojít ke zpoždění v expedici zásilek v rozsahu 3 až 5 pracovních dnů.
Informační linka bude v uvedených dnech dostupná v omezeném rozsahu.
Provoz e-shopu je samozřejmě beze změn, je Vám plně k dispozici 24 hodin denně.
(celý článek)

ÚTERý 30. SRPEN 2011

Investiční stříbro: Stříbrné slitky NTR vyprodány během několika hodin

Stříbrné slitky NTR se těší trvalému zájmu investorů. Dnešní dodávka byla vyprodána během několika hodin, byť se jednalo o další z řady velmi posílených dodávek stříbrných slitků. (celý článek)

NEDěLE 28. SRPEN 2011

Investiční zlato a investiční stříbro ve stínu QE3

Dlouho očekávané vystoupení šéfa FEDu Bena Bernankeho zvýšilo pravděpodobnost, že kvantitativní uvolňování (rozuměj: tištění dalších peněz) bude pokračovat. Investiční zlato a investiční stříbro reagují na rostoucí hrozbu inflace růstem ceny. Ovšem v případě dobrých makroekonomických dat se můžeme dočkat i korekce ceny zlata a stříbra. Je nyní lepší volbou investiční zlato nebo investiční stříbro? Jak lze v této době vydělat? (celý článek)

ČTVRTEK 25. SRPEN 2011

Korekce na zlatě? Pro kvalifikované investory velké plus.

Cena zlata zažívá velmi příjemné období, totiž razantní pokles. Jde o období velmi příjemné z hlediska investora a tradera. Cena zlata konečně klesá. Zatímco média pláčou (a s nimi i ti, kteří spekulují na věčný růst), investor i trader mají při poklesu ceny zlata pravé žně. Právě nyní! (celý článek)

STřEDA 24. SRPEN 2011

Pavel Hála online odpovídá na Vaše dotazy!

Zajímá vás názor profesionála na budoucnost drahých kovů? Kam se může vydat cena zlata? Jaké jsou vyhlídky investování do zlata a stříbra? Pavel Hála, analytik SILVERUM s.r.o., patří k tuzemské špičce v oboru investic do drahých kovů. Na serveru Hospodářských novin bude Pavel Hála odpovídat online. (celý článek)

PONDěLí 22. SRPEN 2011

Zlato a stříbro rostou, obavy investorů též

Obavy investorů z dalšího vývoje přetrvávají. Švýcarský frank, investiční zlato a investiční stříbro jsou v centru zájmu investorů. Cena zlata a cena stříbra jsou na rekordních hodnotách, švýcarský frank je výrazně překoupený. Firmy drží hotovost a omezují investice, domácnosti šetří. Čeká nás nová světová krize? (celý článek)

ČTVRTEK 18. SRPEN 2011

Pád světových burz, cena zlata na novém rekordu. Bublina na zlatě?

Po dočasné konsolidaci zažily dnes světové trhy opět velký propad. Index DowJones propadl o více jak 400 bodů, ruské trhy jsou druhým dnem uzavřené. Cena zlata dosáhla nových rekordních hodnot, investiční stříbro rychle překonalo hranici 40 dolarů. (celý článek)

ČTVRTEK 18. SRPEN 2011

Stříbrné slitky NTR skladem

Investiční stříbro: Dorazilo několik posílených zásilek investičních stříbrných slitků NTR. Vzhledem k problémům eurozóny jsou právě stříbrné slitky NTR v centru zájmu mnoha investorů. (celý článek)

NEDěLE 14. SRPEN 2011

Nervozita na trzích, cena zlata na maximech

Světové trhy mají k poklidnému stavu velmi, velmi daleko. Aktuální situaci lze charakterizovat jako ztrátu důvěry v měny i ve schopnosti politiků zvládat další fungování předlužených států. Pohled na graf ceny zlata ukazuje, že zlaté slitky, zlaté cihly a zlaté mince roli bezpečného přístavu v neklidných dobách plní skvěle. Investiční stříbro se také vydalo severním směrem. Je to logické, neboť vysoká cena zlata – a také čekání korekci ceny zlata – přivádí kvalifikované investory k nákupům stříbrných cihel a stříbrných slitků i přes vyšší skladovací náklady. (celý článek)

ÚTERý 09. SRPEN 2011

Cena zlata na sever, cena stříbra na jih

Graf ceny zlata v těchto dnech zdolává další rekordy, zatímco cena stříbra klesá. Světové trhy procházejí sérií dramatických propadů, obavy z návratu recese rostou. Jak v této situaci reaguje laik a jak reaguje investor? (celý článek)

PONDěLí 08. SRPEN 2011

Panika na světových trzích. Kam se vydá cena zlata a cena stříbra?

Obrovské výprodeje a propady trhů, skokový nárůst volatility, nejistota a obavy – to je nynější realita na finančních trzích. Po pátečním uzavření trhů přišla další rána v podobě snížení ratingu USA. Jak bude reagovat investiční zlato a investiční stříbro? Jak zareaguje cena zlata a cena stříbra? (celý článek)

SOBOTA 06. SRPEN 2011

Horká zpráva - Agentura S&P snížila rating USA

Jedna ze třech nejvýznamnějších světových ratingových agentur - agrentura S&P snížila rating USA z AAA (udělený v r. 1941) o jeden stupeń na AA+ s negativním výhledem. Snížení ratingu povede ke zvýšení požadovaného výnosu amerických vládních dluhopisů ze strany investorů do těchto papírů z důvodu . . . (celý článek)

ÚTERý 02. SRPEN 2011

Jižní Korea nakupuje, cena zlata roste

Dnešní zpráva, že Jižní Korea v posledních měsících nakoupila 24 tun zlata, ukazuje na panující obavy z dalšího vývoje. A nejde pouze o nákupy Korejců – dřívější vývozci ( například Čína) se nyní naopak stávají největšími dovozci drahých kovů. Cena zlata je vysoko. Jak aktuální situaci posoudí kvalifikovaný investor? (celý článek)

NEDěLE 31. čERVENEC 2011

Cena zlata nad 1600 dolary, investiční stříbro přes 39 dolarů

Politická reprezentace USA si zahrává s ohněm. Obvyklá tahanice mezi republikány a demokraty o zvýšení dluhového stropu tentokrát dostala nebezpečné obrátky. Pokud zvážíme hluboké státní deficity Řecka, Itálie, Portugalska, Španělska, Irska a dalších, pak světové trhy rozhodně možnosti dluhového defaultu USA nebo snížení ratingu USA nečelí v dobré kondici. Jaký bude další vývoj? (celý článek)

ČTVRTEK 21. čERVENEC 2011

Depozit investičního stříbra a investičního zlata - dovolená

V době od 22.7.2011 do 29.7. 2011 bude část pracovníků depozitu drahých kovů čerpat dovolenou. Může proto dojít ke zpoždění v expedici zásilek v rozsahu 3 až 5 pracovních dnů.
Informační linka bude v uvedených dnech dostupná v omezeném rozsahu.
Provoz e-shopu je samozřejmě beze změn, je Vám plně k dispozici 24 hodin denně.
(celý článek)

ČTVRTEK 21. čERVENEC 2011

Investiční stříbro a investiční zlato – křišťálová koule II.

Graf ceny zlata ukazuje hodnoty kolem 1600 dolarů, graf ceny stříbra osciluje kolem 40 dolarů za troyskou unci. Investiční zlato a investiční stříbro odrážejí aktuální obavy investorů z dluhové krize. (celý článek)

NEDěLE 17. čERVENEC 2011

Investiční stříbro a investiční zlato - pohled do křišťálové koule

Velmi často se setkávám s dotazem, kam že půjde cena stříbra a cena zlata. Budou stříbrné slitky, stříbrné mince nebo zlaté slitky a mince levnější nebo dražší? Odpovídám vždy, že nemám křišťálovou kouli. Nicméně pro toho, kdo sleduje trhy, může být současné dění na trzích a aktuální reakce ceny zlata a ceny stříbra docela zajímavým způsobem, jak prognózovat vývoj ceny drahých kovů v dlouhodobějším horizontu. (celý článek)

PONDěLí 11. čERVENEC 2011

Investiční zlato – technická analýza

Cena zlata 1350 dolarů? Cena zlata 1860 dolarů? Obě varianty vycházejí z technické analýzy aktuálního grafu ceny zlata. Podívejme se na důvody optimistických i pesimistických scénářů vývoje ceny zlata. (celý článek)

ČTVRTEK 07. čERVENEC 2011

Naši klienti dosáhli zisk 20 procent již v červnu

Na konci června jsme v rámci obchodovaných opčních technik s našimi absolventy dosáhli již ročního plánovaného zhodnocení ve výši 20%. To je důvod k bilancování dosavadního průběhu kurzů a seminářů, které pro naše klienty zajišťujeme. (celý článek)

NEDěLE 03. čERVENEC 2011

Investiční stříbro a investiční zlato - druhá část přednášky

Zlaté a stříbrné certifikáty – jaká jsou rizika? K čemu slouží nákup investičního zlata a investičního stříbra? Pro koho jsou vhodné stříbrné mince, stříbrné slitky a stříbrné cihly? O kolik vzrostla cena zlata a cena stříbra nominálně a kolik reálně? Jaké jsou klady a zápory přímého držení investičního stříbra a jaká rizika přináší nepřímé investování do drahých kovů? Odpovědi přináší přednáška Ing. Jana Dvořáka, kterou vyslechli účastníci pražského investičního summitu MoneyExpo 2011. (celý článek)

NEDěLE 26. čERVEN 2011

Zlato, stříbro, inflace – exkluzivně Ing.Dvořák

Jaká je skutečná hodnota peněz? Jaká je skutečná inflace? Investiční zlato a investiční stříbro – je na trhu bublina či nikoliv? Jaká je reálná cena zlata, očištěná o inflaci dolaru? Má dluhové problémy pouze Řecko, nebo jsou i další státy již za hranicí bankrotu? Přednáška Ing. Dvořáka, specialisty SILVERUM s.r.o., z investičního summitu MoneyExpo 2011. (celý článek)

STřEDA 22. čERVEN 2011

Poptávka po investičním stříbře poroste

Řekové vybírají z bank hotovost, Řecko je proto potenciálně ohroženo i možnými pády bank. Současné řešení dluhového problému neznamená definitivní vyřešení, pouze dočasné odsunutí problému. Poptávka po drahých kovech roste nejen v Řecku, ale i v USA. Důvod je stejný: obava z problémů papírové měny, z dluhové pasti a z blížící se inflace. (celý článek)

STřEDA 22. čERVEN 2011

Investiční stříbro a investiční zlato – názor odborníka

„ V drahých kovech se dočkáme výkyvů, ovšem v nejbližších letech čekám rostoucí trend. Desítky procent jsou reálné“, řekl v rozhovoru pro Českou televizi Ing. Jan Dvořák ze SILVERUM s.r.o., který přednášel o investičním zlatě a investičním stříbře na investorském summitu MoneyExpo minulý víkend. (celý článek)

NEDěLE 19. čERVEN 2011

Investiční stříbro, investiční zlato na pražském MoneyExpo 2011

Mottem prvního dne investičního summitu byl slogan „Halíře dělají talíře“, druhý den byl věnován velkým penězům. Na téma investic do drahých kovů přednášel Ing. Jan Dvořák ze SILVERUM s.r.o.. V průběhu obou dnů navštívily expozici drahých kovů SILVERUM s.r.o. stovky zájemců. Kromě možnosti prohlédnout si různé formy investičního stříbra a investičního zlata mnozí využili příležitost konzultovat se zástupci SILVERUM s.r.o. aktuální příležitosti v investování do drahých kovů a vhodné nástroje pro samostatný trading i pro zajištění porfolia proti propadu trhu. (celý článek)

PáTEK 17. čERVEN 2011

Událost roku : MoneyExpo 2011 již tento víkend v Praze!

Finanční událostí roku je investiční summit MoneyExpo 2011, který bude Praha hostit ve dnech 18. a 19. června. Hvězdou summitu je elitní trader Larry Williams, který z 10.000 USD udělal opakovaně 1 milion dolarů. Samozřejmě na MoneyExpo 2011 nebude chybět SILVERUM s.r.o., lídr investičních drahých kovů v České republice. Srdečně Vás zveme na tématickou přednášku Ing. Jana Dvořáka, specialisty SILVERUM s.r.o., a samozřejmě také k návštěvě naší expozice na MoneyExpo 2011. (celý článek)

ČTVRTEK 09. čERVEN 2011

Stav zásob stříbra klesá

Během necelých tří let stav zásob stříbra, registrovaných na COMEX, výrazně klesl. Zatímco v roce 2008 bylo registrováno přes 86 milionů troyských uncí stříbra, dnes je to necelých 29 milionů. Investoři vývoj zásob investičního stříbra reagují. (celý článek)

NEDěLE 05. čERVEN 2011

Jak získat know-how ?

O úspěchu při investování rozhodují informace, které má investor k dispozici. To platí, pro investice do drahých kovů stejně jako pro nákup akcií. Kde lze získat kvalitní informace, analýzy, komentáře i aktuality? Jak se neztratit v moři informací a na stovkách webových stránek velmi rozdílné úrovně? To jsou otázky, kterou nám naši zákazníci velmi často kladou. (celý článek)

NEDěLE 05. čERVEN 2011

Informace jsou základem úspěchu

Kdo má včas správné informace, má před ostatními náskok. To platí nejen u investování do stříbra nebo do zlata. Kvalitní a aktuální informace zkrátka znamenají zisk.
Jak se rychle zorientovat v záplavě informací ? Kde lze získat potřebné informace a funkční know-how? Kde se objeví aktuální tipy na ziskové obchody i varování před riziky?
(celý článek)

ČTVRTEK 02. čERVEN 2011

Propady na burzách zatraktivnily investiční stříbro

Včerejší obchodování na burze se neslo ve znamení výprodejů. Důvodem byly údaje o slábnoucím růstu globální ekonomiky. Investiční stříbro po několikadenním růstu nad hladinu 38 dolarů reagovalo poklesem k ceně 37 dolarů, což pro investory znamená dobrou nákupní cenu. Také obavy z dalšího vývoje dolaru a eura podpořily nárůst nákupů fyzického stříbra, investoři budují dlouhodobá portfolia z fyzického investičního stříbra právě jako ochranu před znehodnocením měny. (celý článek)

ÚTERý 31. KVěTEN 2011

Základem úspěšného investování jsou informace

Kdo má včas správné informace, má před ostatními náskok. To platí nejen u investování do stříbra nebo do zlata. Kvalitní a aktuální informace zkrátka znamenají zisk.
Jak se rychle zorientovat v záplavě informací ? Kde lze získat potřebné informace a funkční know-how? Kde se objeví aktuální tipy na ziskové obchody i varování před riziky?
(celý článek)

NEDěLE 29. KVěTEN 2011

Investiční zlato – zlatá mince a zlatý slitek

Do sortimentu investičního zlata zařazujeme dva nové produkty: Zlatou minci American Buffallo v proof provedení a ve sběratelské etuji, a investiční zlatý slitek o hmotnosti 100 gramů.
Zlatá mince American Buffalo v proof kvalitě, sametovém pouzdře a ochranném obalu je špičkovou kombinací investičního zlata s numismatikou nejvyšší kvality, stogramový zlatý slitek je odpovědí na požadavky větších investorů do fyzického zlata.
(celý článek)

PáTEK 27. KVěTEN 2011

Stříbrné slitky NTR opět v e-shopu

Mezi nejoblíbenější formy investičního stříbra patří již tradičně stříbrné desetiuncové slitky z produkce NTR metals. Včerejší kumulované objednávky překročily krátkodobě objem aktuální skladové zásoby. Co bylo důvodem? (celý článek)

STřEDA 25. KVěTEN 2011

Investiční stříbro opět nad 36 dolary

Investiční stříbro stříbro prošlo v uplynulých týdnech korekcí. Aktuálně cena stříbra již třetím dnem roste. Cena stříbra 32 dolarů, která přilákala k nákupům mnoho zkušených investorů, je dnes již minulostí. Kvalifikovaní investoři vyhodnotili cenu stříbra jako výhodnou a nakupují, čímž se investiční stříbro stává opět dražším a dražším. Mezi kupci investičního stříbra a investičního zlata nechybějí velké investiční fondy, banky, ba dokonce centrální banky. (celý článek)

NEDěLE 22. KVěTEN 2011

Výprodej na stříbře – čeká nás i na zlatě?

Investiční stříbro zaznamenalo v lednu 1980 historické maximum: 49,45 USD za troyskou unci. Dne 25.4.2011 spotová cena stříbra vyskočila až na hodnotu 49,83 USD. Investiční stříbro tím dosáhlo od dubna 2003 kumulovaného zhodnocení ve výši 1 050 %. Následoval rychlý pokles ceny stříbra. Na trhu zavládla nervozita, když cena stříbra po několikadenním zotavení opět poklesla a 17.5.2011 atakovala úroveň 33 USD za troyskou unci. Lze očekávat podobnou situaci u investičního zlata? (celý článek)

ČTVRTEK 19. KVěTEN 2011

Řecko podruhé na pokraji bankrotu

Šéf Evropské centrální banky Jean-Claude Trichet na protest proti úvahám o restrukturalizaci dluhu opustil jednání ministrů financí EU. Trichet pohrozil, že v případě restrukturalizace řeckého dluhu Evropská centrální banka nebude nakupovat žádné řecké dluhopisy, čili se neubude podílet na snahách udržet Řecko v eurozóně. (celý článek)

NEDěLE 15. KVěTEN 2011

Euro opět na rozcestí

Euro před pondělním zasedáním reagovalo na negativní zprávy a z nich plynoucí obavy propadem vůči dolaru. Ukazuje se, že plány ozdravení financí Řecka nejsou reálné. Řecko bojuje s vlnou stávek a demonstrací, a původní závazky ke snížení deficitu rozpočtu se rozplývají v nedohlednu. (celý článek)

STřEDA 11. KVěTEN 2011

Akciový trh v květnu: Nejistota

Po nedávném propadu ceny investičního stříbra vidíme nerozhodnost na akciových trzích. Vytrvalí medvědi ovšem své pozice vyklízejí. Naplní se letos známé pořekadlo – „Sell in May and Go Away“? (celý článek)

NEDěLE 08. KVěTEN 2011

Jaké jsou důvody pro pokles ceny stříbra?

Graf ceny stříbra minulý týden připomínal střemhlavý pád. Cena stříbra během několika obchodních seancí skokově klesla z téměř padesáti dolarů na 35 dolarů za troyskou unci. Jaké jsou důvody rychlého poklesu ceny stříbra na světovém trhu? Jak můžeme využít pádu ceny ve svůj prospěch? (celý článek)

ČTVRTEK 05. KVěTEN 2011

Investiční stříbro razantně pokleslo

Výprodeje stříbra a zlata pokračují. Příčinou prudkého pádu ceny stříbra je kromě obav ze zpomalení růstu světové ekonomiky také zavírání futures pozic obchodníků na burze. Skutečný investor pokles ceny stříbra vítá. Dostáváme se na zajímavé cenové hladiny, o kterých jsme si před nedávnem mohli leda nechat zdát. Absolventi našich tradingových konzultací dávno vědí, že si každý majitel investičního stříbra může snadno stříbrné slitky, mince nebo stříbrné cihly zajistit proti poklesu ceny. Na propadu ceny se nám díky opčním strategiím daří velmi slušně vydělat. S ohledem na razanci propadu ceny stříbra také shortujeme, čili vyděláváme na poklesu ceny stříbra. Jen za dnešek je zisk na jediný kontrakt příjemných 436 dolarů. (celý článek)

PONDěLí 02. KVěTEN 2011

Usáma bin Ladin zahýbal s trhy

Investiční stříbro prochází razantní korekcí. Lze očekávat dlouhodobý propad ceny drahých kovů? Jak souvisí korekce se zabitím Usámy bin Ládina? Vše se dozvíte v rozhovoru Pavla Hály, analytika SILVERUM s.r.o., pro Českou televizi. (celý článek)

NEDěLE 01. KVěTEN 2011

Bude investiční stříbro a zlato stále lámat rekordy?

Vystoupení prezidenta americké centrální banky Bena Bernankeho vyznělo jednoznačně: kvantitativní uvolňování bude pokračovat, úrokové míry stoupat nebudou. Investiční stříbro a investiční zlato opět vystřelilo vzhůru, protože prohlášení FEDu znamená de facto také rezignaci na případnou hrozbu inflace. Pokud by se ale po skončení kvantitativního uvolňování podařilo dolaru zastavit pokles či dokonce nastartovat růst, mohlo by to pro investiční zlato a investiční stříbro znamenat silný impuls k poklesu ceny. (celý článek)

STřEDA 27. DUBEN 2011

Investiční stříbro o svátcích testovalo hranici 50 dolarů

Investiční stříbro o velikonočních svátcích vystřelilo přes 49 dolarů za troyskou unci a pokoušelo se zdolat „magickou padesátku“. Včerejší obchodování se neslo ve znamení mírné korekce. Cena stříbrného investičního slitku NTR se tak dostala opět pod hranici 11.000 Kč. Při korekci se zároveň objevila tučná prémia při ATM výpisu týdenních opcí, což je nepochybně zajímavá příležitost k zisku. (celý článek)

NEDěLE 24. DUBEN 2011

Investiční stříbro zaznamenalo týdenní rekord

Investiční stříbro tento týden rostlo rekordní rychlostí. Cena stříbra se během pěti obchodních seancí zvýšila o více jak 8 procent, čímž v rychlosti růstu překonala cenu zlata. Cena zlata zdolala hranici 1500 dolarů a směřuje výše. Od začátku roku cena zlata vzrostla o necelých sedm procent. Současná dynamika růstu dává také mimořádně dobré příležitosti pro tradingové využití a realizaci extra zisků. (celý článek)

PONDěLí 18. DUBEN 2011

Cena zlata testuje 1500, stříbro u 43 dolarů

Cena zlata se vyšplhala na dosud nevídaných 1486,40 dolarů, cena stříbra překonala 43 dolarů. Investiční banka Goldman Sachs podle některých údajů kontrakty na zlato shortuje již delší dobu, patrně očekává pokles ceny zlata. Podle některých odhadů cena zlata překoná 1700 dolarů, cílové ceny u stříbra se z 50 dolarů přesouvají k 70 až 100 dolarům. Aktuálnímu vývoji ceny zlata i ceny stříbra přizpůsobujeme nově otevírané pozice v našich opčních strategiích. (celý článek)

NEDěLE 17. DUBEN 2011

Pavel Hála: "Budoucnost stříbra má v rukou FED"

Proč investiční stříbro stále rekordně roste? Proč v dynamice růstu dokonce překonalo investiční zlato? Proč bylo stříbro s okamžitým dodáním dražší, než stříbro s pozdějším termínem dodáním? Americký FED končí QE2, co bude dál? Kam až se podívá cena stříbra? Pavel Hála, analytik SILVERUM s.r.o., předkládá vysvětlení aktuální situace. (celý článek)

PáTEK 15. DUBEN 2011

Cena stříbra nad 42 dolary, dnes expirace opcí

Po krátké korekci, kdy se na grafu ceny stříbra po delší době objevila hodnota pod 40 dolarů za troyskou unci, přichází v posledních dnech opět další série růstu ceny stříbra. Aktuálně cena stříbra testuje již hranici 42,5 dolaru za unci. Růst stříbra nám připravil přímo ukázkovou situaci v opčních strategiích. (celý článek)

ČTVRTEK 14. DUBEN 2011

Co se děje na trhu drahých kovů?

Kdo investuje do drahých kovů? Jsou to velcí nebo malí investoři? Proč právě drahé kovy a jaký je možný další vývoj ceny zlata a ceny stříbra? Je hlavní příčinou růstu obava z inflace? Proč je na COMEXu nedostatek drahých kovů? Proč z amerického trhu téměř zmizely stříbrné mince a slitky? (celý článek)

STřEDA 13. DUBEN 2011

Představujeme stříbrnou minci Silver Buffalo 1 oz

Novinkou v sortimentu je od dnešního dne jednouncová investiční stříbrná mince Silver Buffalo.
Podobné mince s motivem Indiána a bizona ale v USA produkuje mnoho různých mincoven. Ovšem právě Silver Buffalo od Golden State Mint je jedinečná tím, že je v USA akceptována jako forma spoření na penzi prostřednictvím IRA (Individual Retirement Account)!
(celý článek)

PONDěLí 11. DUBEN 2011

Pavel Hála v České televizi k aktuální ceně stříbra

Investiční stříbro překonalo hranici 40 dolarů a zdolalo tak jedenadvacetiletý rekord. Zájem o stříbro trvale roste, skupují je nejen investoři, ale i státy. Objevují se první signály, že stříbra nemusí být ani v budoucnu dostatek. Pavel Hála, analytik SILVERUM s.r.o., poskytl shrnutí aktuální situace na trhu stříbra České televizi. (celý článek)

PáTEK 08. DUBEN 2011

Především pro absolventy konzultací ? stříbro na rekordu

Pohled na graf ceny zlata i na graf ceny stříbra je jasný: drahé kovy dnes opět razantně posilují. Absolventi našich konzultací tuší, jak zajímavou situaci tedy přináší poslední obchodní seanse tohoto týdne. Za pár hodin totiž expirují týdenní ?stříbrné? opce, přičemž cena stříbra překonala velmi hladce hranici 40 dolarů za troyskou unci. A měsíční opce budou expirovat za dalších sedm dní. (celý článek)

STřEDA 06. DUBEN 2011

Cena stříbra nad 39 dolarů, dobrý a rychlý obchod

Cena stříbra včera otestovala hranici 39 dolarů za troyskou unci. Blížíme se tedy k magické hranici čtyřiceti dolarů? Překonáním čtyřicetidolarové hranice by se investiční stříbro mohlo opět posunout o level výše a ceny jako 32 nebo 35 dolarů by mohly být opravdu jen vzpomínkou. (celý článek)

PONDěLí 04. DUBEN 2011

Jsou to vaše peníze? Pak by měl být váš i zisk!

Sázet na fondy a hledat zde jistotu pro stáří, to riskantní sázka na utahaného, ne-li polomrtvého koně. Je to opravdu velký risk. Nevěříte? Věnujte pár minut návštěvě libovolné banky, která fondy nabízí ? a uvidíte sami, jak ?oslnivé a skvělé? výnosy fondy bank generují. A nezapomeňte položit otázku, kdo dostává dividendy z akcií, které jsou ?ve fondu?...
Proč cokoliv platit správci fondu, či porfoliomanažerovi s kravatou a zářivým úsměvem, který moudře hledí z obálky výroční zprávy fondu? Jak uvidíte, není k placení jakýchkoliv poplatků jediný rozumný důvod.
(celý článek)

PONDěLí 28. BřEZEN 2011

Slitky NTR skladem, nové stříbrné mince

V posledních týdnech zažívá trh s fyzickým stříbrem ?perné chvilky?. Zájem o fyzické stříbro neustává. Během víkendu se podařilo razantně urychlit celní řízení u stříbrných slitků NTR, které jsou v tuto chvíli již k dispozici v e-shopu. V případě mincí A-mark jsme vytipovali jinou minci, která má velmi podobný profil poměru ceny a likvidity. (celý článek)

PáTEK 25. BřEZEN 2011

Stříbrné slitky NTR dorazí během týdne

Při pohledu na graf ceny stříbra vidíme, že stříbro překonalo hranici 37 dolarů. Také investiční zlato se obchoduje poblíž svých historických maxim. Akutní nedostatek fyzického stříbra je realitou. Jedná se především o mezi investory velmi oblíbené 10oz slitky z produkce NTR, které nyní nejsou dostupné ani u našich dodavatelů v USA. (celý článek)

STřEDA 23. BřEZEN 2011

Krize na trhu s fyzickým stříbrem

Na světovém trhu byl velký nedostatek fyzického stříbra. Hovoříme samořejmě o "velkém" trhu, nikoliv o malém evropském trhu. Čím je to způsobeno? Jaký bude vývoj v budoucnu?
Velké obavy stále vzbuzuje další vývoj v Japonsku, kde se objevují rozporuplné zprávy o stavu jaderných reaktorů. Jak velké je riziko úniku radioaktivity a co by to mohlo znamenat pro světovou ekonomiku?
(celý článek)

PONDěLí 21. BřEZEN 2011

Názor odborníka na cenu stříbra

Je investiční stříbro předražené nebo není? Při pohledu na graf ceny stříbra od počátku roku vidíme, že cena stříbra vyrostla již o zhruba 20%. Tím se investiční stříbro dostalo do hledáčku většího množství investorů. Co se stane teď? Předkládám názory člověka, který se stříbru věnuje řadu let. Jde o E. Sprotta. Dovoluji si upozornit, že lidé mu věří. Jinak by se jeho firmou založené ETF neobchodovalo s prémiem téměř 20% k ceně stříbra. (celý článek)

ČTVRTEK 17. BřEZEN 2011

"Na cenu nespekulujte," říká analytik Pavel Hála

Jaké jsou příležitosti na trhu? Jaký je přístup tradera a jaký investora? Drahé kovy a spekulace na cenu - ano či ne? Jak nakupovat investiční stříbro? Je investiční stříbro vhodné k cenové spekulaci? Komentář Pavla Hály odpovídá na mnohé otázky.
Pavel Hála ve druhé části vysvětluje aktuální stav trhu s ropou, který charakterizuje slovem "šílený". Dozvíte se také neoficiální informace o skutečném stavu těžby černého zlata.
(celý článek)

PONDěLí 14. BřEZEN 2011

Zlato, stříbro porostou! Zlato, stříbro se propadnou!

Záměrně dnes volím tento zvláštní nadpis. Denně se setkávám se s mnoha našimi klienty a také odpovídám na desítky telefonických i e-mailových dotazů. Velmi častým dotazem je, kam půjde cena investičního zlata a kam se může podívat cena investičního stříbra.
Domníváte se, že cena zlata nebo cena stříbra půjdou tím či oním směrem? Chyba, domněnky nemají na trhu místo!
(celý článek)

PáTEK 11. BřEZEN 2011

Burzy se propadly, důvěra v euro má další trhliny

Akciové trhy zažívají razantní výprodeje. Americký index DowJones se včera propadl pod hranici 12.000 bodů, německý index DAX dnes ztrácí procento a je opět pod hodnotou 7.0000 bodů. Německá inflace meziročně vzrostla podstatně více, než se očekávalo. Po nedávném downgradu Řecka, postihlo snížení ratingu i Španělsko. Zprávy o katastrofálním zemětřesení v Japonsku k rostoucí nejistotě samozřejmě také přispívají. (celý článek)

ÚTERý 08. BřEZEN 2011

Řecko se propadá, investiční stříbro roste

Investiční stříbro v posledních dnech prudce posiluje, velcí investoři skokově zvyšují objednávky. Důvodem jsou nejen problémy na Blízkém Východě, ale také nové hrozby pro euro. Drahá ropa a očekávané zvýšení úrokových sazeb v eurozóně může opět poslat dolů mnoho evropských ekonomik. Společná evropská měna by utrpěla další tvrdý úder. (celý článek)

PONDěLí 07. BřEZEN 2011

"Výkonost důchodových fondů překonáváme," říká Martin Kopáček

Důchodová reforma u odborníků nevzbuzuje optimismus. Jak se lze připravit na penzi? Jak si zajistit solidní rentu, respektive jak se chránit proti inflaci a překonat slabé výkony penzijních fondů? Stačí nakoupit drahé kovy a těšit se na zhodnocení? "Rozhodně nikoliv", říká Martin Kopáček, vedoucí prodeje SILVERUM s.r.o., v pokračování rozhovoru z minulého týdne. (celý článek)

ČTVRTEK 03. BřEZEN 2011

Investiční stříbro může být nedostupné

Poměr investičního zlata k investičnímu stříbru se dostal na zajímavou hodnotu. Cena zlata je vzhledem k tomuto poměru nyní příznivá. Zlaté cihly a zlaté slitky versus stříbrné slitky a stříbrné cihly ? jak je to ale s jejich dostupností? Pavel Hála, analytik SILVERUM s.r.o., připravil pro Hospodářské noviny zajímavé srovnání. (celý článek)

STřEDA 02. BřEZEN 2011

?Důchodové reformě nevěřím,? říká Martin Kopáček

Dnešní článek se bude týkat především důchodové reformy. Má důchodová reforma naději na úspěch? Martin Kopáček je vedoucím prodeje SILVERUM s.r.o. a také realizuje konzultace pro klienty, kteří chtějí obchodovat na finančních trzích. Na budoucnost penzijního systému má velmi vyhraněný názor. (celý článek)

PONDěLí 28. úNOR 2011

Blízký Východ, cena zrnin a ropy - aktuální analýza Pavla Hály

Situace v Egyptě - a nyní především v Lybii ? výrazně hýbe finančními trhy. Ani investiční stříbro a investiční zlato není výjimkou. Obavy vzbuzuje také pohyb ceny ropy. Co je za příčinou nepokojů na Blízkém Východě? Proč nespokojenost eskalovala nyní s proč se šíří nepokoje v dalších arabských zemích? (celý článek)

ÚTERý 22. úNOR 2011

Korekce na euru?

Dojde v nejbližší době ke korekci na euru? COT říká že možná ano. Tentokráte to ale není tak "horké" jako v případě zlata v lednu. (celý článek)

PONDěLí 21. úNOR 2011

Analytik Pavel Hála exkluzivně k aktuální ceně stříbra a zlata

Spread na ropě je na rekordních hodnotách, může být důvodem poptávka po těžších destilátech? Jaká je prognóza ceny ropy? Jaký vliv má situace na Blízkém východě na cenu drahých kovů? Poroste investiční stříbro a investiční zlato? Za jakých okolností můžeme čekat korekci ceny zlata a stříbra? Těmto otázkám se věnuje nová analýza Pavla Hály, analytika SILVERUM s.r.o. (celý článek)

PONDěLí 21. úNOR 2011

Stříbro na rekordu, rozbuškou Blízký východ

Investiční stříbro pokračuje v růstu, v posledním týdnu dosáhlo třicetiletého maxima. I cena zlata stoupá a aktuálně opět pokukuje po hranici 1400 dolarů za unci. Rostoucí zájem o zlaté a stříbrné slitky i mince z drahých kovů kromě obav z inflace vydatně přiživuje také dění na Blízkém východě. Nepokoje v Egyptě, Jemenu či v Lybii, nejasná situace v Íránu a samozřejmě očekávání reakcí Izraele ? to vše podporuje investice do drahých kovů. (celý článek)

STřEDA 16. úNOR 2011

Jak přijít o úspory? Spořit bez možnosti výběru.

Myslíte, že vás po znárodnění penzijních fondů v Maďarsku již nemůže nic překvapit? Chyba lávky. Čeští experti z ministerstva financí Maďary trumfují ? čeští občané by prý měli povinně spořit do penzijních fondů, ovšem bez možnosti výběru. Uspořené prostředky by navíc nebyly předmětem dědictví. Jde tedy o novou daň, maskovanou za frázi o spoření na důchod. To není hloupý vtip, to je bohužel realita. (celý článek)

PONDěLí 14. úNOR 2011

Krize prý skončila, dluhy ale zůstaly

Ekonomická krize je prý překonána, akciové trhy dosahují nových rekordů. Nezaměstnanost klíčových ekonomik ovšem neklesá. Pracovní příležitosti nepřibývají tempem, jaké by bylo zapotřebí. Ani z finančních trhů nepřicházejí povzbudivé zprávy ? za státní dluhopisy požadují kupci stále vyšší úroky. Investiční stříbro a investiční zlato opět rostou. (celý článek)

STřEDA 09. úNOR 2011

Jak dlouho vydrží současné ceny kovů?

Cena zlata i cena stříbra prošly na začátku letošního roku příjemnou korekcí. Jak jsme informovali na webu i v našem newsletteru, mnoho velkých investorů využívá právě v těchto dnech stále zajímavé ceny stříbra k nákupům. Dojde opět k dosažení rekordních hodnot stříbra a zlata z přelomu roku? (celý článek)

PONDěLí 07. úNOR 2011

Investiční stříbro - má smysl v něm spořit ?

Jeff Clark z firmy Casey Research publikoval nedávno zajímavý článek. Zjišťoval, jakým způsobem měli Američané šanci naspořit si na rekreační nemovitosti. V USA sice ne tak běžný jev, zato u Čechů to není nic výjimečného. Co mu vyšlo? Že nejlépe by Američané udělali, kdyby své prostředky uložili do investičního stříbra. (celý článek)

PONDěLí 31. LEDEN 2011

Poručíme větru dešti, říká Sarkozy

Výstupy ekonomického fóra v Davosu, kde se řeší budoucnost společné evropské měny, připomínají projevy komunistických předáků bývalého východního bloku. Francouzský prezident Sarkozy vidí jednoznačně, kdo je vinen neutěšeným stavem eura: ?Vy, kteří zamýšlíte nadále spekulovat proti euru, dávejte si na svoje peníze velký pozor." Vida, spekulanti jsou ti, kteří způsobují problémy eura? (celý článek)

ČTVRTEK 27. LEDEN 2011

Cena stříbra klesá, investoři nakupují

Cena stříbra klesá a investoři již cítí dobrou příležitost k nákupu. Cena stříbra dosáhla velmi zajímavých hodnot, když se přiblížila 27 dolarů za troyskou unci. Aktuálně je zajímavý i oslabený kurz dolaru, což dává ideální šanci k velmi výhodným nákupům stříbrných slitků a mincí. (celý článek)

PONDěLí 24. LEDEN 2011

Něco podivného se děje na zlatě

Vývoj ceny zlata vypadá docela poklidně. Není ale všechno takové, jak se na první pohled zdá. Tento článek je pohledem "pod pokličku" a snahou zjistit, jaký boj se nyní na zlatě ve skutečnosti odehrává. (celý článek)

PONDěLí 24. LEDEN 2011

Investiční stříbro, nebo investiční zlato?

Je větší potenciál zhodnocení v investičním stříbře nebo v investičním zlatě? Jaká jsou rizika u platiny, palladia a rhodia. Je možné, aby byly drahé kovy v průmyslu substituovány? Může stříbro vyrůst až o 300%? Jsou opodstatněné obavy z hyperinflace v USA? (celý článek)

PONDěLí 17. LEDEN 2011

Jak zareaguje cena zlata a stříbra na zvyšování úrokových sazeb?

Inflace roste, údajně ale roste i globální ekonomika. Svět je, alespoň dle oficiálních statistik, z krize ?venku?. Lze tedy očekávat, že dříve či později bude muset dojít k zvyšování úrokových sazeb, které jsou nyní téměř na nule. Jak bude investiční zlato a investiční stříbro reagovat na růst sazeb? Dojde k růstu ceny zlata a ceny stříbra, nebo naopak k poklesu ceny drahých kovů? (celý článek)

PáTEK 14. LEDEN 2011

Zlato znovu koriguje, další příležitost je tu

Cena zlata opět klesá ke spodní části kanálu, v němž se poslední dobou pohybuje. Může dojít k dalšímu poklesu ceny zlata, ale i k opětovnému růstu. Jak této situace využijeme? Vypisujeme opět opce na zlato a připravujeme se (v případu pádu ceny zlata) také k výhodnému nákupu investičních zlatých slitků a mincí. (celý článek)

STřEDA 12. LEDEN 2011

Investiční zlato a stříbro ?up?

Investiční zlato a investiční stříbro v posledních třech dnech posílilo. Před několika dny jsme ale využili poklesu cen drahých kovů, když jsme vypsali opce kvůli inkasu prémia. Zároveň jsme levně nakoupili ochranné opce pro minimalizaci rizika. Jaký je výsledek tohoto obchodu? (celý článek)

PONDěLí 10. LEDEN 2011

2011 - pěkně geograficky

Takové malé věštění budoucnosti, aneb článek který jsem napsal pro zpravodajský a finanční portál Investiční web (investicniweb.cz). (celý článek)

SOBOTA 08. LEDEN 2011

Stříbrné mince American Silver Eagle ? obal

Nejen pro investory, ale i pro numismatiky je určena nová nabídka obalu na investiční stříbrné mince American Silver Eagle ? originální monster box státní mincovny USA. (celý článek)

ČTVRTEK 06. LEDEN 2011

Investiční stříbro a zlato korigují

Investiční stříbro a investiční zlato po dlouhé době zaznamenaly pokles ceny. Cena zlata během tří dnů poklesla nejvíce za poslední rok, cena stříbra se opět dostala pod 30 dolarů za unci. Dlouho očekávaná příležitost k zisku je tu: vypisujeme put opce! (celý článek)

PONDěLí 03. LEDEN 2011

Ohlédnutí za rokem 2010

Žurnalisté jásají nad růstem ceny stříbra, ke kterému došlo v uplynulém roce. Stříbro během roku hladce zdolávalo jednu psychologickou hodnotu za druhou, až dosáhlo ceny přes 30 dolarů za unci. Proč nás však růst ceny investičního stříbra netěší? (celý článek)

PONDěLí 20. PROSINEC 2010

Stříbrný slitek má svého majitele

Deset uncí stříbra ve formě slitku A-mark zdarma... Tento vánoční dárek získal jeden z našich zákazníků v rámci soutěže. Ke komu poputuje balíček se stříbrným slitkem? (celý článek)

PONDěLí 20. PROSINEC 2010

Martin Lembák navštívil SILVERUM s.r.o.

SILVERUM s.r.o. v těchto dnech navštívil Martin Lembák, známý americký broker českého původu ze společnosti Striker. Rozhovor jednatele SILVERUM s.r.o. Petra Fischera s Martinem Lembákem zveřejňujeme v investorské sekci, neboť Martinovy postřehy z burzovní praxe jsou inspirující nejen pro burzovní tradery, ale i pro investory do investičního zlata a stříbra. Martin Lembák totiž obchoduje pro své klienty také komodity včetně průmyslových a drahých kovů. V závěru rozhovoru se proto dostaneme i na Martinův názor na vývoj dolaru a na smysl nákupu a držení fyzického stříbra a zlata.tinův názor na vývoj dolaru a na smysl nákupu a držení fyzického stříbra a zlata. (celý článek)

NEDěLE 19. PROSINEC 2010

Kdo vyhraje stříbrný slitek?

Slosování o stříbrný slitek proběhne již 20.12.2010. Kdo získá stříbrný slitek A-mark o hmotnosti 10 troyských uncí? (celý článek)

PONDěLí 13. PROSINEC 2010

Má investice do stříbra smysl? Pro laika nikoliv.

Článek analytika SILVERUM s.r.o. Pavla Hály o investičním stříbře, který byl publikován na investičním webu, se rázem vyšvihl mezi nejčtenější. S potěšením zjišťujeme, že tento článek převzal také respektovaný server tyden.cz.
Co je důvodem rostoucí popularity investičního stříbra? Jaká jsou úskalí investičního stříbra? Proč investiční stříbro nakupují kvalifikovaní investoři? Proč nákup investičního stříbra laikům naopak nedává smysl?
(celý článek)

PáTEK 10. PROSINEC 2010

Porostou ceny zrnin?

Budou stačit zásoby v USA? Odpovídají ceny zrnin všem faktorům, které na ně působí? Co způsobilo strmý růst zrnin? Lze na zrninách vydělat, nebo jsou ceny již příliš vysoko? (celý článek)

PONDěLí 06. PROSINEC 2010

Analytik Pavel Hála na investičním webu

Analytik Pavel Hála připravil pro investiční web shrnutí základních zásad, které by investor do stříbra měl dobře znát. (celý článek)

PáTEK 03. PROSINEC 2010

Investiční stříbro vyrostlo o 50%

Investiční stříbro během tří měsíců vyrostlo o padesát procent. Investiční stříbro se blíží hranici 30 dolarů a cena stříbra se může vydat kamkoliv. Jak může investor reagovat na situaci, kdy cena stříbra může prorazit hranici 30 dolarů a raketově růst ke 40 dolarům, ale stejně tak může cena stříbra klesnout zpět k dvaceti dolarům za troyskou unci? Analytik Pavel Hála zodpovídá dotazy investorů v televizi Z1. (celý článek)

SOBOTA 27. LISTOPAD 2010

Investiční stříbro roste, euro v potížích

Nedávná schůzka představitelů eurozóny měla být zlomem, který nastolí řád do rozkolísaných fiskálních poměrů jednotlivých států. Za mořem dolar pokračuje pomyslné v jízdě z kopce i díky zdatnému pumpování nového oběživa tiskařskými lisy Bena Bernankeho. Co čeká nyní státy eurozóny? Dostane euro další úder z Portugalska, Irska nebo ze Španělska? Co je překvapivé na současném vývoji v Řecku? Jaký dopad bude mít vývoj v eurozóně na ceny investičního stříbra, investičního zlata nebo na cenu ropy? (celý článek)

ÚTERý 23. LISTOPAD 2010

Jak se připravit na krach na obligačním trhu

Níže uvedené je výňatkem článku Stewarta Thomsona. ? Obligační trh je naprosto klíčový pro další vývoj. Toto platí a bude platit ještě minimálně dalšího půl roku ? Obligační trh právě krachuje, Bill Gross vyslal masívní ?sell signál?. Slova ?obligace?a a ?zlato? by se vždy měly nacházet spolu. R . . . (celý článek)

PáTEK 19. LISTOPAD 2010

Čína zvýšila minimání rezervy bank

Analytik Pavel Hála v posledním komentáři nehodnotí aktuální cenu zlata ani investiční stříbro, ale upozorňuje na zajímavé události na světových trzích, které by měl investor velmi pečlivě sledovat. (celý článek)

ČTVRTEK 18. LISTOPAD 2010

Desetiuncové stříbrné slitky NTR opět v e-shopu

Stříbrné slitky NTR o hmotnosti 10 troyských uncí jsou opět dostupné v e-shopu. Zájemci o větší množství (nad 50 ks) samozřejmě mohou využívat fixační formu nákupu. (celý článek)

NEDěLE 14. LISTOPAD 2010

Investiční stříbro může vzrůst, říká Pavel Hála

Technická analýza podle Pavla Hály implikuje šanci, že cena stříbra i cena zlata mohou nadále růst. Trh investičního stříbra i investičního zlata je však velmi volatilní a investoři by se měli velmi mít na pozoru. Analytik Pavel Hála varuje před volatilní fází, v níž se trh stříbra nachází a zodpovídá dotazy diváků televize Z1. (celý článek)

PáTEK 12. LISTOPAD 2010

Stříbrné slitky v e-shopu, poptávka roste

Poptávka po investičním stříbre v posledních týdnech dramaticky roste. Kvalitních, tedy likvidních investičních slitků značky NTR, je nedostatek. Objem objednávek velkých investorů se znásobil a v e-shopu dočasně nebyly stříbrné investiční slitky k dispozici. Jaká je situace dnes? (celý článek)

PáTEK 05. LISTOPAD 2010

Investiční stříbro překonává zlato. FED neuspěje.

Jak souvisí kvantitativní uvolňování FEDu s růstem ceny zlata a ceny stříbra? Roste investiční stříbro a investiční zlato v důsledku akcí FEDu? Lze očekávat další růst cen zlata a stříbra, nebo můžeme očekávat korekci a tedy nákup zlata a stříbra za dobrou cenu? (celý článek)

PONDěLí 01. LISTOPAD 2010

Od zítřka inflace? Uvidíme.

Zasedání FEDu může odstartovat další znehodnocování amerického dolaru a růst inflace v dolarových cenách. Šéf FEDu Ben Bernanke tento týden pravděpodobně sdělí, že pumpování dolarů do ekonomiky bude pokračovat. (celý článek)

NEDěLE 31. říJEN 2010

Utíkej, krocane, utíkej

Krocani si žijí v poklidu, nic netuší. Najednou přijde Den Díkůvzdání a je po nich. Podobně mohou dopadnout investoři, kteří nezmění své chování a budou spoléhat zkušenosti z minula a jsou přesvědčeni, že je nic nemůže překvapit. Ve svém listopadovém komentáři to tvrdí Bill Gross - manažer největš . . . (celý článek)

NEDěLE 31. říJEN 2010

Cena zlata se může podívat přes 1500 dolarů

Pavel Hála, analytik SILVERUM s.r.o., předpokládá možnost korekce ceny zlata. Cena stříbrných slitků a stříbrných cihel by také mohla poklesnout. Tím by se pro nákupy investičního stříbra mohly vytvořit dobré podmínky. (celý článek)

PáTEK 29. říJEN 2010

Nejen investiční zlato a investiční stříbro mohou přinést zisk

Investiční zlato a investiční stříbro. Drahé kovy, které zná každý investor. Nákup zlaté cihly, stříbrného slitku či investiční mince je vcelku známou formou investice do drahých kovů. Investice do stříbra či zlata je konzervativní a prověřená. V těchto dnech se ale místo o investičním stříbře a investičním zlatě hovoří o vzácných zeminách. (celý článek)

PONDěLí 25. říJEN 2010

Pokles ceny zlata ? příležitost k zisku

Pokles ceny stříbra nebo pokles ceny zlata není jen šancí k nákupu za dobrou cenu. Jak vědí absolventi našich konzultací, také při poklesu poklesu ceny zlata a ceny stříbra inkasujeme zisky z opčních obchodů. Právě nyní se rýsuje jedna velmi zajímavá příležitost pro vstup do obchodu. (celý článek)

NEDěLE 24. říJEN 2010

Evropě dochází dech, z MMF ji vytlačuje Čína

Problémy s přeregulovanou a nevýkonnou ekonomikou Evropy jsou investorům dostatečně známy. Země EU kapitulují v měnových válkách, kritizují inflační politiku USA a ustupují Číně. Evropským zemím zkrátka není příliš veselo. (celý článek)

PáTEK 22. říJEN 2010

?Moje slova se potvrdila do puntíku? říká analytik Pavel Hála

Cena zlata a cena stříbra nyní ustupují z historických maxim. Pavel Hála, analytik Silverum s.r.o., očekává korekci drahých kovů. To může být zajímavou příležitostí pro realizaci zisků z opčních obchodů i pro zajímavé nákupní příležitosti investičního stříbra a zlata. (celý článek)

PONDěLí 18. říJEN 2010

Rekordní cena zlata a stříbra, dolar klesá, inflace roste

Cena zlata vystoupila až k 1385 dolarů, cena stříbra se přibližuje hranici 25 dolarů. Důvodem jsou nepochybně klesající hodnota dolaru i obavy z inflace v USA. Inflace roste i v eurozóně, projevuje se především v rostoucích cenách, od potravin přes komodity až po energie. Poptávka po zlatých a stříbrných slitcích roste. Známý investor John Paulson sdělil, že 80% svých aktiv nasměroval do zlata. (celý článek)

NEDěLE 17. říJEN 2010

Investiční přehled: Měď, rýže, zrniny

Jak vědí absolventi našich konzultací, zisky realizujeme nejen v drahých kovech. S jednoduchými opčními strategiemi? a s averzí vůči riziku - realizujeme zisky i v dalších komoditách. Analytik SILVERUM s.r.o. Pavel Hála představuje svůj pohled na tři důležité komodity, které jsou nyní v pomyslném hledáčku mnoha prozíravých investorů. (celý článek)

ČTVRTEK 14. říJEN 2010

Kdy se dočkáme korekce ceny zlata?

Cena zlata i ceny stříbra poslední týdny připomíná horskou tůru vrcholového sportovce. Investoři, kteří chtějí nakoupit stříbrné nebo zlaté slitky, si kladou otázku zda se dočkáme korekce, čili lepších nákupních cen. Nejen trh zlata a stříbra roste, pozitivně je naladěn také akciový trh. Co je důvodem růstu a jak toho lze využít? Analytik Pavel Hála v rozhovoru pro televizi Z1 předkládá svůj názor na další růst ceny drahých kovů. (celý článek)

PONDěLí 11. říJEN 2010

Stříbro láme rekordy, zásoby vyprodány během tří dnů

Cena zlata i cena stříbra opět dosáhly nových rekordů. Stejně tak rostou obavy o další osud dolaru i eura. Státy hledají východisko z krize devalvací vlastní měny, mezistátní měnové války však drtí úspory obyvatel. Stupňující se obavy z poklesu hodnoty úspory vedou řadu investorů k větším nákupům investičního stříbra i zlata. (celý článek)

PONDěLí 04. říJEN 2010

Poptávka po stříbrných slitcích se znásobila

Vysoká poptávka po likvidních stříbrných slitcích neopadává ani při současném růstu ceny stříbra. Stříbrné slitky NTR patří mezi investory k nejoblíbenějším. Důvodem je především výborný poměr ceny a likvidity. Nyní jsou tyto stříbrné slitky NTR opět dostupné prostřednictvím e-shopu. (celý článek)

NEDěLE 03. říJEN 2010

Jak vyčistit stříbro a zlato?

Investiční stříbro, ať již ve formě stříbrných slitků nebo stříbrných mincí, po čase zoxiduje. Jak lze stříbro vyčistit, aniž by došlo k poškození? Nejvhodnějším prostředkem na čištění stříbra je chemický čistič stříbra, který je dostupný i v našem e-shopu. (celý článek)

SOBOTA 02. říJEN 2010

Měnové války. Co je důvodem, jaké budou důsledky?

Snahy o posílení konkurenceschopnosti zemí vedou k měnovým válkám. Oslabení vlastní měny se může jevit pro mnohé země jako východisko z krize. Analytik firmy SILVERUM s.r.o. Pavel Hála vzhledem k současným měnovým intervencím mnohých zemí soudí, že je na místě hovořit o měnových válkách. (celý článek)

PáTEK 01. říJEN 2010

Cena zlata testuje nová maxima, cena stříbra nad 22 USD

V pátečním obchodování cena zlata otestovala hranici 1320 dolarů za unci a zakončila na 1318,60 USD za unci. Cena stříbra překročila 22 dolarů za unci a ustálila se na 22,09 USD. (celý článek)

PONDěLí 27. Září 2010

Cena zlata pokouší 1300 USD, cena stříbra překonala 21 USD

Cena zlata a cena stříbra opět poskočily k novým rekordům. Cena zlata pokouší hranici 1300 dolarů, cena stříbra překonala 21 dolarů. Růst ceny drahých kovů pokračuje. (celý článek)

PONDěLí 20. Září 2010

Nákupy zlata a stříbra se vládám nelíbí?

Rekordní cena zlata, rekordní cena stříbra. Pro investory nakupují zlato je cena zlata a cena stříbra důvodem ke spokojenosti. Pro mnohé vlády je zájem investorů o zlaté a stříbrné slitky důvodem k novým vráskám na čele.
Veřejnost se odvrací od inflační měny a přesouvá své úspory do "přístavu jistoty", nakupuje zlaté slitky, stříbrné cihly a investiční mince z drahých kovů. První vlaštovky regulací se začínají objevovat, samozřejmě maskovány politicky korektní "ochranou zákazníka". Že bankrotující vlády, jež si neumějí poradit s bobtnajícími dluhy a ekonomicku recesí, považují investory za nesvéprávné osoby, které je třeba "chránit", to zní jako velmi špatný vtip.
(celý článek)

STřEDA 15. Září 2010

Rekordní cena zlata, rekordní cena stříbra

Cena zlata dosáhla včera nových rekordních hodnot, když otestovala hranici 1274 USD. Také stříbro se podívalo přes dosavadní limity - cena stříbra včera překonala částku 20,50 USD. V případě dalšího růstu vyděláváme na růstu ceny zlata a ceny stříbra, v případě poklesu realizujeme zisk pomocí opcí. (celý článek)

PONDěLí 13. Září 2010

Quo vadis, Evropo?

Od začátku roku se výkonnost řecké ekonomiky snížila o více jak pět procent. Velkému testu důvěry investorů bude podrobeno Španělsko, které bude prodávat dluhopisy v celkové výši přes deset miliard euro. Mnohé prognózy varují, že po růstu hlavních evropských ekonomik v prvním a druhém čtvrtletí dojde ke stagnaci, ne-li přímo k poklesu. K nejistotě přispívá i snaha Německa a Francie, aby došlo k zákazu shortování akcií a státních dluhopisů. (celý článek)

NEDěLE 12. Září 2010

Co ovlivní cenu zlata?

Cena zlata osciluje kolem maximálních hodnot. Jaké jsou hlavní faktory, které mohou nyní ovlivnit cenu zlata? Ovlivní cenu zlata pokles hodnoty indické rupie, nebo možný krach na realitním trhu v Číně? S aktuální situací seznamuje ve své analýze Pavel Hála. (celý článek)

STřEDA 08. Září 2010

SILVERUM na nové adrese a s novými službami

SILVERUM s.r.o. od tohoto týdne sídlí na pražském Karlově náměstí č.5. Proč došlo ke změně sídla a co nového je připraveno pro klienty firmy? Na to se zeptal redaktor Jiří Jánský vedoucího prodeje Martina Kopáčka. (celý článek)

PONDěLí 06. Září 2010

Zlato a bondy - bližší pohled

Po delší době jsem si našel čas k napsání článku. Myslím, že příležitost je k tomu velmi vhodná, neboť zlato nyní útočí na all time high a stříbro je na tom podobně. Má zlato potenciál prorazit rezist na $1250 a vydat se k vyšším cenám? Určitě ano. Ale jak to tak na trzích bývá, situace není nikdy jednoznačná. Existují zde i faktory, které považuji za významnou hrozbu pro cenu drahých kovů. (celý článek)

SOBOTA 04. Září 2010

Cena zlata versus dluhopisy

Jaká bude cena zlata? Jaké jsou souvislosti s aktuální situací na trhu bondů? Převládá riziko inflace, nebo deflace? Analytik Pavel Hála v rozhovoru pro Z1 vysvětluje souvislosti, které mohou výrazně ovlivnit cenu zlata a další drahé kovy. (celý článek)

STřEDA 01. Září 2010

Poptávka po zlatě vzrostla o 36%

Důvodem nárůstu poptávky po zlatě je především silný růst poptávky investorů, jež vzrostla o 118% na 534,4 tun. Fyzická poptávka po zlatých slitcích a zlatých mincích vzrostla o 29% na 96,3 tuny. I přes vyšší ceny tedy poptávka po fyzickém zlatě stále roste, i za cenu vyššího prémia. (celý článek)

PONDěLí 30. SRPEN 2010

Zlaté a stříbrné slitky: run na londýnskou burzu

Lidé, využívající ?Unallocated? účty, se domnívají, že i v tomto případě mají prostředky uloženy ve zlatých a stříbrných slitcích, které banky v plné míře drží v trezoru. Nemají. Ve skutečnosti jsou tito investoři pouhými věřiteli banky bez jakéhokoliv zajištění. Nic víc. To potvrzuje i sama The London Bullion Market Association. (celý článek)

ČTVRTEK 26. SRPEN 2010

Pavel Hála: V ropě a v kukuřici lze opět vydělat

Jaké obchodní příležitosti vidí v komoditních trzích analytik Pavel Hála? Cena ropy poklesla, z krátkodobého hlediska lze předpokládat potenciál pro long. Cena kukuřice atakuje rezist úroveň, je možná krátkodobá spekulace na pokles. (celý článek)

PONDěLí 23. SRPEN 2010

Riziko návratu do recese roste

Krize není zažehnána ? tak lze shrnout situaci na světových trzích, názory analytiků i aktivitu amerického FEDu. I přes masivní finanční injekce do ekonomiky USA přetrvává riziko opětovného propadu do recese, respektive pokles a hledání druhého dna. Varovné signály přibývají. (celý článek)

PONDěLí 16. SRPEN 2010

Drahý slitek aneb Nejsem tak bohatý, abych...

"Nejsem tak bohatý, abych mohl kupovat levné věci." Toto úsloví platí v oblasti investičního stříbra snad ještě více, než kdekoliv jinde.
?Levné? slitky sebou nesou riziko nízké likvidity, která se při prodeji může nepoučenému investorovi vymstít. Levné slitky prodá méně, než by dostal za stejné množství stříbra zpracované renomovaným rafinérem. Velmi tvrdě pak tento rozdíl pocítí v situaci, kdy fyzického stříbra bude na trhu akutní nedostatek.
(celý článek)

PáTEK 13. SRPEN 2010

Cena zlata vzrostla, lze očekávat další nákupní příležitost?

Jaký je nynější důvod růstu ceny zlata a ceny stříbra? Analytik Pavel Hála konstatuje, že jedním z klíčových faktorů je právě nejistota na trzích, která v posledním týdnu vyústila v panické výprodeje na akciových trzích. Naši klienti, kteří této situace opět využili, již realizují příjemný zisk. (celý článek)

PONDěLí 09. SRPEN 2010

Dobrá investice? Nejen v drahých kovech, říká Jan Dvořák

Tento článek je první reakcí na četné dotazy našich zákazníků, kteří v rámci našich odborných konzultací hledají investiční příležitosti na kapitálových trzích. Měl by se investor do drahých kovů zabývat i investicemi do akcií, komodit či znát techniky obchodování s deriváty? Samozřejmě ano.

Na kterých trzích lze hledat investiční potenciál? Nejen v drahých kovech, odpovídá Ing. Jan Dvořák, spolumajitel SILVERUM s.r.o. a zakladatel specializovaného portálu www.pro-investory.cz. Tento článek je první reakcí na četné dotazy našich zákazníků, kteří často v rámci našich konzultací hledají investiční příležitosti na kapitálových trzích.
(celý článek)

PáTEK 06. SRPEN 2010

Investujete? Měli byste pečlivě sledovat souvislosti

Jedno z velkých rizik, které individálnímu investorovi hrozí, je příliš úzká specializace. Investoři sledují pouze ?svoji? oblast a často si neuvědomují, že trhy jsou v dnešní době velmi provázané. Každý investor, který nakupuje do svého portfolia investiční zlato a investiční stříbro, sleduje trh s drahými kovy. Ovšem najednou se trh začne chovat zcela nelogicky. Ceny poklesnou v době, kdy by měly růst ? a investor nestihne výhodný nákup. Jindy naopak ceny vystřelí vzhůru v době, kdy investor předpokládá korekci a těší se na dobré nákupy investičních kovů. Proč? (celý článek)

PONDěLí 02. SRPEN 2010

Centrální banky v tichosti nakupují investiční zlato

Řecká krize ukázala, jak nespolehlivé jsou státní dluhopisy. Centrální banky musely zklidňovat napjatou situaci, nalévat do systému nekryté měny daší a další hory potištěných papírků. Jak se ale nyní ukazuje, samy příliš nevěří tomu, co dělají, a v tichosti skupují investiční zlato. Celkem mají centrální banky nyní v trezorech přes 30.000 tun zlata. (celý článek)

STřEDA 28. čERVENEC 2010

Cena zlata je na supportu, investoři nakupují.

Aktuální situace na trhu nahrává pravidelným investorům, kteří vyžívají momentální příznivé kombinace poklesu ceny zlata a poklesu ceny dolaru k velmi výhodným nákupům investičního zlata. Investiční zlaté slitky jsou nyní díky poklesu ceny zlata a poklesu ceny dolaru na takové ceně, o které si investoři již téměř půl roku mohli pouze nechat zdát. (celý článek)

PONDěLí 26. čERVENEC 2010

Padesátiprocentní daň na dohled, penze v nedohlednu.

Sliby, chyby. Toto přísloví je ve vztahu stát ? občan téměř pravidlem, zejména v otázce peněz. Státní příspěvky ke stavebnímu spoření budou patrně zdaněny daní ve výši 50%. Tím stát elegantně změní původní podmínky smluv o stavebním spoření, aniž by se vystavoval riziku soudních sporů s občany. Obdobná je situace u penzí, kdy bude docházet jednak ke snižování reálné hodnoty vypláceného důchodu a zároveň ke zvyšování věku pro odchod do penze. Co z toho plyne? Především to, že dlouhodobá platnost jakýchkoliv ?smluv? se státem je iluzí. (celý článek)

NEDěLE 25. čERVENEC 2010

Kdy nakupuje investiční zlato chytrý investor?

Analytik Pavel Hála v rozhovoru pro televizi Z1 hodnotí cenový vývoj investičního zlata. Korekce ceny zlata a dlohodobý investiční pohled - jaká je právě situace? (celý článek)

PONDěLí 19. čERVENEC 2010

Cena ropy ? vliv na investiční zlato a další komodity

Skončil rostoucí trend akciového trhu, lze očekávat korekci? Jak ovlivní cena ropy cenu investičního zlata a investičního stříbra? Blíží se další růst ceny drahých kovů, nebo se můžeme těšit na levné nákupy? Proč by měl investor do drahých kovů sledovat také ceny zemědělských komodit? Globální pohled na možný vývoj drahých kovů předkládá analytik Pavel Hála v rozhovoru pro televizi Z1. (celý článek)

PONDěLí 12. čERVENEC 2010

Stříbrné investiční slitky NTR vstupují na český a slovenský trh

Dlouho očekávanou událostí je uvedení stříbrných investičních slitků z produkce americké společnosti NTR Metals na český a slovenský trh. NTR Metals patří mezi vysoce renomované výrobce investičních kovů. Je proto logické, že desetiuncové stříbrné slitky z produkce NTR Metals dováží do Evropy právě SILVERUM s.r.o., přední evropský obchodník s investičním stříbrem. (celý článek)

PáTEK 09. čERVENEC 2010

Investiční zlato - blíží se možnost výhodného nákupu?

Pavel Hála, analytik společnosti SILVERUM s.r.o., komentuje současnou situaci na trhu s investičním zlatem v pořadu televize Z1. Kdy by mohlo dojít ke korekci a jak výrazná by tato korekce mohla být? (celý článek)

ÚTERý 29. čERVEN 2010

Tzv. "Anonymní zlatý slitek" je diskrétní investicí

Novinkou v naší nabídce je tzv. "anonymní zlatý slitek", jehož obliba vzrostla zejména v době dluhové krize. Slitek, jehož výrobcem je renomovaná DEGUSSA, je miniaturní kopií 400oz zlaté obchodní cihly. Co jej odlišuje od ostatních slitků a proč obliba tohoto slitku raketově vzrostla? (celý článek)

ÚTERý 22. čERVEN 2010

Stříbro rekordně poroste, říkají odborníci

Již letos by stříbro mohlo překonat hranici 21 dolarů za unci. S touto predikcí vývoje ceny přišel Eugen Weinberg z Commerzbank AG. (celý článek)

PONDěLí 21. čERVEN 2010

Drahé kovy na rekordu. Faber, Soros a Roubini varují

Investiční zlato se posunulo nad technickou rezistenci a bylo novými nákupními příkazy hnáno na aktuální úroveň. Investiční stříbro se potýká s mnohonásobným nárůstem poptávky a cena roste i přes aktuální hodnotu dolaru. Logickým závěrem je, že investoři již považují stříbro za plnohodnotný investiční kov, nikoliv pouze za průmyslový kov.
Profesor Nouriel Roubini, který správně předpověděl současnou globální ekonomickou krizi, varuje společně s proslulým spekulantem Georgem Sorosem před dalším poklesem trhů.
(celý článek)

PONDěLí 14. čERVEN 2010

Španělsko padá, Řecko pod hladinou, EU však natírá zábradlí

Mnohé menší banky a spořitelny ve Španělsku mají velký problém s likviditou, občané v obavách urychleně vybírají své vklady a skupují investiční kovy. Řecko nově obrželo rating Ba1, o čtyři stupně horší, čímž se propadlo do spekulativní kategorie. Evropská komise tváří v tvář problémům, které způsobili sami politikové, opět předvedla zásadní nepochopení fungování trhu. S jistou dávkou černého humoru tento postup připomíná natírání fungujícího zábradlí na potápějícím se Titanicu. (celý článek)

PONDěLí 14. čERVEN 2010

Státní dluh nezadržitelně roste

Státní dluh překonal již v březnu hranici 1.217 bilionu Kč. Trh je neustále zaplavován novými a novými emisemi dluhopisů. A poroste nadále, i přes sliby politiků o snižování zalužení. Letos si stát půjči 280 miliard korun, v roce 2011 již 306 miliard a v roce 2012 dokonce 313 miliard korun. Že Českou republiku čeká inflace je zřejmé již nyní. (celý článek)

PONDěLí 14. čERVEN 2010

Budeme platit novou daň?

Na krizi eura doplatí všichni, kdo euro drží na bankovních účtech. Ovšem ani státy v EU, které eurem neplatí, nezůstanou ušetřeny. Podle plánu německé kancléřky Merkelové a francouzského prezidenta Sarkozyho by měla být zavedena nová daň z bankovních transakcí, kterou v konečném důsledku samozřejmě zaplatí řadový občan. Oddálení kolapsu měny má tedy platit opět daňový poplatník. (celý článek)

PONDěLí 07. čERVEN 2010

Trhy a měny krvácejí, investiční kovy září

Potíže se státními dluhy se od Olympu rozšířily do Španělska, nové problémy se objevují v Maďarsku. Čínští podnikatelé odmítají platby v euru, Írán vyprodává euro. Legendární americký investor Warren Buffet výrazně snížil svoje angažmá v amerických komunálních dluhopisech. Co to znamená pro investory do drahých kovů? Jaká je situace v investičním zlatě a v investičním stříbře? (celý článek)

PONDěLí 31. KVěTEN 2010

Jak zajistit dobrou cenu investičního stříbra?

Investiční kovy se proto ocitly pod nákupním tlakem: Slitky i mince mizí z trezorů velkoobchodníků takřka rychlostí světla. Jak si zajistit investiční kovy i ve chvíli, kde nejsou dostupné v e-shopu? "Fixací ceny.", říká jednatel firmy SILVERUM Ing. Petr Fischer. (celý článek)

PáTEK 28. KVěTEN 2010

Zlaté slitky opět v e-shopu, stříbrné od pondělí

Zlaté slitky 5g, 10g a 50g jsou nyní opět k dispozici v e-shopu. Stříbrné slitky bude možné objednat prostřednictvím e-shopu od pondělí 31.5.2010. (celý článek)

PáTEK 28. KVěTEN 2010

Řekové se vrhají na drahé kovy

Poptávka po drahých kovech v poslední době v Řecku prudce roste. Občané nakupují od centrální banky zlaté mince za ceny 1700 USD, sílí i pouliční prodej investičního zlata za ceny ještě vyšší. Populární místo, kde pouliční prodavači prodávají zlato, je hned vedle burzy cenných papírů . . . (celý článek)

PONDěLí 24. KVěTEN 2010

Důvěra v euro padá, poptávka po investičních kovech roste

Často je nyní citována předpověď Marca Fabera, slavného investora, který od loňského roku velmi varuje před nástupem masivní inflace. Podle Fabera budou postiženy všechny papírové měny, jak euro, tak i dolar. Investoři pokračují v budování ?portfolia jistoty?, tedy v nákupech investičních kovů. Celosvětově několikanásobně vzrostla poptávka především po investičním stříbře, které je stále pro nákup výhodnější než zlato. (celý článek)

NEDěLE 23. KVěTEN 2010

"Výhled eura do budoucna? Mnohem slabší!" říká analytik Pavel Há

?Korekce na zlatě je důsledkem politického rozhodnutí lídrů eurozóny a ECB. To, co ale proběhlo, znamená ale pro euro mnohem slabší výhled do budoucna.? komentoval situaci Pavel Hála, analytik firmy SILVERUM s.r.o. pro televizi Z1 Silverum na youtube (celý článek)

NEDěLE 16. KVěTEN 2010

Zadlužená Evropa a řecký bankrot

Problémy eurozóny pokračují. Řecko se potýká se stávkami a chaosem, Španělsko, Portugalsko a Itálie se na podobnou situaci preventivně připravují. V Německu a ve Francii sílí hlasy, že je třeba euro opustit a vrátit se k národním měnám. (celý článek)

NEDěLE 16. KVěTEN 2010

Analytik Pavel Hála v televizi Z1

Analytik Pavel Hála se v živém vstupu věnuje faktorům ovlivňujícím cenu stříbra. Kdo jsou největší těžaři a největší spotřebitelé stříbra? Jak by měl investor investovat do fyzického stříbra? Bankomaty na stříbro - realita, nebo jen marketingový tah? (celý článek)

ČTVRTEK 13. KVěTEN 2010

Trocha matematiky pro investory

Velmi často se dostáváme do situace, kdy jsou nám prezentovány úžasné výhody nějakého investičního produktu a dokazuje se to minulými výsledky. Jednou dané minulé výsledky lze však pro účely prezentace upravit tak, aby minulost vycházela lépe (to nemluvím o aproximaci do budoucna). Oblíbeným trikem . . . (celý článek)

2 Uvod

3 Trh modernich strukturovanych produktů waranty, opce, futures

4 Vyvoj v ČR

5 Členěni modernich strukturovanych produktů

6 Co jsou certifikaty

6 Jak funguji

7 Rizika certifikatů

9 Vyhody certifikatů

10 Rizika spojena s certifikaty

11 Vice o certifikatech...

14 Vynosově–rizikovy profil certifikatů

16 Indexove certifikaty

18 Basket certifikaty

19 Zname investični strategie

20 Strategicke certifikaty

22 Tematicke certifikaty

24 Garantovane certifikaty

26 Discount certifikaty

28 Airbag certifikaty

30 Bonus certifikaty

32 Sprint certifikaty

34 Outperformance certifikaty

36 Index certifikaty versus strategicke certifikaty

37 Tematicke certifikaty versus ostatni certifikaty

38 Airbag certifikaty versus garantovane certifikaty

39 Discount certifikaty versus bonus certifikaty

40 Sprint certifikaty versus outperformance certifikaty

41 Slovnik

45 Životopis autorů

46 Kontakty

Certifikáty  Matice investičních produktů (Pákové produkty, Derivate Anlageprodukte, Knock-out (Long- Short , Warranty (Call – Put) , Investiční certifikáty, Discount, Rolling Discount, 100% garance... vše na jednom místě a přehledně)

Co znamená zkratka IPO?

IPO (Initial Public Offering) je vžitý termín pro primární veřejnou nabídku akcií spojenou se vstupem na burzovní trh.

Jde o vstup firmy na burzu, díky kterému se začnou akcie firmy obchodovat na trhu cenných papírů. Důvodem k provedení IPO může být buď navýšení kapitálu, prodej části akcií v držení původních vlastníků, nebo, dokonce nejčastěji, kombinace obou uvedených procesů. Investoři zase získají záruku likvidity vložených prostředků, jelikož veřejně obchodovatelné cenné papíry jsou na burze rychle a snadno zpeněžitelné.

Proč ještě nejsou vaše akcie na burze?

Získání dodatečného kapitálu bez nutnosti platit úrok bance, vyšší volnost v nakládání se svěřenými penězi, ale třeba i zájem médií a rostoucí publicita. To vše nabízí tuzemským akciovým společnostem pražská burza. Dynamicky se rozvíjející trh láká stále více investorů. Jejich kapitál je pak pro mnoho firem důvodem, proč zvažují svůj vstup na tento trh.

 Možnost kotovat své akcie na burze je pro podniky hledající finanční prostředky nejen stále zajímavější, ale v posledních několika letech také stále jednodušší. Ve snaze podpořit tuzemský kapitálový trh totiž Burza cenných papírů Praha všechny potenciální emitenty maximálně podporuje, překážky už neklade ani současná legislativa.

A co může pražská burza přinést společnostem, jež se rozhodnou kotovat své akcie?

 • Kapitál bez úroku
  Vstup na kapitálový trh znamená krok k velkému množství potenciálních investorů. To umožňuje získat i tak vysokou částku, kterou není např. jedna banka schopna nebo ochotna v rámci úvěru poskytnout. Při vydávání akcií navíc emitent získá finanční prostředky v hotovosti na neurčito, bez nutnosti splácet úvěr a úroky.
 • Optimalizace kapitálové struktury
  Možnost optimalizace kapitálové struktury mezi dluhem a vlastním kapitálem. Emisí akcií emitent navyšuje svůj vlastní kapitál.
 • Volnost v nakládání se získaným kapitálem
  U kapitálu získaného emisí akcií má podnik větší volnost při jeho využití, což je značná výhoda oproti omezením, která jsou často spojena s úvěrovým financováním.
 • Vyšší důvěryhodnost firmy
  Vzhledem k požadavkům kapitálového trhu je hospodaření společností, které na něm emitovaly své akci, mnohem transparentnější a tudíž i důvěryhodnější pro investory.
 • Publicita
  Přijetí emise k obchodování na regulovaném trhu je spojeno se značnou publicitou, což se příznivě odráží na celkovém povědomí o společnosti, na jejím dobrém jméně a důvěryhodnosti.
 • Prestiž
  Být kotován na burze je známkou úspěšnosti firmy.

Proč právě pražská burza?

 • Pražská burza je uznávaným trhem, takže cenné papíry obchodované na jejím oficiálním trhu mohou být nakupovány i do portfolií přísněji regulovaných institucionálních investorů. Od roku 2004 je nositelem statutu „Designated Offshore Market“, což je ohodnocení americké Komise pro cenné papíry, které potvrzuje americkým investorům, že se jedná o transparentní a bezpečný trh.
 • Tuzemští institucionální investoři mají silný zájem o nové emise za účelem rozšíření svých portfolií při dodržení podílu investic na domácím trhu.
 • V roce 2005 došlo k velkému nárůstu aktivity domácích drobných investorů a jejich obchody nyní tvoří více než 10 % objemu obchodů realizovaných na pražské burze.
 • Přijetí nové emise je spojeno se značnou mediální pozorností. Novým emitentům i jejich dalším aktivitám je věnována značná publicita, což je zviditelní na českém trhu.
 • Lze očekávat vstřícnost a pomoc zainteresovaných orgánů, neboť existuje všeobecný zájem oživit trh a posílit pozici burzy.
 • Burza implementovala velmi vstřícnou poplatkovou politiku, kdy úplně zrušila poplatky za přijetí emise akcií na svůj trh.

Jaká společnost má předpoklady úspěšně vstoupit na burzu?

Vzhledem k tomu, že základem úspěšného úpisu je dostatečný zájem investorů, musí je emitent dokázat zaujmout a přesvědčit, že jejich investice se bude zhodnocovat. Proto mezi předpoklady, které by měl podnik zajímající se o IPO splňovat, patří zejména připravenost sdílet informace a transparentní struktura podniku a jeho finanční toky. V čele společnosti by navíc měl být profesionální management s jasně definovanými plány a cíli. Posledními z nutných předpokladů jsou dostatečná velikost obratu firmy a připravenost na přechod na mezinárodní účetní standardy.

Jak rychle emise probíhá?

Doba od úvodního rozhodnutí statutárního orgánu po uvedení na trh je individuální, protože záleží jak na připravenosti emitenta, zkušenosti poradců a aranžéra emise, ale i na optimálním termínu vstupu na trh.Ve většině případů se však tato doba pohybuje do šesti měsíců.

Kolik bude firmu stát celá emise?

Náklady na primární emisi akcií včetně jejich uvedení na regulovaný trh dosahuje několik procent z objemu emise. Nejpodstatnější část poplatku tvoří poplatek manažerovi emise, další nedílnou součástí jsou služby výdaje na právní poradce. Poplatky Komisi pro cenné papíry, Centrálnímu depozitáři a Burze cenných papírů Praha představují jen zanedbatelnou část nákladů.

Primární emise a vstup na trh krok za krokem

Vyberte si zkušené poradce, důležitý je zejména tzv. manažer emise, kterým bývá silná investiční banka. Manažer zajišťuje přípravu a koordinaci emise včetně marketingových aktivit. Právní poradci se pak postarají o právní rámec celého procesu, dohlížejí na komunikaci s investory a starají se, aby se předešlo riziku právních sporů.

 • Pokud chcete emisí navyšovat základní kapitál, nezapomeňte, že o tomto navýšení musí rozhodnout valná hromada společnosti.
 • Aby mohly být emitované akcie nabídnuty veřejnosti, je potřeba připravit tzv. prospekt cenného papíru. Tento dokument, který je kombinací právního popisu emise a představení firmy potenciálním investorům, je součástí práce právních poradců.
 • Prospekt, ve kterém chybí údaje jako např. cena či konkrétní data, je známý pod pojmem „předběžný prospekt“ a podléhá schvalování Komise pro cenné papíry.
 • Prostřednictvím tzv. „roadshow“ představí manažer emise předběžný prospekt odborné veřejnosti a otestuje tak, zda bude mít trh o emisi zájem.
 • V procesu nazvaném „bookbuilding“ zasílají investoři nákupní příkazy, ze kterých manažer emise po zpracování určí emisní kurz a objem emise.
 • Na základě veřejné nabídky proběhne upsání a to tzv. zápisem do listiny upisovatelů.
 • Posledním z kroků je přijetí cenného papíru na trh. Na základě vaší žádosti o něm rozhoduje burza.

 

Kliknutím otevřete obrázek v plné velikosti ...

Chcete vědět o IPO více?

Burza pro vás připravila publikaci s názvem IPO - Nová kapitola Vašeho úspěchu, jejíž elektronickou verzi naleznete zde.

Více informací týkajících se primární emise akcií, kontaktů potřebných k uvedení emise na trh, ale i samotné pražské burzy lze získat na adrese info@pse.cz.

 

Nové bezplatné semináře!

Největší český on-line broker Fio, burzovní společnost a akciový trh RM-SYSTÉM pro Vás na podzim roku 2008 připravili 56 vzdělávacích seminářů. Nově i v menších městech jako je Hodonín, Chrudim, Karviná, Kladno, Kolín nebo Znojmo.

Přihlásit se můžete snadno vyplněním jednoduchého registračního formuláře.

 

Aktuální termíny:

 

ZÁKLADY KAPITÁLOVÉHO TRHU - Praha, 15.9.2008 18:00

 ZÁKLADY KAPITÁLOVÉHO TRHU - Zlín, 18.9.2008 17:30

 ZÁKLADY KAPITÁLOVÉHO TRHU - Ostrava, 22.9.2008 17:30

 ZÁKLADY KAPITÁLOVÉHO TRHU - České Budějovice, 23.9.2008 17:30

 ZÁKLADY KAPITÁLOVÉHO TRHU - Liberec, 24.9.2008 17:30

 ZÁKLADY KAPITÁLOVÉHO TRHU - Hradec Králové, 25.9.2008 17:30

 ZÁKLADY KAPITÁLOVÉHO TRHU - Brno, 25.9.2008 18:00

 INTERNET A AKCIE - Praha, 29.9.2008 18:00

 ZÁKLADY KAPITÁLOVÉHO TRHU - Znojmo, 30.9.2008 17:30

 ZÁKLADY KAPITÁLOVÉHO TRHU - Plzeň, 30.9.2008 17:30

*          Další termíny a nová témata naleznete ZDE

CYRRUS, a.s., poskytuje komplexní služby na kapitálových trzích pro individuální investory i korporátní klientelu. Zaměřuje se hlavně na burzovní obchody v systému SPAD pražské burzy a obchodování na akciových trzích v Polsku, Maďarsku, Turecku, Německu a USA.

Zprostředkování obchodů s cennými papíry je hlavní činností společnosti CYRRUS, a.s.

Akcie je cenný papír, který dává svému majiteli (akcionáři) podíl na majetku dané akciové společnosti. Akcionář má také právo na podíl ze zisku akciové společnosti - na dividendu. O její výši rozhoduje každý rok s ohledem na dosažený hospodářský výsledek valná hromada složená z akcionářů. Růst kurzu akcie na burze může svým majitelům přinést kromě dividend také zajímavé zhodnocení. Práva a povinnosti majitele akcie upravuje kromě obchodního zákoníku také zákon o cenných papírech. Našim klientům doporučujeme částku 30 000 Kč jako minimální vstupní investici. V současnosti nabízíme možnost obchodovat tituly na trzích v České republice, Polsku, Maďarsku, Turecku, Německu a USA.


P Ř Í K L A D
Zákazník uvažuje o nákupu akcíí (jaro 2006) a to defenzivněji a dlouhodoběji, bez využití cizích peněz, pákových efektů a zvýšené rizikovosti. Z tohoto důvodu, po dohodě s osobním makléřem, byl vybrán energetický sektor, resp. akcie společnosti ČEZ, které se obchodují na pražské burze. Podává tedy pokyn k nákupu akcií společnosti ČEZ a má k dispozici 100 000 Kč. K nákupu se rozhodl na jaře 2006, kdy je kurz akcií ČEZ na hodnotě 1 000 Kč a kupuje tudíž 100ks.

 

Technická specifikace pokynu:
Směr: Nákup
Titul: ČEZ
Počet ks: 100ks
Kurz (cena): 1 000 Kč
Trh: KOBOS BCPP


Popis operace:
Zákazník nakoupil 100 ks akcií ČEZ za 1 000 Kč a měl k tomu k dispozici 100 000 Kč. Zákazník investuje dlouhodobě a akcie stále drží. V červenci 2008 se kurz akcií ČEZ pohybuje u 1 300 Kč. Pokud by nyní tuto pozici zákazník prodal, obdržel bez odečtení poplatků za nákup a prodej hrubý výnos 30 000 Kč, resp. 30% zhodnocení.

CHCETE VĚDĚT VÍC?

Neváhejte kontaktovat naše makléře, kteří Vás provedou celým invetičním procesem. Tato služba je zdarma a pro všechny typy klientů. Můžete také navštívit naše semináře a sledovat pravidelné aktuální zpravodajství a analýzy.

 

ZAČÍNAJÍCÍ INVESTOŘI

Začínající investory upozorňujeme, aby si byli vědomi toho, že obchody mohou přinést nejen zisk, ale také ztrátu. Naše společnost poskytuje zákazníkům bezplatná nezávazná doporučení k nákupu či prodeji cenných papírů, vycházející z kvalitního analytického zázemí a spolehlivých informačních zdrojů (Bloomberg, Reuters, ČTK atd.). Rozhodnutí o provedení obchodu je vždy na zákazníkovi. Klient je po dohodě se svým osobním makléřem v telefonickém kontaktu a je okamžitě informován o všech důležitých skutečnostech.

VÍCE INFORMACÍ

MINIMUM O DANÍCH

UPOZORNĚNÍ NA RIZIKA

SMLOUVY A FORMULÁŘE

Fondy na Turecko se slevou na vstupním poplatku

Nabídka fondů se slevou na vstupním poplatku v měsíci únoru a březnu je skutečně pestrá. 9 fondů v naší akční nabídce jsou zaměřeny na Turecko a vybírat můžete z akciových, smíšených i dluhopisových fondů.

Lednové domino z fondů vytřáslo zisky roku 2007

Panika na akciových trzích se v lednu 2008 musela nutně projevit i v podílových fondech. Samozřejmě zejména u těch s rizikovým apetitem, tedy smíšených a akciových, případně fondech fondů. Naproti tomu konzervativní produkty prožily slušný měsíc, korunové dluhopisové fondy dokonce zazářily jako už dlouho předtím ne.

HSBC - Světová premiéra zajištěného fondu v CZK

Zimní tranše zajištěných fondů HSBC. Nyní se i konečně dočkali korunoví investoři - HSBC nabízí zimní tranši včetně jednoho korunového zajištěného fondu.

Nejsme svědky dlouhodobějšího poklesu, ale pouze korekce

ČP Invest přichází s hodnocením aktuální situace na trzích a doporučením a vysvětluje, proč jsme dle názoru analytiků svědky korekce, a ne na začátku dlouhodobějšího poklesu.

Inflace, inflace, inflace ...

Donedávna tu byla jen v miniaturní podobě, nikdo si jí téměř nevšímal a nebral ji vážně. Teď najednou pěkně vyrostla, řadě lidí je na obtíž a většina z nás s ní začíná počítat. Inflace se v meziročním srovnání vyšplhala v prosinci 2007 na 5,4 %.

Oslovení odborníci očekávají, že ČNB během letošního roku zvedne sazby ze současných 3,50 % minimálně na 3,75 %, ale možná také až na 4,50 %. Akcelerující inflace a solidní růst ekonomiky tažený domácí poptávkou ukazují na potřebu přísnější měnové politiky.

Za loňský rok korunový investor v akciích reálně prodělal, pokud nepřevážil rozvíjející se trhy. Zneklidňující je fakt, že to platí i o desetileté periodě.Výsledky nejsou povzbudivé. Fondy za posledních 10 let reálně vydělaly překvapivě málo.

Recese, která se dostavila v USA, může mít na trhy paradoxně pozitivní vliv. Akciové složky v portfoliích neredukujeme, část pozic z peněžního trhu přesouváme do komodit. Naše očekávání do budoucna jsou umírněně pozitivní. Není nutné redukovat ve prospěch konzervativní složy.

Forex: Průvodce devizovým trhem

Poradna - Stukturální fondy
Ušetříte každý měsíc nějakou tu korunu
a nechcete, aby tyhle peníze ležely ladem? Přemýšlíte, jak je nejlépe zhodnotit? Možností je mnoho, a nejen pro ty, kdo mají k dispozici velké částky. Stačí pár stokorun každý měsíc.Před začátkem jakéhokoliv spoření či investování byste měli mít jasno v tom, co chcete s naspořenými penězi udělat. Až podle toho totiž můžete volit ten pravý produkt. Pokud například chcete spořit svým dnes malým dětem na vzdělání, nebude ideální střádat peníze na běžném bankovním účtu. Dále je důležité ujasnit si - podle cíle spoření - na jak dlouho budete peníze ukládat. Pokud například chcete střádat na příští dovolenou, víte, že peníze vyberete za rok. Také tento údaj je důležitý při volbě produktu. A třetí nezbytnou věcí je volba rizika, které jste při investování ochotni podstoupit. S rostoucím rizikem totiž roste potenciální výnos, ale také možnost, že o část svých úspor přijdete. Kdo by nechtěl vydělávat 20 % ročně? Jste ale schopni případně přijmout i ztrátu 20 % ročně? A jste vůbec schopni přijmout ztrátu? Na tyto otázky byste si měli poctivě odpovědět.

Když máte jasný cíl
Víte na jak dlouho chcete peníze ukládat a s jakým rizikem, přichází na řadu výběr produktu. Nejdříve byste si měli udělat inventuru toho, jaké finanční nástroje už využíváte. Stavební spoření, životní pojistky, možná penzijní připojištění najde asi mnoho z nás, ti zkušenější už mají i podílové fondy. Stavební spoření a penzijní připojištění mají kvůli způsobu nastavení státní podpory "své limity výhodnosti", vyplatí se na ně spořit jen do určité částky. U stavebního spoření to je necelých 1 700 Kč měsíčně, kdy dosáhnete na maximální státní podporu (3 000 Kč za rok), u penzijního připojištění je státní podpora pouze do 500 Kč, pak ještě můžete získat daňový odpočet. Kromě délky investování, jeho rizika a stávajících produktů byste měli vzít v úvahu i závazky. Pokud máte malé děti, partnera, který je na vás závislý, měli byste v první řadě uvažovat o dobré životní pojistce. Ta by vaše blízké měla zabezpečit v případě, že onemocníte závažnou chorobou, stane se vám úraz či zemřete. Pokud jste už svým závazkům dostáli, nebo jste se prostě rozhodli životní pojištění ignorovat, přichází na řadu další možnosti spoření či investování.

První, nejjednodušší a u nás zatím stále nejpoužívanější variantou jsou vkladní knížky, termínované vklady či spořící účty. Jsou to produkty s prakticky nulovým rizikem ztráty, zároveň ovšem s velmi nízkým výnosem. Mohou být vhodné pro uložení peněz na maximálně 2 roky. Sofistikovanější variantou spořícího účtu jsou podílové fondy peněžního trhu, jejich výnos bývá o něco vyšší než výnos srovnatelného spořícího účtu. Velkou výhodou je, že pokud z nich peníze vyberete po více než půl roce, výnos nepodléhá dani (oproti tomu se úrok ze spořícího účtu daní 15 procenty). Jejich rizikovost je rovněž velmi nízká. Nabízejí je všechny velké české investiční společnosti, většinou na přepážkách svých mateřských bank. U všech těchto fondů je možné se po složení první jednorázové investice (většinou 5 000 Kč, výjimečně méně) domluvit na pravidelném investování , kdy už správci fondů stačí každoměsíční vklady například ve výši 500 Kč. O výplatu svých peněz můžete požádat kdykoliv (na rozdíl od předčasné výpovědi termínovaného vkladu či spořícího účtu neplatíte žádnou sankci), obvykle jsou vám vyplaceny během tří až čtyř dnů, někdy i rychleji.
Pokud je váš investiční horizont delší než dva roky
(tedy chcete či můžete peníze na tuto dobu postrádat), měli byste uvažovat o produktech, které nabízejí možnost vyššího výnosu. Nejvhodnější jsou opět podílové fondy, tentokrát dluhopisové. Ty už sice nesou určité riziko, ale dvouleté období by mělo stačit k vyhlazení jeho výkyvů (jde o tzv. průměrování výnosu v čase).
Hodláte-li dávat "peníze bokem"
na delší dobu než dva roky, můžete vybírat z dalších typů podílových fondů – smíšených či akciových. Výnosy jsou opět vyšší, stejně jako riziko. Pokud se rizika bojíte, ale současně byste rádi dostali možnost vydělat více, můžete využít tzv. zajištěných fondů. Ty nabízejí v případě úspěchu (ceny akcií rostly) část výnosu z akciového investování a v případě neúspěchu (ceny akcií klesaly) vrácení vašeho vkladu, někdy i s malým úrokem. Nevýhodou těchto fondů je nutnost je držet až do splatnosti (většinou tři či více let), v případě předčasného prodeje není výplata vložené částky garantována; můžete tedy utrpět ztrátu. Pro ty, kteří raději střádají pravidelně každý měsíc, může být nevýhodou také vysoká minimální investice. Pohybuje se v řádu několika tisíc korun. Pokud jste ochotni se svých peněz vzdát na šest a více let (spoříte si třeba na přilepšení k důchodu), můžete kromě již popsaných podílových fondů využít také produktů, které různými formami podporuje stát. Prvním z nich je již zmíněné stavební spoření. Můžete jej využít ke střádání i v případě, že jste své potřeby spojené s bydlením již vyřešili. Po stavebním spoření je dalším produktem se státní podporou penzijní připojištění. To je nejdlouhodobějším produktem na trhu. Vložené peníze z něj bez sankcí nedostanete před 60 rokem vašeho života a dříve než po pěti letech spoření. Spořit si můžete třeba jen stokorunu měsíčně. Je třeba mít ale na paměti, že délka spoření v penzijním fondu snižuje vlivem státního příspěvku tzv. efektivní výnos. Tedy čím delší doba, tím nižší zhodnocení. Poslední státem podporovaným produktem je životní pojištění. Zde má podpora trochu jinou formu než u předchozích dvou produktů. Nedostáváte peníze, ale můžete si platby na životní pojištění odečíst z daňového základu, podmínky jsou stejné jako u penzijního připojištění – alespoň pět let a minimálně do 60 let věku. Také ovšem zvažte, či se poraďte s odborníkem, zda by produkty životního pojištění neměly sloužit ke svému původnímu účelu a jestli by pro vás za účelem investování nebyly vhodnější jiné instrumenty. Existují samozřejmě i další nástroje, od přímých investic do akcií přes nemovitosti až po relativně nové produkty jako např. certifikáty či tzv. exchange traded funds. Ty ovšem vesměs předpokládají zvládnutí určitých investorských základů, nejsou příliš vhodné pro začátečníky. Důležité je mít jasno Jak je vidět, možnosti je dost. Při vlastním rozhodování si nejdříve udělejte jasno, teprve pak si vybrané produkty pořizujte. Za zvážení stojí možnost nechat si poradit od profesionála, měl by to být ovšem někdo důvěryhodný. Pak by se nemělo stát, že vám přesvědčivý finanční poradce prodá něco, co nepotřebujete. Nicméně pokud ve svých plánech nemáte jasno, ani dobrý finanční poradce vám nepomůže.
Vkladní knížka

– umožňuje libovolné vkládání a vybírání (při sjednané délce vkladu je nutno dát nejdříve výpověď), je stále velmi oblíbená díky své jednoduchosti; přináší úrok, jehož výše závisí na délce vkladu a částce, vyplácený úrok se daní 15 %, v současnosti se pohybuje mezi 0,2 až necelými 2,5 %.

Spořící účet
– lépe ovladatelná (například pomocí telefonního či internetového bankovnictví) varianta vkladní knížky; přináší úrok, většinou závislý na délce úložky a výši částky (vyplácený úrok se daní 15 %), v současnosti se pohybuje mezi 0,3 až necelými třemi %.
Podílové fondy
– jejich prostřednictvím můžete investovat do cenných papírů – dluhopisů či akcií; jsou čtyři základní typy – peněžního trhu, dluhopisové, smíšené, akciové (seřazeno dle rizika a možného výnosu od nejnižšího k nejvyššímu); vyjma fondů peněžního trhu musíte u této investice počítat i s možností ztráty (především u akciových a smíšených fondů); výnosy českých podílových fondů se za uplynulý rok pohybovaly okolo 2,5 % (peněžního trhu), 10 % (dluhopisové), 20 % (smíšené) a 30 % (akciové); je třeba pamatovat, že loňský rok byl především pro akciové fondy velmi úspěšný a že minulá výkonnost negarantuje podobné výsledky do budoucna.
Zajištěné fondy
– varianta podílových fondů, v případě příznivého vývoje trhů dostanete podíl na růstu cen akcií, v případě nepříznivého vývoje dostanete zpět částku, kterou jste do fondu vložili; na rozdíl od
podílových tyto fondy
musíte držet až do splatnosti (většinou několik let), v případě předčasného odkupu nemusíte dostat všechny vložené peníze zpět
 
Certifikáty     
Nejlevnější povinné ručení
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Peněžní fondy Dluhopisové fondy Smíšené fondy Akciové fondyPojištění osob Finanční poradna
Kapitálové životní pojištění Investiční životní pojištění Rizikové životní pojištění Úvěrové životní pojištění
Důchodové pojištění Úrazové pojištění Pojištění majetku Pojištění bytů a rodinných domků Pojištění chalup a chat Pojištění domácností Peníze Výpočty kalkulačky
Rust

Rust

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one