Nechat přebytečné peníze ležet doma pod matrací znamená nejen jejich znehodnocení inflací, ale také ušlý výnos, který byste mohli realizovat jejich investováním!

Umění investovat...

...je obsahem několika následujících textů a rubrik!

Investování je způsob, jakým lze zhodnotit peníze. Je to běžná činnost, která se však - jako ostatně všechno - musí umět! Přestože může investování sloužit jako nástroj pro shromažďování peněz, což je primárním cílem spoření, je zde několik zásadních rozdílů.

 

Smysl mají obě formy ukládání peněz - aktivní investování i pasivní spoření - a doporučuje se oba způsoby kombinovat.

 

Spoření - jediná možnost..?

V důsledku absence kapitálového trhu před rokem 1989 bylo jedinou možností zhodnocení finančních přebytků uložení prostředků na různé typy spořících účtů. Podstatou spoření bylo (a nadále je) pravidelné ukládání peněz na bankovní či spořící účet a postupné zhodnocování vkladu předem stanovenou úrokovou sazbou.
Spoření odpovídá statickému ekonomickému systému, ve kterém je vše předem dáno. Nabízí jistotu v bouřlivých dobách, ale nenabízí nic, když je ekonomika na vzestupu.

Investování - efektivní způsob zhodnocení financí

Naproti tomu investování souvisí s dynamickým ekonomickým systémem. Při investování je třeba se oprostit od veškerých garancí a jistot. Za garance a jistoty se totiž velice draze platí.

 Člověk, který chce v budoucnu svůj počáteční kapitál efektivně rozmnožit, se musí od jistot oprostit a podstoupit určité riziko.
Musí začít investovat!
Nejlevnější povinné ručení
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Peněžní fondy Dluhopisové fondy Smíšené fondy Akciové fondyPojištění osob Finanční poradna
Kapitálové životní pojištění Investiční životní pojištění Rizikové životní pojištění Úvěrové životní pojištění
Důchodové pojištění Úrazové pojištění Pojištění majetku Pojištění bytů a rodinných domků Pojištění chalup a chat Pojištění domácností Peníze Výpočty kalkulačky
Rust

Rust

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one