PE_CZ_1213.pdf  3.16MB
 

Pick of the Week   Elringklinger Bonus Cap
Německá společnost ElringKlinger se v posledních dnech prezentovala velmi solidními výsledky. Došlo k dvojcifernému nárůstu obratu a zisku. Také na druhé pololetí pohlíží koncern optimisticky. Ve srovnání s loňským rokem má dojít ke zvýšení výnosů o pět až sedm procent. Investorům se nabízí spekulace na stagnaci.
  
Tržní novinka   UBS nabízí strategii Value
Value investoři nepatří mezi spekulanty. Nesázejí na konkrétní budoucí události nebo trendy. Ve velké míře se koncentrují na fundamentální ukazatele – většinou na P/E nebo výši očekávaných dividend – a mají vždy dlouhodobý investiční horizont. Za zakladatele teorie value je považován ekonom Benjamin Graham.
Trading série   Část 13: Obchodní systémy (II)
Ve spolupráci se Scoach (největší obchodní platformou pro strukturované produkty) jsme pro čtenáře ZertifikateJournal připravili témata, která se zaměří na problematiku obchodování - oblast tradingu. V dnešní třinácté části našeho seriálu se budeme zabývat obchodními systémy.
  
Portfolio   Čína ukazuje svojí sílu
Index Hang Seng China Enterprices (HSCEI), který obsahuje nejdůležitější čínské akcie obchodované na burze v Hongkongu, v poslední době spíše oslaboval. Za poslední rok si odepsal 21 procent.
PE_CZ_1212.pdf  2.67MB
 

Pick of the Week   EUR/USD Discount Put
V uplynulých dnech se euro dostalo pod velký prodejní tlak. Vinu na tom mají spekulanti, kteří sází na možný odchod Řecka z eurozóny. Ovšem je jisté, že Řecko je s reformami v prodlení. Poněvadž také ve Španělsku krize eskaluje, dostala se jednotná evropská měna do sestupné spirály. Vůči americkému dolaru zaznamenala evroská měna dvouleté minimum.
  
Latinská Amerika   Jak investovat do Chile
Chile je především závislá na cenách mědi. Také lithium je na mezinárodních trzích žádanou komoditou. Dalšími exportními šlágry jsou rybolov a víno. Ovšem i zde je patrná závislost na světové ekonomice. Není tedy divu, že roce 2009 měla země negativní růst. Ovšem již 2010 došlo k oživení, navzdory zemětřesení ekonomika vzrostla o více než pět procent.
Trading série   Část 12: Obchodní systémy (I)
Ve spolupráci se Scoach (největší obchodní platformou pro strukturované produkty) jsme pro čtenáře ZertifikateJournal připravili témata, která se zaměří na problematiku obchodování - oblast tradingu. V dnešní dvanácté části našeho seriálu se budeme zabývat obchodními systémy.
  
Portfolio   Betonové zlato
V poslední době však získal německý ne-movitostní trh na atraktivitě. Důvody: kvůli eurokrizi se němečtí investoři aktuálně drží stále ještě zpět, úrokové sazby jsou na velmi nízkých úrovních a panuje strach z rostoucí inflace.
PE_CZ_1210.pdf  3.2MB
 

Pick of the Week   Lufthansa Bonus Cap
Až třetinu své hodnoty mohou ztratit akcie německé letecké společnosti Lufthansa, aniž by byl dvojciferný procentuální bonus výnos v ohrožení. To umožňuje vysoká volatilita podkladové akcie, která se v posledním období po sérii negativních zpráv dostala pod prodejní tlak a v průběhu posledního roku ztratila ze své hodnoty přes 37 procent.
  
Nová emise   Express bez omezení
Klasické Express certifikáty ukazují silné stránky při tržní stagnaci nebo v případě mírně rostoucích trhů. Nevýhodou je, že nabízejí omezený výnos. Není možné dosáhnout více než předem stanovené ma-ximální zhodnocení, i když dojde k výraznému růstu podkladového aktiva. Tuto mezeru vyplňují emitenti novou strukturou s názvem PerformancePlus certifikáty.
Trading série   Část 10: Podpora a rezistence
Ve spolupráci se Scoach (největší obchodní platformou pro strukturované produkty) jsme pro čtenáře ZertifikateJournal připravili témata, která se zaměří na problematiku obchodování - oblast tradingu. V dnešní desáté části našeho seriálu se budeme zabývat hladinou podpory a rezistence.
  
Portfolio   Investice v Rusku
Index RDX, který je kotován na vídeňské burze obsahuje 15 ruských společností, které jsou obchodovány jako ADR či GDR v Londýně, upsal za předchozí tři měsíce okolo 18 procent.
PE_CZ_1208.pdf  2.79MB

 

Pick of the Week   Gold Discount Call
Cena zlata zastavila prozatím svůj pokles. V předchozích týdnech trojská unce výrazně „znehodnotila“. Mnoho tržních spekulantů bylo nuceno uzavřít své long pozice. Vliv na prodej tohoto drahého kovu měla rovněž stávka kupujících v Indii. Také dle mínění mnoha expertů se cena zlata dostala na atraktivní úroveň.
  
Sociální sítě   New Economy 2.0
Současné tržní ocenění společnosti Face-book již ve velké míře reflektuje „zlatou“ budoucnost. V dalších měsících lze očekávat, že se Facebook hipíci budou všemožně snažit podpořit růstový trend. Ale existujících 900 milionů uživatelů naráží na limity růstu. Dobrým přikladem je historie akcie společnosti Yahoo.
Trading série   Část 8: Candlestick Chart
Ve spolupráci se Scoach (největší obchodní platformou pro strukturované produkty) jsme pro čtenáře ZertifikateJournal připravili témata, která se zaměří na problematiku obchodování - oblast tradingu. V dnešní osmé části našeho seriálu se budeme zabývat Candlestick Chart (Svícovým grafem).
  
Portfolio   Reverse Bonus stabilizuje
V současném tržním prostředí nabízejí zajímavé výnosy struktury jakými jsou například Reverse Bonus certifikáty. Zejména kvůli nedávnému výraznému nárůstu volatility.
PE_CZ_1204.pdf  2.65MB
 

Pick of the Week   Deutsche Post Bonus Cap
Akciový kurz Deutsche Post profitoval pře-devším z růstu výše dividend a velmi pozitivní prognózy budoucích tržeb. Ale ani u tohoto koncernu nerostou stromy do nebe. Také z pohledu technické analýzy hrozí silný protivítr. Bonus Cap certifikát investorům vyplatí maximální výnos, za předpokladu, že se akcie Deutsche Post nepropadne o více než 20 procent.
  
Nová emise   Futures na dividendy
V současném tržním prostředí nízkých úrokových sazeb se investoři poohlížejí po možných alternativách Dividend Futures jsou přímo kalkulovány termínovou burzou a ztělesňují sumu očekáných dividend, které vyplatí všechny společnosti zahrnuté do kalkulace příslušného indexu. Investoři si tedy kupují dividendy, které index v určitém roce vyplatí.
Trading série   Část 4: Trading cíle (II)
Ve spolupráci se Scoach (největší obchodní platformou pro strukturované produkty) jsme pro čtenáře ZertifikateJournal připravili témata, která se zaměří na problematiku obchodování - oblast tradingu. V dnešní druhé části našeho seriálu se budeme podrobně zabývat popisem hlavních trading cílů.
  
Portfolio   Dluhopisový dům u konce
Dlouhodobé americké státní dluhopisy oslabují. Ekonomické uklidnění a inflační rizika dostávají státní dluhopisy pod tlak, ale nejnižší historické úrovně výnosů z dluhopisů už patrně máme za sebou.
PE_CZ_1202.pdf  3.33MB
 

Pick of the Week   BASF Bonus
Také v roce 2012 chce největší chemický koncern světa - německý BASF - překonat své rekordní hospodářské výsledky dosažené v roce uplynulém. To ale nebude zdaleka tak jednoduché jak by se zdálo. Investoři, kteří sází na rostoucí kurzy, ale zároveň chtějí být do určité míry ochránění proti poklesům, mohou sáhnout po bonus certifikáty od BNP.
  
Investice do ropy   Geopolitická rizika
Ropná sorta WTI v současné době stojí více než 107,00 USD a cena severomořské ropy brent se vyšplhala na více než 123,00 USD. Hlavním důvodem pro tento cennový růst je pozastavení exportu ropy z Íránu. Tento akt přispěl k geopolitickým nejistotám – kterých se chytají spekulanti a tlačí tak ceny ropy vzhůru.
Trading série   Trading kapitál
Ve spolupráci se Scoach (největší obchodní platformou pro strukturované produkty) jsme pro čtenáře ZertifikateJournal připravili témata, která se zaměří na problematiku obchodování - oblast tradingu. V dnešní druhé části našeho seriálu se budeme zabývat trading kapitálem.
  
Portfolio   Defenzivní odvětví s kvalitami
Investovat do tohoto odvětví je možné za pomoci certifikátů na index EURO STOXX Food & Beverages. Pokud se však poohléd-nete i po jednotlivých potravinářských titulech, dají se najít všelijaké struktury a to i s velice atraktivními podmínkami.
PE_CZ_1211.pdf  2.21MB
 

Pick of the Week   Balda Discount
U Balda „cinká“ hotovost ve firemní pokladně. Tato společnost, která se zabývá zpracováním plastů, prodala další část svého podílu v tchajwanské společnosti TPK, výrabějící touchscreens. Celkem bylo prodáno 16 milionů akcií. Výnos: Kolem 150 milionů EUR. Po ukončení této trasakce, a po vyplacení dividend, zůstane v pokladně 350 milionu EUR.
  
Nová emise   Jak zaparkovat likviditu
S ohledem na velmi nízké úrokové sazby nabízí zajímavé úročení nová emise s názvem Festzinsanleihe od Deutsche Bank. Tento cenný papír má pětiletou dobu trvání (do července 2017) a nabízí plnou ochranu kapitálu. V průběhu doby trvání bude investorům vyplacen každý rok úrok ve výši 1,6 procenta.
Trading série   Část 11: Identifikace trendu
Ve spolupráci se Scoach (největší obchodní platformou pro strukturované produkty) jsme pro čtenáře ZertifikateJournal připravili témata, která se zaměří na problematiku obchodování - oblast tradingu. V dnešní jedenácté části našeho seriálu se budeme zabývat identifikací trendů.
  
Portfolio   Fenomén Indie
Nová Indie vykázala v prvním čtvrtletí roku 2012 nejslabší růst HDP za posledních devět let, tj. dokonce slabší než v průběhu velké finanční krize. Pro tento vývoj existují dva legitimní důvody.
PE_CZ_1209.pdf  2.68MB
 

Pick of the Week   Ropa MINI Short
V uplynulém období došlo k výraznému propadu ceny ropy. Jen za minulý měsíc poklesla cena černého zlata o více než dvanáct procent. Při tom došlo k prolomení postranního trendu, který se na trhu vytvořil od začátku roku 2011 a jehož úrovně se nacházely mezi 100,00 až 130,00 USD. Ale nejen z pohledu technické analýzy svítí červená.
  
Nová emise   Investice do sportu
Sport je víc než jen životní styl a zábava, sport je medicína. Rostoucí péče obyvatelstva o vlastní zdraví zvyšuje rok od roku výdaje na sport. V roce 2020 se očekávají výdaje za fitness, výživu a sport ve výši 450 miliard euro. Na tento trend zareagovali výrobci sportovního zboží. Zvýšili produktovou paletu nabízeného sortimentu a úspěch se dostavil.
Trading série   Část 9: Bar Chart
Ve spolupráci se Scoach (největší obchodní platformou pro strukturované produkty) jsme pro čtenáře ZertifikateJournal připravili témata, která se zaměří na problematiku obchodování - oblast tradingu. V dnešní deváté části našeho seriálu se budeme zabývat Bar Chart (Sloupkový graf).
  
Portfolio   Strategie Rolling Korridor
Nová investiční strategie reaguje neustálou potřebu přizpůsobovat se stále se měnícímu vývoji na akciových trzích. Neustálé přizpůsobování koridoru, inkasování kreditiních prémií a flexibilní zabezpečovací systém proti tržním propadům.
PE_CZ_1207.pdf  2.65MB
 

Pick of the Week   Gildermeister Discount
Akcie společnosti si po razantním posílení z počátku roku vybraly oddych. Pohybují se v pásmu mezi 14,00-15,00 EUR. Přesně v polovině tohoto koridoru umístila HSBC cap svého discount certifikátu. Pokud se akcie bude nacházet na této úrovni také letos v prosinci, mohou se investoři těšit ze zhodnocení ve výši 13 procent.
  
Singapur   Magnet pro volné peníze
Kdo je na světě nejkrásnější? Jde nám o nejlepší finanční centrum světa. Podle Pri-cewaterhouseCoopers (PwC) je v součas-nosti stále ještě nejoblíbenějším místem Švýcarsko, které následuje finanční centrum Londýn. Ale již v příštím roce je pravděpodobné, že se na nejvyšší místo na slunci dostane asijský Singapur.
Trading série   Část 7: Line Charts
Ve spolupráci se Scoach (největší obchodní platformou pro strukturované produkty) jsme pro čtenáře ZertifikateJournal připravili témata, která se zaměří na problematiku obchodování - oblast tradingu. V dnešní druhé části našeho seriálu se budeme zabývat Line Chart (Čárovým grafem).
  
Portfolio   Pokles cen zemního plynu
Rozvoj těžby břidlicového plynu v USA je jednou z nejdůležitějších ekonomických událostí posledních několika let. Díky tomuto fenoménu můžeme čekat mnoho strukturálních změn – snížení závislosti USA na importech energetických surovin.
PE_CZ_1206.pdf  3.69MB
 

Pick of the Week   E.ON Reverse Bonus
Již nějaký čas přešlapují akcie společnosti E.ON na místě. Ovšem příští týden může být tento status quo v ohrožení, protože přichází rozhodný den pro výplatu dividend. S ohledem na nejistý budoucí vývoj společnosti, se nedá očekávat příliš rychlý comeback a následný akciový růst. Pro tuto tržní situaci se tak nabízí investice do Reverse Bonus certifikátu.
  
Čínská měna   Uvolnění otěží
Čínská centrální banka uvolnila otěže svému juanu. Od poloviny dubna může čínská měna kolísat vůči americkému dolaru výrazně silněji než tomu bylo doposud. Nově bylo pro obchodování měnového páru juan/dolar stanoveno rozpětí ve výši jednoho procenta. V předchozím období se hodnota měnového páru mohla odchýlit maximálně o 0,5 procenta.
Trading série   Část 6: Technická analýza
Ve spolupráci se Scoach (největší obchodní platformou pro strukturované produkty) jsme pro čtenáře ZertifikateJournal připravili témata, která se zaměří na problematiku obchodování - oblast tradingu. V dnešní druhé části našeho seriálu se budeme podrobně zabývat technickou analýzou.
  
Portfolio   Návrat Vietnamu
Vietnam je na dobré cestě stát se jednou ze zemí se statutem podobným BRIC zemím. Ukázalo se však, že i přes rychlý ekonomický růst zůstala vietnamská ekonomika zaplavena celou řadou strukturálních nerovnovách.
1
Nejlevnější povinné ručení
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Peněžní fondy Dluhopisové fondy Smíšené fondy Akciové fondyPojištění osob Finanční poradna
Kapitálové životní pojištění Investiční životní pojištění Rizikové životní pojištění Úvěrové životní pojištění
Důchodové pojištění Úrazové pojištění Pojištění majetku Pojištění bytů a rodinných domků Pojištění chalup a chat Pojištění domácností Peníze Výpočty kalkulačky
Rust

Rust

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one